Штипка

Според објаснувањата од страна на Национална географија, делфините се животни многу слични на луѓето и сакаат да се парат не само за да се размножуваат, туку и поради задоволство. А зарем парење со русокоса на плажа, не е вистинско задоволство?{youtube}j75KdkV7n2o{/youtube}
| | веќе видена

Но, еве неколку совети како тие болки да ви се намалат и сопрат, без да бидат користени неакви апчиња и таблети.Пожелно е да се јаде храна богата со есенцијални масни киселини, калциум, магнезиум, цинк и витамините Б, Ц, и Е и обавезно да се пе многу вода. Треба да се избегнува храна од животиснко потекло, потоа тропското овошје и едноставните јаглхидрати (благо) и подобро бирајте интегрална храна и зеленчук.Исто така и телесна активност може да ги спречи болките, или барем да ги намали. Најпрепорачливи се вежби во кои работат сите мускули: пливање, аеробик, јога...А еве некои од најпознати тревки против болка:Семе од лен (2 лажички во 1 литар студена вода и нека врие барем 5 минути); Мажуран (30 г. листови да се варат 15 минути во литар вода, и да се пијат по три шољи дневно); потоа мајчина душичка, имела, вирак, жалфија. Но, подеднакво добро е и да се направи солен чај: со прстите земате од солениот цвет (кристализирана сол) или хималајска сол, и количината ја топите во млака вода, со што ќе го добиете ...
| | веќе видена

Еве еден еклатантен пример дека префинетата дама Kim, делува како вирус на сите кои што само и ќе слушнат за неа. Овие три модерни über бабички се собрале кај едната од нив, за да со утринското кафе си го зачинат денот со нешто конструктивно од постарите дела на Kim Kardashian, додека се уште беше во врска со Ray J. Јасно ви е за кое видео станува збор...Најубавото нешто во целава работа се нивните реакции, кои навистина не може да го остават рамнодушен никого! Добродојдовте во 21 век, од пред пет години, или поточно девет, ако се бројат и оние лета откако завршниот продукт на Kim беше спремен и собираше прашина на полиците, чекајќи неjзина дозвола за да биде објавен.{youtube}qNa73RlaOPA{/youtube}Доколку и помеѓу вас има такви кои што се уште го немаат изгледано видеово кое го гледаат бабичкиве и имаат проблем да го пронајдат на интернет, слободно контактирајте не нас и за најкус можен рок ќе го добиете. А после слободно може да направите слично видео со вашата баба, дедо, откако ќе им ја пуштите Ким.. па ...
| | веќе видена

Пред неколку години налетавме на овој рецепт, но дури сега и ние го пробавме и истиот наиде на големо воодушевување меѓу сите кои го пробаа, па затоа сега сите во нашата редакција го правиме често. И нормално, решивме ова задоволство да го споделиме со вас.Подготовка:1. Во вода додајте шеќер, лимонтус и малку свежа краставица. Во тоа додајте добро измиен лимон, измелен заедно со кората.2. Оставете го да постои 3 часа, просипете го во шишиња и ставете го во фрижидерот да се олади.3. Уживајте!Служење:Служете го ладен, по можност на тераса и во друштво, со што се зголемува психолошкиот ефект.Состојки: Потребни состојки: 4 dl. Вода2 лимона2 пакетчиња лимонтус400 грама шеќер (може и помалку)Малку свеж квасец
| | веќе видена

„Ова се светски трендови кои се презимаат како компанијата би можела да обезбеди посигурна и одржлива иднина, како и да ја одржи нејзината силна позиција“, се вели во соопштението на компанијата. Инаку, во време на криза, каква што е во моментот, многу светки гиганти се одлучија на ваков чекор како би ја одржале конкурентноста и би се соочиле со новите предизвици во бизнисот. Што се однесува конкретно до Скопска пивара, станува дел за вработени во делот на несуштинските дејности, како и оние кои се засегнати од модернизацијата на производството.„Пиварница Скопје ќе продолжи со производство на пиво и безалкохолни пијалоци, каде што само во минатата деценија инвестиравме над 50-на милиони евра.Програмата за преструктуирање на фирмата дава можност за финансиски пакет од 24 нето-плати по човек на оние што доброволно ќе се одлучат да го напуштат работното место.
сите 3 | | | веќе видена

Според хрватскиот портал Јутарњи.хр, бивша плејбој зајчица од Хрватска, која некогаш ги красела страниците на ова списание, се проституирала за пари и тоа без да биде приморана да го прави тоа, Нејзиниот идентитет не е откриен, освен дека има 22 години и дека нејзиниот сводник бил некој си Муцко Куралиќ (кое име, бре!)"Минатото лето се проституирав за Куралиќ. Услугите ги нудевме најчесто во пар, јас и уште една друга девојка (опа секо, што ќе речеше еден наш пријател на Facebook!) и тоа секогаш со еден клиент истовремено. За тоа добивавме од 100 до 200 евра од кои половина одеа за нашиот Муцко.“Според нејзината „исповест“ пред истражните органи, таа со овој „бизнис“ започнала веднаш откако се сликала за насловната на Playboy. Со нудење на сексуални услуги успеала да заработи околу 5000 евра од кои пола си заминале кај нејзиниот Муцко. (Ако во просек земеме дека добивала по 100-на евра од сработено, тоа ќе значи дека само 50-на пати била на работа!)„Клиентите во главно беа странци, но понекогаш се случуваше ...
| | веќе видена

Додека познатиот шоумен од Србија, Огњен Амиџиќ, ја снимаше првата епизода од новата сезона на „Ами Г Шоу“ екипата на „Папарацо лов“ будно го следеа секој нивен чекор. Тие успеале да ја фатат Цеца како се бања во нејзиниот приватен базен, па еве ја и ексклузивната фотографија од тоа случување:Цеца последен пат во шоуто Ами Џи гостуваше пред три години, и од тогаш многу ретко се појавуваше во други слични емисии. Но, таа одлучи да му ги открие сите тајни на најпознатиот балкански шоумен, и сето тоа го направи со голем ќеиф.„Многу ме радува доаѓањето на гостите во Кипар и снимањето на шоуто на Ами Џи тука, во мојата вила“ – напиша Цеца на нејзиниот Твитер профил, откако „Ами Г“ се согласи да ја снимаат емисијата кај неа.Нас пак, многу не радува тоа што екипата на „Папарацо Лов“ успеа да дојде до една ваква фотографија, бидејќи по долго време можеме да видиме како изгледа балканската кралица облечена само во костум за капење. И да ви кажеме искрено, цурава се уште добро се држи, по ѓаволите!А секако дека ...
| | веќе видена

Станува збор за нова тетоважа направена под нејзините гради со слика од египетската божица Ирида. Kако што самата ни кажува, ја истетовирала во сеќавање на нејзината баба:„Баба Доли, засекогаш во моето срце.“Ова беше пораката, која што Ријана ја постираше на нејзиниот Твитер профил, заедно со оваа слика. Но, за жал, по се изгледа дека станува збор само за нов имиџ, но не и за карактер, поради бројните гласини дека повторно се гледа со раперот од кој што доби ќутек и беше помодрена. Можеби ќе се обиде да ја објасни нејзината чудна љубов во некој нов хит? Никогаш не се знае, нели?Инаку, тетоважата и е топ!
сите 4 | | | веќе видена

Овој пат се работи за нејзин секси календар, направен од 12 жешки фотографии на кои што Тамара се соблече за хумани цели. Парите кои што ќе бидат собрани од календарот ќе бидат донирани во болницата „Great Ormond Street“ на која што Тамара и е почесна кума.Инаку Тамара, откако раскина со своето момче, времето го поминува дружејќи се со нејзината помлада сестра Петра и нејзиниот маж Џемс Стунт. Тие често се забележани како се забавуваат низ локалите во Лас Вегас, иако и двете не беа на повторната женидба на нивниот татко, Берни Еклестон, кој ја озакони својата врска со 35 годишната маркетинг директорка Фабина Флоси.Како и да е, ова е навистина убава, нова страна во животот на Тамара.Се согласувате, нели? :)
| | веќе видена

Е на оваа жена никогаш во животот не и се случило такво нешто. Погледнете зошто и „закачете“ коментир што мислите вие за тоа?! Ви се случило ли нешто слично? :){youtube}pHBKjdCigpY{/youtube}
| | веќе видена

Според неговите зборови станува збор за измислени трач-муабети кои доаѓаат од некои медиуми кои според него „не вредат ни пет пари“, па токму затоа не сака ниту да ги тужи.„Па тоа се неважни новинари чиешто мислење воопшто не ме интересира“, рече човекот кој во последно време често се наоѓа на мета на 7-та сила во регионот.Имено, неколку медиуми од Србија и Хрватска пред неколку дена ја пренесоа веста дека тој и Северина се разделуваат, а изворот на тие информации, според медиумите, бил од некоја пријателка на Северина.„Пријателката“ не била единствената што го зборувала тоа. Тоа истото го потврдиле и гостите во хотелот кои ја слушнале расправијата помеѓу нив двајцата.Но, за жал на сите оние фраери кои се со малку повеќе кеш во џебот, и кои се израдуваа дека Северина конечно е слободна риба, па.. мизерија, тоа не било вистина, туку само трач-муабет! Бууааа..
| | веќе видена

Упорно се обидува да дојде до срцето на ова преслатко девојче и да го освои, и покрај тоа што таа постојано го одбиваа. НО, малиов е упорен, т.е. го поседува Дон Жуански-от карактер уште од мали нозе. Погледнете и учете како го прават тоа големите мајстори! :){youtube}0-Ic44t32cs{/youtube}
| | веќе видена

Секако треба да се присетиме дека станува збор за порториканската божица на сладостраноста и на телесните предизвици, која истите ги има прикажано во огромен број фото сесии, музички видеа, филмски сцени...Е токму овие последните се оние на кои сега ќе се присетиме, затоа што сепак ништо не ни го балансира окото како гледањето на секс сцените кои оваа латино убавица ги има снимено. А сите секс сцени, поточно нивниот квалитет, во голема мера зависи од анатомската естетика на актерите вклучени во нив, а Jennifer Lorez е една од најдобрите кои што би ја посакале да ви се врти (како „чигра“) во спалната соба – без разлика дали сте маж или жена!Сцените кои што ние ги одбравме за вас се едни од оние во кои најубаво се обзервира сексипилот и огромниот талеНАТ на J Lo, па затоа се надеваме дека сите нејзини пасионирани фанови ќе бидат навистина среќни. Money Train, 1995 Jennifer Lorez наспроти Wesley Snipes и Woody Harrelson, како објект на нивните афекти и страсти, кога сите заедно се здружуваат во полицискиот ...
| | веќе видена

Новата верзија на BMW од познатата серија на „7“ која што е една од најпродаваните на глобално ниво, со над 200 000 продадени примероци, добива нова верзија, пред се поради големата побарувачка од Русија и Кина.Сигурно нема да ве изненади тоа што во само малку изменетиот модел за око, има големи подобрување во машинскиот оддел кај серијата 7 – и техничките лица од баварскиот производител тврдат дека потрошувачката на гориво е намалена за цели 25%. Рангот и опсегот на моделите во однос на силината и големината на моторот оди од 258 КС кај 730i, па се до монструозните 544 коња кај верзијата 760i, напојувана од дупол turbocharger V12 мотор. Дизел верзиите исто така имаат различен опсег на моќност од 258 КС кај 730d verzijata, pa se 381 KS кај 750d xDrive.Резултатот од сиве овие промени се извонредните перформанси кај моделов, како и забрзување од 0 до 100-ка за 4.8 секунди, кај моделот 750i со дуплиот turbocharger V8 мотор. Впечатокот на оние кои го имале тоа задоволство да го испробаат е дека и покрај ...
| | веќе видена

Но, не разочарувате се, ќе има со што да ги „плакнеме очите“. Еве што вели Cosmopolitan за тоа кои се петтемина најсекси тенисери... Прво место: Roger Federer Изборот за првото место го доби Roger Federer. Се согласувате нели? Второ место: Andy Roddick Извинете девојки, ама тој е оженет со моделот и актерка Brookly Decker. Трето место: Novak Djokovic Нашиот северен сосед е рангиран на второ место во светот. Тоа го прави уште посекси! Четврто место: Fernando Verdasko Овој Шпанец редовно си твитува свои топлес фотографии. Ајде брзо на Tweeter ! Петто место: Andy Murray Британец + тенисер + освоеното злато на Олимписките игри во Лондон = секси! Вон конкуренција: Rafael Nadal Дечково е вон конкуренција и дефинитивно некој за кој ќе гласате!p.s. покрај вашите Like-ови не заборавајте да „закачите“ и по некој коментар, чисто да видиме дали и треба преуредување на оваа „космополитска“ листа ...
| | веќе видена

„Се трудиме со сите сили да го пронајдеме принцот и да се ослободиме од него, без разлика дали станува збор за негово киднапирање или преку ликвидација.“Ваквата реакција следуваше само неколку дена откако принцот се најде во базата Бастион во провинцијата Хелманд, каде што се приклучи на Кралската воено воздухопловство на Англија. Тој заедно со останатите војници ќе се бори против Талибанците и ќе биде во првите борбени редови. Инаку, ова не е негова прва мисија во ова земја. Тој и во 2008 година беше на воена служба во Авганистан, но откако медиумите јавија за неговата положба, мораше да биде повлечен. За разлика од тогаш, сега однапред се знаеше за неговото доаѓање, по што следуваа „жестоки“ рекации од страна на Талибанците.Главна причина поради која принцот Хари мораше повторно да замине во Авганистан е поради скандалот што произлезе кога се појавија неговите голи слики од пирувањето во еден хотел во Лас Вегас.
сите 2 | | | веќе видена

Ги има во сите бои, ни доаѓаат од друго време и едноставно се шик како ретрото постојано да е во мода. Дали би сакале и вие да имате еден ваков пар на вашите штипки дома? :)
| | веќе видена

Убавата коса и фризура прават да се чувствуваме среќно и убаво и исполнети со самодоверба. Опаѓањето на косата е проблем со кој се соочуваат и мажите и жените. Се смета дека до опаѓање на косата доаѓа поради недостаток на одредени минерали и витамини во организмот. Најчесто косата драстично опаѓа во пролет или во есен. Големите промени во организмот како на пример породување, голем стрес или болест или нагло слабеење можат да придонесат за зголемено опаѓање на косата, како и примената на одредени лекови. Кога ќе забележите зголемено опаѓање на косата не очајувајте туку преземете соодветни мерки да го намалите опаѓањето и да го подобрите квалитетот на вашата коса. За да имаме јака и здрава коса треба да поведеме сметка за неколку работи: начинот на исхрана и доволниот внес на потребни хранливи материи, избегнување на стрес и правилна нега на косата со соодветни препарати (пожелно на природна база). Потребна е стрпливост и упорност и резултатите ќе бидат видливи за 2 – 3 месеци. Обрнете внимание на исхраната ...
| | веќе видена

Оваа вест е објавена во романскиот дневен весник „Либертатеа“, во кој се вели дека таа во 2007 година ја завршила својата професионална кариера и заминала во Германија. Но, поради недостиг на финансии, Леонида во еден момент одлучила да почне да се занимава со најстариот занает во светот.Леонида во 2002 година на јуниорското Светско првенство освои златна медала, а потоа уште неколку медали на Европското првенство.Ако ги земеме во предвид нејзините гимнастичарски способности, можеме само да претпоставиме што се може да понуди на нејзиното жешко мени.
сите 16 | | | веќе видена

Нему, во таа прилика, му се поставени неколку интересни прашања поврзани со балканската турбо кралица, на коишто одговара без многу да се фолира. Па така, Горан тогаш ги потврди гласините дека таткото на Цеца, барал од Аркан да ја врати од клубот во Берн, каде што таа настапувала, во Србија, но и тиа дека Цеца, во една прилика во Ердут (град во источна Славонија) била ошишана по наредба на Аркан.„Па секако дека не ја шишаше лично Аркан. Имавме ние наш брицо во Ердут. Тој ја шишаше по наредба на Аркан“, вели Горан во ова интервју.Инаку, за Аркан кружеа муабети дека омекнал (станал мифка по нашински) откако се оженил со Цеца, а во јавноста постојано стигаа вести како тој и купува фустани, чевли.. како да е нејзин телохранител и слуга, а не маж. Но според неговиот кум ситуацијата воопшто не била таква:„Па нему многу често му пукаше филмот и во тие моменти знаеше да и удри шлаканица. И тоа пред сите нас, пред штабот, пред слаткара..“ - додава Горан, како што пренесува „Ало“. {simplepopup} {/simplepopup}
сите 8 | | | веќе видена

next