Штипка

За овој пат, во вашата омилена рубрика за патувања и сугестии за добивање инспирација за одмор, ќе во претставиме мало парче земја кое навистина може да го споредите со секоја ваша замисла за перфекција што ја имате или некогаш сте ја добиле!Станува збор за приватниот остров нарече Laucala Island, кој што е лоциран на североисточниот остров на Taveuni, Fiji. До ова местенце може да се стигне само со брод или пак приватен авион. Говориме за врвен луксуз, но и земен рај кој што самиот себе се одржува и обновува користејќи продукти од самиот остров, материјали, плодови и животни (стока), колку е можно почесто.На самиот остров има ’само‘ 25 неверојатно прекрасни вили, што придонесува за создавање на чувството на интимна и напуштена островска идила. Секоја од нив има тушеви на отворено, базени и многу друг комфор, кој што ги прави повеќе и од било кој друг хотел со пет ѕвезди.{youtube}PjUEL0ju438{/youtube}Самиот остров има и голема лагуна, надополнета со органски формирани острови за сончање, релаксација и спа ...
| | веќе видена

За време на една од неговите stand up точки, во кои Russel ја забавува публиката со своите досетки и смисла за хумор, публиката (посебно девојките) ‘вриштеа‘ по симпатичниот актер, а овој дојде до одлична идеја како да ги ’задоволи‘ потребите на своите симпатизери, или обратно...Како и да е, човекот се решил да организира лотарија меѓу публиката, со која среќните добитнички ќе можат да се сретнат со него.И среќата сакала тоа да бидат близначките Carla и Melissa Howe, кои неодамна имаа фото сесија за најпознатото машко списание Playboy.Двете среќни добитнички својата награда можеа да ја ’подигнат‘ откако заврши шоуто и тоа без никој да им пречи – надвор, на паркингот. Еве што има да изјави едната од нив:„Најпрво ни кажа дека сето ова му е здодевно и воопшто не го интересира, за потоа да не ’собере‘ надвор на паркингот, откако еден од членовите на неговиот тим не ни кажа да почекаме надвор. Кога пристигна Russel, се спушти прозорот од колата, а тој се појави и ни даде коментар дека изгледаме прекрасно. Не ...
| | веќе видена

Нивната книга беше промовирана на ТВ и во емисијата тие признаа дека имаат спиено со толку многу мажи, а воедно објаснија и што се друго „корисно“ може да се најде во книгата. Тие и двете повеќе не се проституираат, но сега имаат свој бордел и го имаат организирано првото неформално здружение на проститутки во Холандија.“Со проституција започнав да се занимавам кога имав 20 години. Немаштијата ме натера на тоа, а и пријателите на мојот маж не советуваа дека тоа е добар начин да се заработат пари, па јас решив да се обидам. Сестра ми отпрвин не сакаше да работи со мене, но кога се вработив во борделото, таа дојде и цели две години работеше како чистачка. По две години и таа реши да го проба занаетот..Зборуваа низ смеа 70-годишните бабички, кои имаат и фамилија. Едната од нив има 3, а другата дури 4 деца.извор: Б92, курир.рс
сите 6 | | | веќе видена

Цеца треба да се подготви за нејзините настапи, бидејќи веќе на 13 октомври треба да настапи во Салцбург. На аеродромот во Белград пристигна сама, без нејзините деца Анастасија и Вељко, кои останаа во Агиа Напа, на Кипар, каде одат на училиште. Токму и затоа, Цеца, првото слободно време во наредните неколку месеци ќе го искористи повторно да се врати на Кипар и да се одмори заедно со нив.Инаку, таа неодамна, на едно интервју призна дека е осамена, но воедно и дека осаменоста не и пречи.“Подобро ми е вака сама, имам двајца тинејџери, ја живеам втората младост. Јас сум жена која што е сакана, а би сакала да имам партенер бидејќи секому му пријае љубовта. Но, јас сум насмеана и самотијата не ми пречи“, – беше искрена Цеца во интервјуто.Но, дали фолк Цеце ќе остане за целото време да се смешка во осаменоста или пак, можеби, среќата ќе му се насмее на некој друг, ќе знаат само ѕидовите на нејзината „осамена“ куќа во Белград.
| | веќе видена

НО во еден момент додје до грешка во чекорите, во буквална смисла на зборот, и погледнете што се случи. Како и да е, скокот заслужува чиста 10-ка. Браво!{youtube}pGAzILnAAxM{/youtube}Погледнете колку само незаинтересирано го набљудува пријателот, како однапред да знае што ќе му се случи на Ламбе!
| | веќе видена

...или пак им поминал најшпиц периодот од годината, па не знаат како и по кој критeриум да се определат за одредена дестинација... Затоа ние ќе ви предложиме неколку плажи од европскиот континент кои се сеуште се атрактивни (мислиме на овој период од годината) и кои се идеални за луѓето кои се раководат според критериумот „онаму каде што и другите патуваат“. Одберете ја вашата дестинација за вашето ’задоцнето лето‘ откако ќе ја разгледате нашата листа на најубави европски плажи, каде што можете да поминете идеални 20-тина дена на мир и тишина. Во најголемиот број случаи станува летувањето се сведува на пренатрупани плажи, жагор кој насекаде ве следи, пискоти на деца кои ве засипуваат со песок и секако неизбежниот српски јазик кој што се слуша на секој чекор во светот.Затоа еве нешто малку поразлично, со непрегледни песочни плажи, кристално сино море, а карпите на кои би се сончале и сега во Септември ќе ви припаѓаат само вам. Еве го нашиот избор на 10 плажи, кои се раководени според гореспоменатите ...
| | веќе видена

Сите се прашуваат „што му е на човекот“, а на крај памет не им паѓа на ум дека ги снимаат со камера и дека тераат сеир со нив. Погледнете!{youtube}_MgyMOWwwaY{/youtube}Замислете ја русокосата Боки 13 во една ваква сеирџиска финта! :)
| | веќе видена

Таа тоа го направи со промоција на нејзината нова книга во која ги открива скокотливите детаљи од нејзиното минато. Книгата треба да излезе неекаде во октомври (кој воопшто се интересира за тоа?) и во неа таа отворено зборува за нејзините интимни порно снимки со кои два пати ја шокираше јавноста: “Што е она толку лошо што го направив во мојот живот, не бев осудувана, не сум педофил, не сум настрана, не сум наркоманка, не сум swinger. На моите деца во училиште им зборуваа – Ааа.. твојата мајка е онаа баба што снима порно филмови, На тоа момче ќерка ми му го скрши носот!“Станува збор за два видео клипа, во кои русокосата Сузана Манчиќ има секс со своите партнери. Првиот видео клип е со полош квалитет, што не е ни чудо, бидејќи е направен во 1991 година, а во јавноста се појави дури некаде во 2005 година. И тогаш, кога се уште не стивна сеирот и муабетот околу него, се појави и вториот клип, кој е направен многу подоцна и во кој лото Сузе има секс со нејизниот сегашен маж, Симон Окомокосом (кое има, по ...
| | веќе видена

Оваа боја доминира во колекциите на врвните дизајнери за оваа есен, како и во колекциите на познатите модни брендови. Убавата боја на темно црвено вино можете да ја носите „од глава до пети“ – односно од кармин па до чевли или чизми, секаде изгледа преубаво! Палта во бордо боја Палтата во бордо боја дефинитивно ќе бидат хит оваа есен. Можете да ги најдете во различни нијанси на бордо, поевтини или поскапи, струкирани или пошироки, со тоа што пошироките се во тренд за оваа сезона. Бордо кожа Кожата е во мода оваа сезона така што дефинитивно можете да се одлучите за кожа во бордо боја, без разлика дали ќе одберете чевли, панталони, здолниште, палто или мантил. Чевли и модни додатоци Чевли со висока потпетица, рамни, кратки чизми или пак дури и чизми до колената – имате широк избор на модели на чевли кои можете да ги набавите во бордо боја и да ги комплетирате со бордо чанта. Комбинации на бои Темната црвена боја оди добро со беж боја, црна, жарко црвена, темна розова, сивокафеава и кафеава. Можете да ...
| | веќе видена

„Локалната заедница во Емиратите имаат голема свест за брендовите. Тие едноставно ја сакаат модата“ – изјави Стјуарт Нилсен, директорот за угостителските дејности на издавачката куќа која го објавува Vogue на светскиот пазар.Во Емиратите веќе постојат продавници на најпознатите светски брендови како што се Chanel или Louis Vuitton и тие се многу популарни во овие земји.
| | веќе видена

Станува збор за 296КС моќниот модел со 2 литарски TFSi мотор кој продуцира моќност од 296 коња – точно колку се потребни за да се ’бори‘ со конкурентите на BMW M135i и Mercedes-Benz A45 AMG.Audi тврди дека од нула до стотка забрзува за 5.1 секунда за моделите кои се со автоматски менувач, 5.4 за мануелните, а максималната брзина му е лимитирана на 255 km/h.Сосема новиот мотор нема скоро ништо заедничко со веќе постоечкиот TFSI Мотор, освен машинскиот капацитет. Од стариот модел е останата железната обвивка, но затоа има специјална, суперлесна алуминиумско-силиконска цилиндрична глава.Моделов е опремен со цел спектар од нова технологија, вклучувајќи го новиот систем за директно вбризгување на Audi, наречен FSI direct injection system и посебен термален систам, благодарение на кој се испорачуваат споменатите 296 КС, како и екстремно малата емисија на штетни гасови од само 159 gr/km.Што се однесува до перформансите, моделов е опремен со познатиот Quattro all-wheel-drive system на компанијата, што значи дека е ...
| | веќе видена

Затоа ние ќе ви предложиме неколку плажи од европскиот континент кои се сеуште се атрактивни (мислиме на овој период од годината) и кои се идеални за луѓето кои се раководат според критериумот „онаму каде што и другите патуваат“.Одберете ја вашата дестинација за вашето ’задоцнето лето‘ откако ќе ја разгледате нашата листа на најубави европски плажи, каде што можете да поминете идеални 20-тина дена на мир и тишина. Во најголемиот број случаи станува летувањето се сведува на пренатрупани плажи, жагор кој насекаде ве следи, пискоти на деца кои ве засипуваат со песок и секако неизбежниот српски јазик кој што се слуша на секој чекор во светот.Затоа еве нешто малку поразлично, со непрегледни песочни плажи, кристално сино море, а карпите на кои би се сончале и сега во Септември ќе ви припаѓаат само вам. Еве го нашиот избор на 10 плажи, кои се раководени според гореспоменатите критериуми: Tropea, КалабријаBeniras, ИбицаCirali, ТурцијаKiya, СардинијаПлажите на ГрцијаSaint Maxim, Азурен брегSan Vitto Lo Kappo, ...
сите 2 | | | веќе видена

Преубавата Катарина во филмот ја глумеше главната хероина, Еврејката Ребека, која го избегнала холокаустот и депортацијата нa македонските Евреи и тоа благодарејќи на нејзината љубов, поради која била исклучена од еврејската заедница.Дејствието на приказната во филмот се случува во 40-те...Самата Катарина во една прилика за медиумите изјави дека воопшто не е исто позирањето пред фотоапаратите и глумењето пред камери. „Во филмот не сум јас, туку некој друг лик кој што треба да го оживеам...“Филмот премиерно беше прикажан на Браќа Манаки, а според интервјуата дадени во медиумите од страна на режисерот Дарко Митревски, филмот ќе биде прикажан буквално во секој дел од Македонија, каде ќе има минимум публика за него.Ако земеме во предвид дека за една ваква убавица „минимум“ публика може да има секаде, се надеваме дека наскоро сите во Македонија ќе имаат можност да го изгледаат филмот. Дотогаш погледнете го трејлерот.{youtube}6NtSwkcN5dM{/youtube}Премиерата во Скопје ќе се одржи во кино Милениум во четврток. ...
сите 33 | | | веќе видена

Се работи за група на млади и откачени луѓе кои решиле да го пробаат каубојското играње на PSY на разлилни локации низ Белград. Пoгледнете како го прават тоа.{youtube}PONUAx8yw4I{/youtube}Инаку, каубојското играње на PSY всушност преставува пародија на новозбогатените снобови кои живеат во квартот Gangnam.Станува збор за елитен дел од Сеул, кој е изграден во текот на 70-те и во кој живеат новокомпонираните богаташи од Јужна Кореја.Еден просечен стан во овој дел од градот чини преку 700.000 долари. Во квартот има елитни бутици, ординации за пластична хирургија и врвни училишта, што истовремено е и за потсмев и љубомора од страна на другите Корејци. Пародија на пародија Спотот на PSY веќе има бројни пародии, но една од подобрите е верзијата со младиот лидер на Северна Кореја, Ким Џонг Ун. Во ова видео „лидерот“ ги повикува своите следбеници да го играат заразното каубојско играње. {youtube}_cG7ZVBXQII{/youtube}Инаку, што мислите, дали ни треба една ваква пародија во македонска верзија и кој е царот што е како ...
сите 3 | | | веќе видена

Првообвинетиот Тириј Тили во 1999 година ја запознал Гизлен де Ведрин, а потоа преку неа ги запознал и останатите членови на аристократската фамилија. Тој тогаш им се претсавил како таен агент и ги предупредил дека се мета на завера од страна на француските Масони и дека неговата задача е да ги заштити од нив. Во 2001 година, тој семејството ќе го запознае и со неговииот пријател Жак Гонзалес, кого ќе го претстави каков негов газда, кому ќе му ги предаде парите собрани од аристократското семејство од 2001 година до 2009.Станува збор за 4.5 милиони евра кои што во текот на цела една деценија првобвинетиот ги има извлечено од богатото семејство, кое најпрво живеело во дворец во близина на Бордо, Франција, а подоцна, поради страв да не бидат убиени, се преселиле во Англија заедно со своите „чувари“.Тили пред судот предизвикал громогласна смеа кога се претставил како потомок на Хабсбурзите и дека некогаш бил заробеник на слободните ѕидари.Како и да е, тој успеал 11-те членови од семејството Де Видрин да ги убеди ...
| | веќе видена

Според магазинот, Angelina Jolie вирусот го има добиено во младоста, кога се дрогирала, а како поткрепа дека таа навистина го има вирусот, ги наведуваат проблемите со нејзината телесна тежина.„Пред неколку дена Angelina на нејзината мисија на UN во Турција се онесвестила, што не е чудно кога има само 43 килограми“ - се вели во магазинот. Според нив, тоа е главната причина поради која Angelina Jolie и Brad Pitt постојано ја одлужувале нивната свадба.
| | веќе видена

Станува збор за место во близина на стадионот и тролејбуската станица во центарот на Сараево, каде двајца млади се сликани додека имаат сексуален однос сред бел ден, скриени меѓу грмушки.Прво фраерот едно две-три минути е одозгора...А потоа девојката преминува на gangnam style!gangnam styleEh- Sexy LadyOoo...Се прашуваме дали ваквото „однесување“ на младите станува мода на Балканот или пак, едноставно, станува збор за повик на природата?!
| | веќе видена

Сега се наметнува прашањето како да ја искомбинираме нашата гардероба за да добиеме модерен есенски изглед? Одговорот следи во продолжение. Есенски бои Есенските бои како кафена, модерната бордо боја, темна портокалова или окер се одличен избор за освежување на вашиот изглед и зачекорување во есента. Набавете блузички со висока јака и палта во боја на црвено вино за да внесете возбуда во вашата темна есенска гардероба. Фармерки во боја Фармерките во боја се популарни сега, па изберете есенски бои за да добиете модерен есенски изглед. Можете да облечете фармерки во боја на црвено вино со беж блуза и кафено палто. И црното одлично одговара на бордо панталони. Цветни принтови Цветните принтови се задржуваат на излозите на продавниците и за есенската сезона. Комбинирајте ги фустаните, здолништата и панталоните со цветни дезени со блузи и палта во неутрални бои и соодветни есенски чевли. Кожата е на мода оваа есен Оваа есен кожата е многу популарна, така што освен класичните палта и мантили од кожа, можете да ...
сите 2 | | | веќе видена

Оваа вест најпрво беше објавена во таблоидот Свет, а потоа пренесена и од останатите медиуми во регионот. Станува збор за тепачка од пред две години во која е поврдено бившото момче на Сања Николиќ, Словенецот Јанез кој потоа целиот случај го пријавил во полиција. Според Свет, Сања Николиќ во судскиот процес сведочела против Словенецот, а во полза на раперот. Инаку, Слаткар би можел да се најде зад решетки само ако во наредните три години, од кога ќе му стане правосилна пресудата, направи ист прекршок, т.е. биде иницијатор или учествува во некоја друга тепачка.Заебано за еден рапер, нели? :)
сите 12 | | | веќе видена

Нејзината серија „Модерна фамилија“ доби дури 4 статуетки, а таа и покрај тоа што не доби ниту една награда, од многумина беше прогласена за најубавата и највеселата девојка на доделувањето на наградите. И навистина, Sofia едноставно блескаше од радост и зрачеше со сексапил во зелениот фустан на Zuhair Murad. Погледнете само колку добро се забавуваше...Тоа беше така се додека, во еден момент, 20 минути пред да ја добијат наградата, не и се случи една мала незгода, по која оваа забава ќе и остане запометена.Преубавата колумбиска актерка имаше проблем со патентот од фустанот со потписот на Zuhair Murad, па некој од присутните го сликаа нејзиното газе и сликите веднаш беа објавени на Twitter.“Го сакам животот“ – се бранеше Sofia поради малата незгода, која очигледно не беше пречка колумбиската актерка да продолжи да се забавува, откако проблемот со патентот беше отстранет.Но, како поинаку ќе знаевме дека овој преубав зелен фустан од Zuhair Murad е идеален во комбинација со бели тангички?! :)АП фото
| | веќе видена

next