Штипка

Станува збор за 19-годишниот репрезентативец на Швајцарија, Гранит Шака, кој во 84 минута од утакмицата, на резултат од 2.0, буквално му ја подари топката на голманот од спротивната репрезентација.„Со целото почитување кон навивачите, но во дадениот момент навистина не знаев што треба да направам со топката. За вас можеби сум предавник, но ние се чувствуваме комплетно АЛБАНЦИ“ - напиша Шака на својот ФБ профил по натпреварот.{youtube}YYJKvnWQcXs{/youtube}Инаку Шака, минатото лето, за сума од 8.5 милиона евра, премина од Базел во Белорусија, во Менхенгладбах.
| | веќе видена

Погледнете ја оваа реклама и ќе видете дека и рекламите за вакви „банални“ работа, можат да бидат извонредно секси.{youtube}acq5CGbUgfs{/youtube}А сега погледнете ја уште еднаш рекламата, но овој пат замислете дека се работи за реклама на владејачката партија во Македонија. Нека биде тоа некоја црвена, двокатна 22-ка, а шоферот.. па се знае кој. Закон реклама, нели?! :)
сите 4 | | | веќе видена

Сексот како добра ствар за здравјето најчесто го доживуваат 82 проценти од грците и Унгарците, а веднаш зад нив следат Хрватите, кај кои четворица од пет испитаници се на мислење дека сексот e лек за секоја болка. Иако кај Хрватите дури тројца од четворица се изјасниле дека се задоволни со својот партнер, прељубата не им е непозната категорија, а за секс во тројка или комплетен групњак фантазира секој трети испитан Хрват и Хрватка!Светскиот просек на користење куртон при првиот секс кај Французите е 35%, 40% кај Американците и 50% кај Британците. Нашите јужни соседи, грците, во тоа поле се најнапредни – дури 66% користат презерватив при првиот секс, што и не е за чудење со оглед на фактот дека просечно сменат околу 30 партнери пред бракот.На прашањето колку девојки ја голтаат спермата при ејакулацијата на нивниот партнер, како најгурманки се изјасниле Германките со 38%, потоа следат Британките со 33%, па Украинките со 30%, а веднаш по нив се Хрватките со 26%.Најљубопитна нација во постелата се Британците кои ...
| | веќе видена

Станува збор за лицето Д.С. (31) кој и од порано и бил познат на полицијата за вакви кривични дела. Тој го пречекал лицето В.Л (37) од Кратово и почнал да го удира со тупаници се додека В.Л. не паднал во несвест, по што разбојникот му ги претресол џебовите и му одземал пари и предмети во вредност од 7500 денари. Кога по 15 минути лицето се освестило, го пријавило случајот во полиција, по што полицијата го пронашла сторителот и го привела. Против него ќе биде подигнато обвинение, а изречена му е и мерка 30 дневен притвор.
сите 10 | | | веќе видена

Погледнете кои се трендовите кои ги препорачуваат уредниците на еден од најчитаните модни магазини во светот. Станува збор за трендови кои ќе можеме да ги носиме оваа есен и зима. Сметаме дека има за сите по нешто... Со декорација Моторки Со врвки Екстремно високи Јавачки :) Од питон Врати се на првата страна.
| | веќе видена

Тоа дека е мега популарна сите знаеме, но тоа дека оваа турбо-фолк дива растура и на Facebook, е за тоа драги наши читатели, немавме поим. Таа неодамна направи пола милион фанови на Fаcebook со што ја остави зад себе Северинчето која има само 255.000 и Сека Алексиќ со нејзините скромни 280.000 фанови.Инаку, нашиот Тоше, на една од неговите Facebook страни има преку 350.000 френдови, па би ве замилоле, сите оние кои се уште не се пријатели на оваа страна, тоа да го направат така што ќе кликнат на неговата слика.Тенк ју веру мач!
| | веќе видена

Кога вози скутер, таа тоа го прави сосема гола. Кога се снима за во емисија, го соблекува горниот дел, како никогаш да не слушнала дека и во бикини е секси. А и попристојно е!Кога се слика за некој машки магазин, вие ја прашувате „Станија, би сакала ли да го соблечеш градникот, знаеш, онака, да и го направиме меракот на нашата драга публика“, а таа веднаш ви одговара „Па зошто да не. Кога веќе сум без гаќички, зошто пак, да носам градник. Не иде нели?“.Е таква е оваа работа, пријатели мои, со оваа Станија Добројевиќ!Да, да.. по ѓаволите!(Извор: kurir.rs, survivir и сл)
| | веќе видена

Но, верувајте, понекогаш е доволно да седнете и пред компјутер, па да дознаете дека во некои земји можете многу лесно да добиете отечено-проширен видик. Особено ако, онака авантуристички, решите да патувате со воз. Погледнете!{youtube}FPo9n74vCI8{/youtube}
| | веќе видена

А тоа секако е и алтернативниот туризам (алтернативен само по својата надворешна форма), во кој руралните патувања и доживувања се во основата или почетните чекори во создавањето на комплетната слика во овој дел од вашата авантуристичка емпирија.А за да не добиете погрешен имиџ на овој тип патувања и одмор, денес ќе ве запознаеме со сите основни карактеристики од одењето на село.Руралниот туризам подразбира спектар на активности, услуги и додатни содржини кои ги организира руралното население на семејните имоти во исполнување на крајната цел – привлекување на што повеќе туристи и создавање на додатен приход. Овој производ на туристичката понуда ú ги отвора вратите на најчестите селски средини, само во малку поинакво светло и издание: термални извори, реки или езера (природни или вештачки), а на гостите им ја презентира традиционалната гостољубивост и животните вредности на локалното население.Па така во овој вид на туризам влегуваат:- Агротуризмот, селските поседи, фарми- Активности во природа- Еко ...
| | веќе видена

Инаку Onyx претставува дизел – електричен хибрид, со моќност на моторот од 600 КС и претставува концепт за иднината (се надеваме блиска) на најпознатиот француски производител. Моделов скоро со сигурност никогаш нема да се префрли на сериско производство, но ја покажува вистинското лице на Peugeot за она што следи. (Всушност, за самото значење на концептуалните автомобили кај производителите имаме пишувано опширно – доколку сакате а се потсетите, кликнете тука).Onyx својата моќ на движење ја добива од 3.7 литарскиот diesel V8 мотор, комбиниран со електричниот мотор на моделот 908 Hybrid4 Le Mans. Но тој модел никогаш не стигна на самата трка “Le Mans”, поради повлекувањето на компанијата од натпреварувањето во почетокот на оваа година.И изгледа дека инженерите на Peugeot им било јасно дека вакви коли сега за сега ќе можат да произведуваат само за специјални прилики (како на пример, доколку Luc Besson се реши да прави и “Taxi 4”), па затоа се решиле истиот мотор да го искомбинират и во дел и кај овој ...
| | веќе видена

Доаѓа со Android 4.0 Ice Cream Sandwich и работи на двојадрен процесор на 1.5Ghz и има 16GB внатрешна и 1GB RAM меморија. Од напред го краси 4,3 инчен Super AMOLED Plus дисплеј и камера од 1,3 мегапиксели, додека главната камера од 8 мегапиксели се наоѓа на задната страна.Освен што е најтенок телефон досега, тој е и мошне привлечен. Тој на пазарот се појави во јуни, а првичната цена изнесуваше 600 долари.
| | веќе видена

Облеката од новата машка колекција за пролет 2013, е успешна прослава на спортската машка енергија, истовремено внесувајќи безвременски дизјнерски потпис на тоа што тој го гледа како израз на здравиот разум и суштина, во лицето на светот.
| | веќе видена

Името на типката е Carrie Prejean, а ова ви го кажуваме не дека нешто (ќе) ви значи, туку доколку бидете упорни да и го барате целото видео на нет и доколку по некоја случајност ви затреба за семинарска на факс (по предмет Психологија на пример).Значи, и видеото на Carrie Prejean се најде во морето од порњави на интернет, заедно со останатите фаци од оваа бранша и ’жртви на криминал‘.Изгледа дека постои некое тешко криминално здружение кое решило да им го уништува животот на овие ни криви ни должни @#ξ¢#...Шала на страна! Веќе неколку години наназад се покажува дека оваа метода е одличен рецепт за стекнување и на популарност и на кеш, па затоа воопшто веќе никој и не се потресува кога ќе се случи нешто вакво.А што се однесува до нас (а верувам и до вас), ние немаме ништо против – нашите строги морални норми не се косат со ништо што е поврзано со слободна експресија на сексуалноста.Можеме само да додадеме дека е редно и некоја од нашиве локални celebrities да го скрши мразот на конвенционалноста и ...
| | веќе видена

Во овој камп кој се наоѓа во близина на градот Килис, во моментов престојуваат над 12 000 бегалци, од кои 3 000 се деца. И ова се само официјалните бројки, додека други извори соопштуваат дека реалната бројка (во која се сметаа и оние кои се наоѓаат на ’диво‘, во близина на самиот камп и подалечната околина) е барем за 50% поголема.Како и да е, оние кои се наоѓаат во кампот ќе имаат можност да ја видат големата ѕвезда. Најавено е дека Angie е можно да отиде и до другите кампови, во близина на градот Хатај.Покрај Jolie, најавено е дека во Турција ќе пристигне и високиот комесар на Обединетите нации за бегалци Антонио Гутериш. Двајцата треба да бидат во земјата до петок, кога ќе остварат и средби со високи турски политички претставници во главниот град Анкара, каде што ќе дискутираат за проблемите со кои се соочуваат овие луѓе, жртви на конфликтот кој се одвива во нивната родна земја.
сите 7 | | | веќе видена

Откако најпрво се појави во спот во кој се гледа како и го бакнува задникот на својата пријателка и јаде заедно со мачките, таа објави на нејзиниот Твитер профил:"Вие само уживајте во заводот за вработување, а јас и понатака ќе провоцирам за дебели пари кои што ќе ги заработам преку барата. Трудот секогаш се исплаќа!“Сигурна е во себе оваа откачена тинејџерка која има целосна подршка од нејзините родители, кои добро знаат каков е светот и шоубизнисот и воопшто немаат проблем со тоа. Според нејизното кажување, нејзината намера е да го освои јапонскиот пазар, а еден од нејзинит спотови во моентот се врти на МТВ.Инаку, конкретно за спотот Hentai, во кој го лиже задникот на нејзината пријателка (уф.. ете.. го изговоривме тоа!) песната е напишана од неа и рефренот е на јапонски јазик што го има учено во приватно училиште.{youtube}TSbPl5h1kHY{/youtube}Таа на јапонскиот пазар ќе се претстави како Eli E.{youtube}68LK4RjLT7Y{/youtube}Браво за Ella! :)
| | веќе видена

Без разлика на тоа дали сте русокоса, или бринета сигурни сме дека во оваа листа ќе најдете фризура која ќе одговара на вашиот стил и карактер.Rihanna, Victoria Beckham, Rachel Williams и Amber Rose се само некои од имињата кои заземаат место на нашата листа, токму поради софистицираната и едноставна фризура која ја имаат а која воедно е и многу стилска. Сега ајде да ги погледнеме сликите! # 10 Carey Mulligan изгледа толку убаво со нејзината француска фризура, што решивме да и го дадеме 10то место на оваа топ листа.#09Hayden Panettiere има кратка фризура со долги шишки. Интересна комбинација која може да им даде посебен изглед на младите девојки.#08Уште еден фан на кратката коса е Rachel Williams која овој пат има долги шишки, фенирани со волумен.#07Paris Hiltonима променето неколку кратки фризури, но ние се одлучивме за оваа по малку ретро фризура, за која мислиме дека и стои најдобро.#06Уште една дама која со право е љубител на кратката коса бидејќи и стои прекрасно. Оваа неуредна фризура е одличен ...
| | веќе видена

Тоа се зборовите кои најдобро ја опишуваат неговата визија како треба да изгледаат жените во 2013 година, повторно останувајќи му верен на својот авангарден дух и екстравагантниот сензабилитет. Но, покрај преубавите „сецнати“ фустани, чудно-асиметричните палта.., нам најмногу ни оставија впечаток неговите откачени челви. Погледнете!
| | веќе видена

Frederick тогаш бил инспириран од преубавите француски девојки и нивната црна долна облека, нешто што е основна линија во новата колекција на Fredrick's of Hollywood. Покрај францускиот шарм, во неа е присутен и гламурозниот живот на Холивуд од времето на војната, претставени преку прекрасната свила, сатен и тантела, кои се неразделив дел од оваа преубава еротска колекција. Погледнете!
| | веќе видена

next