Штипка

Фотографијата ја има објавено твитерџијата David Hill кој категорично тврди дека станува збор за актерката Brooke Shields кога таа имала 20-на години. Покрај неа, на фотографијата се наоѓа H.R. пејачот на хард-кор панк бендот од тоа време Bad Brains.Зелената лагуна на Brooke Shields!
| | веќе видена

Неделата во Милано беше одбележано со појавувањето на трансексуалецот Леа Т. кој неодамна го смени полот и стана жена. Тој (или таа, како сакате!) е роден пред 31 година година како Леонардо, а неговиот процес на промена на полот траеше цели пет години. Најпрво неколку години беше на хормонска терапија, а во истото време му беа внесувани силикони на сите оние места кои беа потребни за да изгледа токму онака како што изгледа сега.“Кожата почна да ми се менува, а и косата започна побрзо да ми расте. Го обожавам својот нов мирис, кој сега е малку поделикатен. Единствено чудно ми е што имам и гради и пенис“ – зборуваше овој 31 годишен модел во емисијата на Опра, непосредно пред да му биде направена операцијата.Инаку, татко и на Леа е познатиот бразилски фудбалер Тонино Керезо, кој отворено и јавно го поддржуваше синот во неговата намера да стане жена.За разлика од него, неговата мајка не може да се „пофали“ со ваквата поддршка, бидејќи станува збор за голема верничка.
сите 2 | | | веќе видена

Турбо-фолк кралицата Цеца Ражнатовиќ во Белград има полни раце со работа, но овој пат не со нејзините настапи и концерти, колку со непријатните обврски постојано да се појавува пред судските органи. Имено, таа вчера се појави на рочиште во кое што е обвинета за насилно однесување спрема директорот на ФК „Млади пролетер“ Александар Оларевиќ. Судењето е одложено за 29 ноември, кога таа повторно ќе треба да присуствува на судењето заедно со нејзиниот зет, Предраг Оцокољиќ, кој исто така е обвинет и кој, на вчерашното судење, не се појави.Станува збор за дело кое тие наводно го направиле на 18 јуни во 2007 година, кога му се заканувале и му имаат нанесено лесни телесни повреди на оштетениот, поради што би можеле да се соочат со казна од 6 месеци до една година затвор. Покрај ова, Цеца во октомври ќе треба да се појави на уште едно рочиште, овој пат по тужба на Војислав Џурковиќ од Бијелине, кој ја обвинува дека му должи 116.000 евра, кои што му ги има позајмено на нејзиниот покоен маж Аркан.Инаку, на судењето ...
сите 3 | | | веќе видена

Станува збор за шоу во кое невини девојки добиваат парични понуди на аукција од претставници на посилниот пол кои би сакале да водат љубов со нив. 90 проценти од парите, плус 20.000 долари од емисијата одат во џебот на „девиците“. Но, бразилската студентка Катарина, која има само 20 години, реши со парите што ќе ги добие за нејзината невиност, да направи ќуќа за нејзините најсиромашни сограѓани.До сега најголемата понуда за воздишките на Катарина изнесува 155.000 долари, а аукцијата ќе биде отворена до 15 октомври. Па доколку имате кое милионче настрана, малку сте настрани и вие самите, и сакате преку ноќ да станете познати, еве ви шанса. Инаку, „среќникот“ што ќе победи на аукцијата, со девицата ќе се сретне во облаците, т.е. тие ќе водат љубов во специјален авион што ќе патува од Австралија до САД.{youtube}0yOKmenkUCM{/youtube}Инаку, Катарина е романтичар по природа и на ова не гледа како на работа?!“Ќе имам шанса многу да патувам, а воедно ќе бидам и во филм. Јас сум романтик и верувам во љубовта“, - ...
сите 8 | | | веќе видена

Таа беше два пати олимписка шампионка во 2010 година, а во нејзината книга „Искачувањата и паѓањата во мојот живот“ на 256 страници детално го опишува сето она шти се случува за време на скијачките натпревари:“Не знам кому му дојде идејата тоа да го нарече бел циркус. Што се однесува до мене, јас мислам дека подобро би било тоа да се вика порноциркус. Тоа што се случува во хотелите не се баш диви оргии, но сигурно постои начин и сами да дојдете и ако сте на рецепција да завршите со некого. Постојат најразлични комбинации – тренер и психотерапевт, сервисер и скијачка..“Со овие зборови убавата Марија го опишува нејзините доживувања на зимските спортови, за кои, најверојатно, откако ќе ја прочитате книгата, ќе добиете малку поинаква претстава...извор: курир.рс
сите 6 | | | веќе видена

Настанот се случи на GHV TV кога русокосата девојка, која што седеше на крајот на фотелјата, не можеше да се задржи, бидејќи нејзината колешка стана, и со сета снага се испружи на земјата. Но, пред да падне, девојката ги рашири нозете и бидејќи не носеше гаќички, публиката виде буквално се. Погледнете!{youtube}2FBBYp3RtSM{/youtube}Наворучение: ако не носиш гаќички и имаш намера да ја покажеш пред сите, тогаш барем направи го тоа пристојно!
сите 2 | | | веќе видена

Е сега навистина е жално што дојде до оштетувањето на овој автомобил во текот на целиот „процес“, сепак се работи за Мерцедес, но ударот со главата од вратата е доволна казна за тоа. Русокосата изгледа комплетно онеспособена додека лежи беспомошно на земјата. Погледнете!{youtube}cWdnePqQomE{/youtube}Сигурни сме дека следниот пат добро ќе размислите пред да ја препуштите вашата русокоса половина во рацете на вашиот нов мерџо! :)
сите 2 | | | веќе видена

Овој пат не станува збор за некое жестоко момче, туку за 53 годишниот музички продуцент и член на жирито на Х Factor – Simon Cowell. За нивната врска се зборуваше уште од почетокот на годината, кога Cowell ја беше ангажирал оваа 40 годишна убавица во неговото шоу, иако тие дури деновиве почнаа да се гледаат во јавноста.
| | веќе видена

Два фудбалски клуба од грчката трета лига за да опстанат мораа да ги прифатат нивните невообичаени спонзори: јавна куќа и погребално претпријатие. Тие добија бизарни спонзори, но во време кога државата е во криза, подобро е било какви пари отколку без нив. Токму и затоа третолигашот Вукефал од Ларис, ја прифати понудата на една јавна куќа која сакала да биде главен спонзор на клубот:„Станува збор за легализирана јавна куќа која има годишен обрт околу 2 милиони евра. Кога на играчите им ги соопштивме новите спонзори, тие веднаш се интересираа за бонуси“ – изјави директорот на клубот Јанис Бациолас.Од друга страна пак, фудбалерите на Палеопирга мораа да потпишат со едно погребално претпријатеи и да стават крстови на нивните дресови:„Се работи за преживување! Сопственикот на претпријатието е наш пријател и лесно се договоривме. Што се однесува до нашите дресови, па тие стануваат хит и публиката се почесто ги бара“ – вели Лефтерис Василиу, генералниот менаџер на клубот. {simplepopup} {/simplepopup} Пишувај ...
сите 7 | | | веќе видена

А како и нема, кога во неколку дена се создава толку добар материјал, што навистина станува збор за генијална предизборна компилација на „најголемите политички хитови“.Изборите треба да се одржат на 7 октомври, па погледнете како тие се „надмудруваат“ за да ги освојат гласовите на својот народ. И не заборавајте дека станува збор за избори кои се апсолутен хит и тоа не само на Балканот, туку во целиот свет! Кандидат број 1: порно градоначалник Кандидатот за градоначалник на градот Зеница, Мирад Хаџиахметовиќ, се појави на сите поголеми светски портали благодарејќи на генијалната кампања во која беше вклучена порнографска рубрика на неговиот званичен сајт. Ништо не кажува подобро за човекот „кој е поцврст од своите ставови“, како што тоа го кажуваат неколкуте порно клипови стратешки распоредени на неговиот сајт.А бидејќи во Босна да имаш само еден хит, не можеш да бидеш апсолутен победник, па затоа Мирад на изборите решил да оди со оваа плаката:{youtube}ZB5G1IxgVRs{/youtube}Погледнете го видеото и самите ...
| | веќе видена

За наредниот круг квалификувани се најдобрите 27 газиња, т.е. Бразилки, а само 15 од нив, и тоа најдобрите од најдобрите, ќе одат понатака. Изборот ќе се врши преку интернет анкета во која можете слободно да гласате доколку кликнете тука.Победничката ќе се дознае во текот на финалната вечер, која треба да се одржи во ноември во волшебниот град Сао Паоло.{youtube}AWl3E2jqD0U{/youtube}{youtube}1hbP8lkB3ls{/youtube}Инаку, само една од овие можете да гласате, по ѓаволите!{youtube}HcizU-_c4SA{/youtube}Тешка дилема, нели? :)
| | веќе видена

Таа, според порталот „Дневни аваз“ не нигирала дека ги спуштила панталоните, што е очигледно и од самите фотографии, но категорична е дека тие тогаш не правеле ништо, туку само се „муливале“. “Му седев во скутот на момчето и лежев на клупата држејќи ја главата на неговите колена. Ја менувавме положбата бидејќи само се галевме и милувавме, а не водевме љубов како што тоа го опишаа некои медиуми. Поради ова ние сме засрамени и се плашиме дека некој може да не препознае. Тоа навистина би било непријатно, бидејќи и двајцата имаме фамилии и пријатели“, вели девојката која не го открива својот идентитет.Што се однесува до „мајсторот“ на оваа фотографија, според зборовите на русокосата станува збор за постара жена:“Што и е гајле на таа бабетина што не сликаше што правиме ние? Од каде и право да ги слика луѓето и да ги набљудува што прават? - се прашува русокосата која беше фатена без гаќички, и која очигледно и овој пат ќе остане без одговор. Но, вистинското прашање е дали русокоса девојка, фатена сред бел ден, во ...
| | веќе видена

Момчето е екстремно талентирано за музика. Доколку сакате да го букирате за забава, свадба или нешто слично, слободно пишете му на jr29674@gmail.com. Но, не заборавајте дека вие самите ќе треба да му ги набавите инструментите. :){youtube}7xr82RHyCj8{/youtube}Инаку, ни Ринго Стар, ни Гаро не му се равни! :)
| | веќе видена

Оваа млада девојка со преубави атрибути, шарм и убавина не е популарна само во нашава држава, туку има доста активна кариера и надвор од неа. Таа е соработник на дизајнери од Македонија, Америка, Европа... Дури има свој профил на њујоршкиот веб-сајт www.newyorkbestmodels.com.Да не должиме многу, да ги изнесеме нејзините ’основни‘ податоци, заедно со преубавата галерија која следува...Висина: 180 cmТежина: 50 kgПропорции: 88-64-92Боја на коса: ЦрнаБоја на очи: ЗеленаВо хороскоп: СтрелецПрофесија: Маркетинг менаџер, модел Книга: Моќта на потсвестаФилм: Hangover,The Ugly Truth, Horrible Bosses...Од храната ја обожава рибата и морската храна, од пијалокот Мохито.Со манекенство се занимава повеќе од 10 години, и досега има изработено многу ревии во Македонија и надвор од неа...Има снимано неколку музички спота...извор: www.newyorkbestmodels.com.
| | веќе видена

Па така, за денес решивме во нашата Девојки А-Ш галерија да напишеме нешто и за нашата фолк Струмичанка, Сузана Гавазова. Ако се прашувате од каде баш сега мале, со Сузето да го кршеме мразот, сега ќе ви кажеме: Тоа е така бидејќи деновиве е актиелно штрајкувањето на докторите во Македонија, па од солидарност со нивните проблеми, решивме да напишеме нешто ЗА нив. И сега, наместо да го тупиме за политика, па да го нервираме и министерчето, кое и онака е нервозно, целиот муабет ќе го свртиме кон оваа секси пациентка за која е повеќе од очигледно дека ги сака докторите (Ако не верувате, преслушајте ја песната која очигледно е голем хит на Youtube штом е свртена повеќе од еден и пол милион пати!). Но, да почнеме по ред!{youtube}fbeQ8fn6KUg{/youtube}Сузана Гавазова е родена во декември 1979 година и по потекло е од струмичкото село Сушица (не, не е Сузица, туку е Сушица). Кариерата ја започнува заедно со групата „Пицикато“ со кои настапува на сите поголеми фестивали во земјата.Нивниот прв настап е „Фолк Фест ...
| | веќе видена

Ги има во сите стилови, од оние класичните, па се до оние, малку поавангардните, кои ни доаѓаат директно од последните случувања во светот на модата. Погледнете и одберете го она што ви се допаѓа најмногу, а кога ќе ви потреба истата фризура, вратете се на нашиот портал и побарајте некој од најдобри фризери кои можете да ги најдете само тука..« PREV NEXT »« PREV NEXT »« PREVNEXT »Две фризури кои треба да ве направат неодоливо слатка. Станува збор за фризури од моделите на DG и Derek Lam.« PREVNEXT »« PREVNEXT »Dior: Заоблено, провокативно и секси. Токму онака како што звучи и самиот бренд!« PREVNEXT »« PREVNEXT »Исправена и собрана во задниот дел. Преубави фризури на Dior и Dolce & Gabbana.« PREVNEXT »« PREVNEXT »Две сосем различни фризури. За оние малку похрабрите, Donna Karan (лево) и преубавата фризура од пролетната колекција на Dolce & Gabbana. « PREVNEXT »« PREVNEXT »Интересни и секси фризури за русокосите девојки. Lelarose (лево) и Fendi (десно)« PREVNEXT »« PREVNEXT »Пунџа од Oscar de la Renta и ...
| | веќе видена

Типичен медитерански оброк (она што се јаде секојдневно) во најголем дел се состои од леб, тестенини, палента (качамак), житарици, потоа овошје и зеленчук, грав, тврдо овошје, после тоа следи маслиновомасло, млеко и сирење во нешто помала мера. Само неколку пати во неделата се јаде риба и пилешко, а црвеното месо се консумира само неколку пати во месецот.Основни карактеристики на медитеранската исхрана, која е традиционална за овие народи (во кои спаѓаме и ние) и кои веќе стотина години се храната на сличен начин се: мала употреба на месо и месни обработки, помала употреба на млеко и млечни производи, мешункасти плодови (грав, боранија, грашок...), житарици, овошје и зеленчук, голема количина на незаситени масти (пред сé, нерафинирано маслиново масло) и умерено користење на вино.Медицинското списание “New England medical Journal” објави истражување врз основа испитување на 22 000 грци, кои го применувале медитеранскиот принцип на исхрана. Истражувањето дошло до резултати кои покажале дека грците живеат ...
| | веќе видена

Станува збор за преубаво парче долна облека кое го носи Candice Sweanepoel и кое на страната е опишано како билет за егзотично патешествие. Е сега, ова парченце долна облека, направено од проѕирно боди со цветен принт и голема панделка на рамињата, се најде на удар на критичарите.Тие го обвинија брендот дека ја редуцира источната култура во стереотип на егзотичната сексуалност, при што се дискриминираат Азијатките како објекти на нечиј фетиш. По ова Victoria’s Secret реши да го повлече производот од своите страници на интернет.
| | веќе видена

Не знам за вас, но нас овде редакцијата секогаш најмногу ќеиф и задоволство ни прави кога видиме дела на некој нов и полетен нов артист, кој од себе дава и повеќе од 100% за да го крајниот резултат биде со врвен квалитет.Овој пат на нашето мени се најде девојката од New York, по име Krystyna Chichura, која во фотографските води е навлезена од неодамна (кога говориме за професионализам). И како нејзино деби на нашиов сајт, ја одбравме галеријата на холандскиот модел Doutzen Kroes, еден од поновите членови во друштвото на Victoria’s secret моделите.Резултатот од соработкава на овие две девојки е нешто кое секој љубител на сензуална фотографија (и воопшто фотографирање) треба да ја види. А секако не треба да заборавиме и на вашите и наши воајерски потреби кои треба да бидат задоволени на најдобар можен начин.
| | веќе видена

Значи, станува збор за фотографии од газиња на ’обични‘ девојки, кои самите на еден или друг начин ги имаат постирано по интернет страниците, социјалните мрежи, блоговите итн.Мислиме дека секаков друг коментар или анализа на овие ремек дела на природата би биле излишни, па затоа само ќе ве оставиме на мира да уживате во задниот, долен дел од телата на овие прекрасни девојки!
| | веќе видена

next