Штипка

Ова значи дека после напорната работа во Photoshop, сите можеме да видиме како и колку добро некои од славните актери изгледаат во ’женско руво‘.Во галеријата која ние ја избравме за вас (но истата не е и наш продукт, едноставно ја позајмивме...) ќе видите ликови од самата А – листа на одбрани глумци од големата фабрика за соништа, Hollywood. Ова не треба да се сфати како потсмевање или сарказам, едноставно станува збор за забава наменета за сите, вклучувајќи ги и самите протагонисти.После промената на бојата на коса и фризурата секако, бојата на очите и облеката, дали веднаш и од прва ќе погодите за кои фраери станува збор? Погледнете!Tom Hanks како тетка БиберовскаHarrison Ford – идеален за аудиција на „Сестрата на Indiana Jones”.Ова би било идеална маска за намалување на проблемите на Jason Bourne и откривањето на сите негови идентитетиА што ќе кажете за најновата варијанта на најпознатиот вампир на светот?!Доктор кој?...нашиот омилен лик од малите екрани изгледа навистина одлично и како...Машко или ...
сите 3 | | | веќе видена

Одлично прилегаат и за опуштена вечера во некој ресторан како и за диско забава. Па погледнете и одберете ја вашата идеална вечерна комбинација! Тиркизна ♥ Црвена ♥ Црна ♥ Беж ♥ Розова ♥Штипни и тука едно Like и следи ги сите наши модни комбинации преку нашата Facebook страница - ФУСТАНИ *** dresses ***. :)
| | веќе видена

Драги наши читателки, фризерското студио и академија AVANGARDE во соработка со првиот online шопинг магазин во Македонија, stipka.com.mk секој месец на една наша читателка ќе и додели бесплатно бојадисување на косата.Се работи за бојадисување на косата со боја на природна база која што ја храни косата и и дава природен сјај. Академија и фризерско студио Авангард е студио во центарот на Скопје (веднаш спроти Рамстор) кое покрај фризерските услуги има развиено и програма за стручна едукација на фризери и шминкери по најновите светски стандарди.За да се запознаете со фризерското студио и академија Авангард, како и со професионалните услуги што ги нудат во нивниот салон, кликнете тука. KAKO ДО НАГРАДАТА » Се што треба да направите за да ја освоите наградата „Бесплато бојадисување на вашата коса со бои на природна база“, која што ја доделуваме секој месец во соработка со фризерското студио Avangarde e следново: I. Лајкнете ги нашите две Facebook страници » Официјална страна на online шопинг магазинот Штипка каде ...
| | веќе видена

Едно од нив беше во врска со еден фетиш на Стинг, кој соевремено има признаено дека практикувал тантрички секс, кој понекогаш можел да трае и по 7 -8 часови, па водителот Саша Ложар, директно ја праша што мисли таа за таквиот секс, на што следуваше нејзиниот одговор:“Којј сексс? Не те разбрав баш, ова, најдобро? Каков секс? Ааа.. Па јас сум за тоа! Да. Сакам кога тоа трае со часови и часови!“По ова „поучно“ прашање, следуваше уште едно, овој пат поврзано со натпреварот помеѓу Киевскит Динамо и хрватскиот, па водителот ја праша со кој од двајца нивни, познати фудбалери, би го пробала таквиот повеќечасовен, тантрички секс, на што Ава одговори:“Имам некој друг во прв план. Кај мене не се работи секогаш за физичкиот изглед! Кај мене нема секс доколку нема вистинска хемија, вибрација. Ги познавам и двајцата како врвни спортисти. Но, најнапред би требала да ги запознаам во живо“.{youtube}_5AQH2TjFD0{/youtube}Еве како размислува најпознатата студентка на филозофскиот факултет во Хрватска во врска со повеќечасовниот ...
сите 3 | | | веќе видена

Станува збор за филм направен според истоимената книга од култниот писател Џек Кероук, кој имаше премиера при крајот на мај 2012 година. Во него покрај Кристен, која всушност ја глуми тинејџерката Marylou, глумат уште двајца одлични млади актери - Garrett Hedlund и Sam Riley. Кристен како 16 годишна Marylou, жена на главниот лик, тргнува на пат заедно со него и со уште еден негов ексцентричен пријател, патување кои е исполнето со сексуални авантури и дрогирање со различни видови на дрога.Инаку, кога се појави оваа култна книга во 60-те години од минатиот век, предизвика вистински бум како во американската литература, така и на светската културна сцена. Станува збор за дело кое влијаеше не само на писателите, туку и на најголемите имиња во рокмузиката, како што се на пр. Bob Dylan, Jim Morrison, додека пак, Tom Waits го наведуваше Кероук како еден од неговите омилени писатели.{youtube}9k5SfAdCAaU{/youtube} {simplepopup} {/simplepopup}
| | веќе видена

Таа во интервјуто призна дека нејзините облини понекогаш и сметаат и дека сака да изгледа како бразилскиот супермодел Жизел Бундшен:“ Да бидеме реални. Големите гради ми отворија многу врати, но јас навистина ги мразам кога ќе видам девојки како Жизел кога носат топ без градник. Доколку јас би се облекла така, би изгледала како трудница или во најмала рака, како стриптизерка.“Инаку оваа актерка, која неодамна доби многу Еми награди за серијата „Модерна Фамилија“, во интервјуто за магазинот Lucky го призна и тоа дека сака да го покажува своето тело и дека тоа ќе го прави се додека се чувствува секси:“ Уште од сега знам дека еден ден ќе треба одам да ми ги подигнат градите. А можеби и ќе се откажам од нив кога ќе ми здосади да бидам секси“, вели таа.На крај, Софија го напомена и тоа дека ужива во луксузниот живот:“ Го обожавам луксузот. Сакам јахти, авиони, патувања. Можам да живеам и без тоа, но доколку имам можност, не сакам да се извинувам и да се преправам дека не го сакам луксузот, кога јас уживам во ...
| | веќе видена

Станува збор за проект на американскиот уметник Клејтон Кјубит, кој ги снимаше овие раскошни убавици, актерки во филмови за возрасни, додека ги читаат неговите омилени книги. Ќе си речете дека нема ништо необично кога девојка на глас ќе чита некоја книга, па и да се работи за порно актерка, но треба да се има во предвид перверзната слика до крај – девојките седат на вибратор, кој за цлто време додека тие читаат е вклучен и очигледно дека добро си ја врши работатата.Овој перформанс наречен „Hysterical Literatur“ треба да ја подигне свеста кај младите за читање на врвни книжевни дела (демек нема никаква врска со промоција и маркетинг), а во него најпрво учествуваше познатата порно актерка со српски корени, Stoya Doll за која веќе ви пишувавме тука.По неа се приклучија и следниви три девојки: Алиша чита делови од поезијата на Волт Витман, Leaves of Grass: {youtube}nHt4IEyYuyQ{/youtube} Даниела пак, го чита Том Робинс и неговата Still Life With Woodpecker: {youtube}nEx2zQ_0Inc{/youtube} А еве ја и Сторми, која ...
сите 2 | | | веќе видена

Овие примери кои ќе ви ги наведеме во овој втор дел од текстов, воопшто не се некое навистина различни и комплетно непознати начини за одржување на телото во форма (барем не повеќето). Но веруваме дека покрај ’наездата‘ од секакви ’модерни‘ совети и опции за раздвижување на вашиот ценет физикус, овие помалку заборавени ’класици‘ ќе ви дојдат екстра добро.Затоа да започнеме по ред:КикбоксингНишто не може да се спореди со чувството кога удирате со сета сила во тешка и обесена вреќа. Чувството е олеснувачко, се здобивате со голема количина на енергија и што е најважно, претставува одлична алтернатива за р’мбање во теретана. Ги истегнува вашите раце, рамена и мускули на грбот и ви го покажува правецот кон совршено здравје!ГимнастикаАко ја поставите гимнастиката како ultimate женски пристап кон вежбањето, ќе се изненадите кога ќе увидите дека е екстремно здрава алтернатива за стандардните вежби. Ви ја зголемува силата на мускулите и ви ја тангира флексибилноста на телото до највисок степен! Регуларните вежби по ...
| | веќе видена

Не постоело клоцање и удирање со тупаници од страна на повеќето ученици Албанци, кон соучениците Македонци, поради нивното скандирање на поранешното име на училиштето.Меџити ги советуваше медиумите кои ја објавија информацијата за инцидентот помеѓу учениците, прво добро да го проверат својот извор на информации, а потоа да се решат што да напишат на оваа тема, која може да поттикне многу национални и етнички чувства да се ’наелектризираат‘.Од своја страна пак заменик министерот за образование, Незири, објасни дека ваквиот вид на инциденти во школите ги имало постојано и затоа тие, од министерството биле во постојан контакт со директорите на овие училишта.Што се однесува до името на училиштето и таблите на кои е испишано новото име – ќе останат на училиштата, а што се однесува до спорот кој го имаат со министерството, ќе се чека на судски епилог од целиот случај.
сите 8 | | | веќе видена

Станува збор за група која оперирала низ повеќе држави низ Европа и која ú е добро позната на меѓународната полиција низ Србија, Луксембург, Швајцарија, Грција...Македонската полиција уапсила 13 члена од екипата и биле извршени претреси на десет локации во Скопје и една во Прилеп, каде што осомничените престојувале во изминатиот период. При претресот се пронајдени и одземени три скенери за преснимување на податоци од платежни картички кои се поставуваат на банкомати и служат за крадење податоци од платежни картички, повеќе делови од скенери, девет фалсификувани платежни картички, 14 надворешни мемориски уреди, 19 компјутери, 22 телефонски апарати и 98 SIM картички.Според првично добиените инфомации, криминалната група со добивката од картичките си ги подмирувала секојдневните обврски, како плаќање на бензиски станици, купување техничка стока, како и плаќање на сметки за роденденски забави!
сите 4 | | | веќе видена

Оваа најнова листа е направена од страна на американската советничка фирма Interbrand и се однесува на целокупната вредност на фирмата, која се оценува според неколку параметри. А тоа се финансиските биланси на компаниите, значењето на марката при одлучувањето на потрошувачите што ќе купат и јачината на марката за обезбедување добивка во иднина.На листата компанијата за производство на информатичка технологија Apple има направено најголем скок во однос на вредноста од ланската година, која е зголемена за двојно и моменталната вредност и се оценува на 76,57 милијарди долари, што ја поставува веднаш зад Coca Cola, како највредна компанија на светот. Вредноста на се уште најмоќната фирма на светот има вредност од 77,84 милијарди долари, што повторно претставува зголемување за осум проценти во однос на лани.Во првите топ 10 уште се наоѓаат и IBM, Google, Microsoft, GE, MacDonalds, Samsung, Intel и Toyota, а за прв пат на листава се наоѓа и една социјална мрежа, а тоа е Fecebook, кој се наоѓа на 69-тото место. ...
сите 3 | | | веќе видена

Кајол Кан од Индија сака да биде ловец на змии кога ќе порасне, како што е тоа, впрочем и нејзиниот татко, па затоа постојано се игра и спие со нејзините шест кобри што тие ги чуваат дома. Таа поради нејзината љубов кон овие животни, го има напуштено и школото. Погледнете!{youtube}ZMz7DOcwUpg{/youtube}
| | веќе видена

Станува збор за филм во кој главната улога ја игра познатата американска порно актерка Sunny Leone. Во филмот има доста еротика, но се уште е далеку од она што западниот свет го рангира во овој жанр, бидејќи сепак, се работи за земја која што е се уште поприлично конзервативна.{youtube}RH77hUODi1A{/youtube}Sunny Leone, која ја игра главната хероина во филмот, живее и работи во Америка како порно актерка, но по потекло е од Индија, поради што беше избрана за овој боливудски филм.По оваа улога, таа доби уште неколку други понуди за сериозни проекти, а во меѓувреме и одработи нешто комерцијално, т.е. снимаше реклама за презервативи.А еве ја како изгледа Sunny на боливудско „платно“!
| | веќе видена

Додека се наоѓал во една парфимерија во центарот на Љубљана и одбирал парфем за неговата жена, непознато машко лице од рацете му го земал новчаникот и избегал во непознат правец. Султанот се пуштил по него, но не успеал да го фати.Во новчаникот на Султанот, покрај парите се наоѓале и сите негови „тапии“ и кредитни картички, така што веднаш по овој инцидент тој ја напуштил Словенија. Оваа вест најпрво беше објавена во „Словенске новице“, а потоа ја пренесе „Јутарњии“ – Хрватска.
сите 4 | | | веќе видена

Станува збор за бивша порно актерка од Шпанија, која во минатото се занимаваше и со проституција, но сега е почесна госпоѓа, т.е сопруга на Joan Laporte, бившиот претседател на фудбалскиот клуб Барцелона.Во наредните 3 минути од видеото ќе видете како оваа девојка нема никакви комплекси, па кога водителот на една позната шпанска телевизија ќе и пријде одзади и целосно ќе ја соблече, таа воопшто нема да се засрами и да престане да зборува. Типично за една жена од нејзиниот калибар – нели?{youtube}xKP9X-KeGyI{/youtube}Што мислите, дали недостасува една ваква водителка во МРТ, па да им се дигне рејтингот преку ноќ? :)
| | веќе видена

Во Парис деновиве навистина има за сé по нечиј вкус, кога станува збор за колите, автомобилите и воопшто најновото од светот на авто индустријата! Англискиот McLaren го претстави својот најнов модел, а на самата прес конференција се појави и главниот директор во фирмата, Ron Dennis, за да ги дообјасни спецификите околу овој проект.Од McLaren ветуваат над 600КС за еден/секој тон тежина на моделов, иако сега за сега не се кажуваат други информации околу тежината на количкава.Она што се знае се воглавно информации до кои е дојдено од анализата на претходникот на оваа британска хипер и супер кола (познатиот McLaren F1), компарирано со основните податоци кои се обелоденуваат за сегашниов модел – најмногу на теоретско ниво. Работното име на моделов му беше P12, но сега, кога се припрема да се сретне на ’двобој‘ новиот Ferrari Enzo наредната година и официјално е претставен под името P1.Се знае дека моделов P1 има големо задно крило, кое автоматски се прилагодува за да придонесе за максимална брзина, кога тоа е ...
| | веќе видена

А како пример за ваквата двојна круна на естетско совршенство, го зедовме бразилскиот über модел, Gracie Carvalho, на која воопшто не ú е проблем (од било каква природа) да ги покаже своите совршени облини во секси lingerie и костими за капење, кои доаѓаат од новата колекција на Next. После гледањето на галеријата која ви ја припремивме, веруваме дека и вие ќе дојдете до заклучокот дека Gracie делува како Супернова на сексипил и жештина, додека полека се... па нешто кое никому не треба да му дојде како изненадување.Ние во редакцијата на Stipka – и мажи и жени – сме на мислење дека оваа типка со леснотија може да се прогласи за најжежок бразилски супермодел во светот и во моментов. Со перфектно стегнато и обликувано тело и рока до даска само што ја гледате на фотка, како да сте на концерт на Metallica!Девојкава изгледа феномално без разлика што и да има облечено на себе, но кога ќе ја видите згора на сé во моментално најактуелните модели на долна женска облека, тогаш драги мои пријатели, знајте дека треба да ...
| | веќе видена

Еднаш месечно, фризерското студио и академија AVANGARDE во соработка со бесплатниот online Shopping Мagazine доделуваат на една наша читателка бесплатно бојадисување на косата.Се работи за бојадисување со боја на природна база која што ќе ја храни вашата коса и ќе и даде природен сјај. Академија и фризерско студио Авангард е престижно студио во центарот на Скопје (веднаш спроти Рамстор) кое покрај фризерските услуги има развиено и програма за стручна едукација на фризери и шминкери по најновите светски стандарди.Доколку сакате да се запознаете со фризерското студијо и академија Авангард, како и со нивниот начин на работа преку Vip Yellow Pegs базата на Штипка, тогаш кликнете тука.Avangarde подаруваБесплатно бојадисување на косата со бои на природна база. KAKO ДО НАГРАДАТА » Се што треба да направите за да ја освоите наградата Бесплато бојадисување на вашата коса со бои на природна база, која што ја доделуваме секој месец во соработка со мондото студио: .. се што треба да ги направите следниве неколку ...
сите 2 | | | веќе видена

Под секоја од нив го имаше копчето Like и следниве 5 песни имаа најмногу Like-овие: Игри без граници, Усни на усни, Једина, The Hardest Thing, Тајно моја.Е сега, во пресрет на 5 октомври кога треба да се одржи „Ѕвезденото небо на Тоше“ по 4-ти пат на плоштадот Македонија во Скопје, сакаме да ве запрашаме кои од овие незаборавни хитови најмногу ви се допаѓа? Која е песната која што според вас е најдобрата? Знаеме дека навистина се работи за тешка одлука, но би ве замолиле да гласате само за онаа што ви се допаѓа најмногу. :) Једина ♥ {youtube}ZXt2Etguwnk{/youtube} The Hardest Thing ♥ {youtube}FEV14Cndass{/youtube} Игри без граници ♥ {youtube}13Ks4UIxM7M{/youtube} Тајно моја ♥ {youtube}xG0ZkkKKSVs{/youtube} Усни на усни ♥ {youtube}BVUzV8NF9Rs{/youtube}Штипни и тука едно Like доколку сакаш да бидеш известен кога ќе го објавиме резултатот на нашата страница на Facebook. :)Инаку, интернационалниот Тоше Фан Клуб Форум не кани сите на 5-ти октомври, во 20 часот, на плоштадот Македонија во Скопје, да им се ...
сите 25 | | | веќе видена

Станува збор за Кристоф Најдовски (Christoff Najdovski) е Македонец, роден во Paris во 1968г. од семејство на емигранти/иселеници од Македонија. Тој е член на партијата „Зелена Партија“ од 1993 г. и од 2001-та се наоѓа во градската власт на Градот на светлината.Како што претпоставувате (и знаете), неговата Зелена партија се залага за зачувување на животната средина, потоа како приоритет се ставаат траснпотот, превозот, урбанистичкото планирање и слично. На позицијата заменик градоначалник дошол во 2008 година и под негова надлежност се наоѓаат секторите за предучилишните установи, нивниот развој и одржување.Пред некој извесен период, Најдовски даде интервју за македонскиот дневен весник „Дневник“ и во него се осврнува на заедничките проблеми кои ги имаат двата града – и Скопје и Парис! Што се однесува дои ’најинтересната‘ тема – „Скопје 2014“ – заменик градоначалникот на Paris не кажува ништо што би вредело да се спомене во овој краток текст за него, А мислиме дека тоа е тема на која човек на таа позиција би ...
| | веќе видена

next