Штипка

Продавајќи им ја оваа ’патка‘, Германецот се офајдил за околу 10 000 евра и веднаш потоа ја напуштил државата. Кога и оштетените станале свесни дека се намагарчени, случајот го пријавиле во охридската полиција, која поднела кривична пријава за измама против 28 годишниот германски државјанин.Измамникот инаку престојувал во Охрид во периодот Јуни и Јули и овде отворил фирма преку која ја рекламирал својата измама за работните визи. Биле исштампани и флаери, вработени преведувачи, како и огласи во локалните медиуми – значи сé било опремено со сите нишани!Откако почнале да се јавуваат заинтересирани граѓани, типот остварувал лично остварувал контакти со нив, преку кои ги уверувал дека за цена од 450 до 500 евра, ќе им обезбеди легална работа во споменатите држави.
сите 6 | | | веќе видена

Тој во еден момент дури почна и да чита од поезијата на Ацо Шопов, т.е поточно од неговата песна Тишина.„Ако носиш нешто неизречено,нешто што те притиска и пече,закопај го во длабока тишина ,тишината сама ќе го рече.“На ова реагираа пратениците од опозицијата кои го оценија ова сценарио како крајно бесмислено и дека на ваков начин за џабе се трошеле парите на граѓаните.„Ова не е фарса, ова е срам. Вака всушност ВМРО-ДПМНЕ сака да молчи и божем го предгала законот, додека ДУИ глуми дека се буни“ – реагираше на ПЕСНАТА пратеничката од редовите на СДСМ, Радмила Шеќеринска.
сите 33 | | | веќе видена

Внимателно избрани бои, кои најчесто и припаѓаат на светлата палета, без разлика дали станува збор за шорцеви направени од блескав материјал или пак, за секси, кусо здолниште. Линиите, принтовите и шарите, исто така се надоврзуваат преубаво на оваа пролетна приказна, која што е украсена со барокни везови и рабови во најразлични бои. Погледнете!
| | веќе видена

Irina Shayk повторно направи извонредна фото сесија и ’перформанс‘ кога позираше за линијата за долна облека на модниот бренд Lascana.Руската убавица, 26, во долен веш со боја на цреша, во комбинација со црно изврши фронтален напад, за да потоа покаже дека знае да биде внимателна и од позади, во црвено – пинки боја на гаќички и градник, со жартери...И додека таа беше зафатена со тоа да изгледа заводливо, нејзината љубов од фудбалските терени Ronaldo, беше зафатен изгледајќи намуртено.Имено, најверојатно повеќемина од вас кои што ги пратат случувањата во светот на фудбалот, разбрале дека португалскиот ас не е баш среќен во Real Madrid.Некои извори велат дека тоа е така поради цела низа и сплет на околности и затоа Christiano моментално го мачат депресивни чувства, други пак велат дека тој сака повеќе пари од шпанскиот клуб, од оние 12 милиони евра годишно кои во овој момент ги заработува.Која и да е вистинската причина, сега нема да навлегуваме во тоа. Само ќе речеме дека судејќи според фоткиве на девојка му ...
| | веќе видена

Најголемиот дел од одговорите не се однесуваа на луди секси фантазии или екстраваганции. Напротив, станува збор за сосема нормални, лесно остварливи желби – секако, доколку има разбирање од другата страна!Јас, како голем фанатик на фудбалот, би сакал да ја видам мојата девојка облечена во дрес, се разбира на Барцелона, а одоздола не мора да носи ништо! На носете секако може да облече чорапчиња, не мора фудбалерски, за да не и студи додека да почнеме со загревањето – ни рече Игор, кој е спортски новинар.Апсолутно ништо. Ги сакам девојките кога се потполно голи и кога така доаѓаат и си легнуваат до мене во креветот. Така тие покажуваат дека се чувствуваат убаво во своето тело, самоуверени се и немаат никакви проблеми со себе – квалитети што мора да ги поседува девојката, за да ми се допадне, и воопшто да стасаме до креветот! – вели Стефан, од Битола.Се што и треба се некои мали гаќички кои не мора да бидат од кој знае која фирма, важно е да изгледаат секси ... и да, лесно да се соблекуваат! Жените навистина ...
| | веќе видена

Полни се со различни штетни хемикалии опасни по здравјето при контакт но и со нивното испарување во воздухот. Многу домаќинки се жалат на оштетување на кожата на рацете посебно од средствата за чистење шпорети, а не секој може лесно да оперира со гумени ракавици на рацете. Многумина ќе се изненадат од фактот што многу производи кои се користат во домаќинството за подготвување храна и сл. можат одлично да послужат за „светнување“ на домот. Користењето на природни средства за чистење можеби од почеток ќе ви изгледа малку чудно, но се е „работа на навика“. Со тек на времето нема да сакате да помислите на средствата од рафтовите по продавниците. И што е најинтересно – ќе заштедите прилично пари кои можете да ги искористите за поинтересни работи. Природните средства за чистење се прилично евтини и лесно достапни, едноставно се користат, така што немате причина да не пробате. Еве ги „главните играчи“: Оцет Оцетот всушност се користи како универзално средство за чистење. Се што треба да направите е да помешате ...
сите 2 | | | веќе видена

Според тврдењето на Анастасија во медиумите, нејзината мајка воопшто не и прави проблеми заради тоа, нешто во што и ние не се сомневаме.Па, во крајна линија, во денешно време, кога сите имаме Facebook, Twitter и сл., многу често држи вода обратната поговорка „каква ќерка, таква мајка“, нели? :)Големо Like за АнастасијаНа последното гостување на „Ами Г шоу“ кај нив дома, во нивната вила на Кипар, популарниот водител покрај тоа што разговараше со мајка и, успеа да поразговара и со Анастасија, прашувајќи ја кои се сајтовите што таа најчесто ги посетува на интернет. Анастасија на тоа прашање му одговори:- Па тоа се фејсбук, аск фм и формспринг.Еве дел од интервјуто од популарната емисија, која се уште не е пуштена во етерот, а подигна толку голема прашина. Погледнете!{youtube}DTYeKK_vaV8{/youtube}
| | веќе видена

Видеото треба да ви го разубави денот. Во него ќе го видите сето она што можат да го направат овие слатки животни, во само неколку секунди, со нивните луди, мачешки идеи. :){youtube}DrLH1h78KhI{/youtube}
| | веќе видена

Фотографиите кои се појавија од фестивалот се навистина импресивни. Луѓето се прикажани безгрижни додека се распрснуваат со домати во херојски потфати во најголемата борба со храна во светот.Со почетоци во 1945 година како криминална активност, доматите ги фрлале крадците на полицијата кога бегале од тепачка. Како што се повеќе и повеќе учесници се вклучувале во полу-редовна основа, настанот станал популарен и беа ставени официјалните правила во место да се направи посигурен и повеќе инклузивно како годишен настан во кој секој може да учествува. За еден час, од 11:00 до 12:00, голема толпа насмеани лица фрлаа еден на друг преку 100 тони домати.
| | веќе видена

Оваа вест потекнува од близок пријател на неговото смејство кој за „Ало“ изјави дека тие секогаш го подржувале својот син во сите работи, но веста дека тој наскор планира да го промени полот, ја дознале преку медиумите и биле многу вознемирени. Поради тоа Боки 13 веднаш го напуштил Белград и се вратил во Скопје, каде што, спорд изворот за Ало, успеал до некаде да ги смири родителите и да ги убеди дека тоа е она што тој го сака.Што се однесува до нас, како медиум, искрено, нас баш не заб..е дали Боки 13 има намера да го напрви тоа или не, и во крајна линија тоа е негова работа дали ќе биде уште една „Бојана во светот без м.да“ или ќе си остане онаква каква што си е. Ние, до сега, ионака сме се нагледале на се и сешто, па тоа што на Боки 13 ќе му никнат уште поголеми цициња и не не интересира баш многу. Но, феноменот во целата оваа работа е во тоа што ако појдете до Google и го напишете неговото име на кирилица, ќе ви излезат 51.200.000 резултати. Алооо.. Па легендата Горан Пандев одвај има повеќе од 4 ...
сите 3 | | | веќе видена

Врвките на чизмите се исто така кожни, конците со кои се користени се исто така кожни, внатрешноста е од обрната кожа, а сето тоа е финиширано со гумен ѓон кој е отпорен на лизгавост, за добра тракција и издржливост.Ronnie Fieg Tomahawk чевлите се достапни во жолто-кафена и црвена кожа. Жолто-кафените би ве привлекувале ако сакате понеутрални тонови, а црвените ако сте повеќе проникливи и инвентивни. Е сега, не дека се ептен шмекерски, но се е до тоа како ќе ги комбинирате и за каква пригода ви се наменети!Можете да ги нарачате во Sebago онлајн продавницата.
| | веќе видена

Поранешната фудбалска ѕвезда и грижлив татко на четири деца ја победи останатата конкуренција на најелегантни мажи од светот на славните и врвната мода, за да уште еднаш, по кој знае кој пат се закити со нова титула НАЈ на светот!Во оваа силна и жестока конкуренција се наоѓаа и фаци како George Clooney, актуелниот James Bond, Daniel Craig, кои завршија веднаш зад него, а по нив следеа фронтменот на boy band-от Take That, Gary Barlow и секогаш актуелниот англиски џентлмен, актерот Hugh Grant.На листата за гласање се наоѓаа дури 2 000 мажи од сите краишта на планетата, а изборот го водеше Austin Reed. Самата процедура беше симболичен почеток на кампањата за машка елегантна облека и беше наречена “Suit Swap”.„David Beckham е без никаков сомнеж еден од мажите со најголем стил во целиот свет. Неговата маѓија е во тоа што ја има способноста од обична и секојдневна облека, да го трансформира тој регуларен изглед во висок и за опстанатите, недостижен стил.“, изјави портпарол на организацијата.Анкетата и испитувањето ...
сите 2 | | | веќе видена

’Хии Хоп парот‘ најпрво отиде на отмена вечера во Големото Јаболко, облечени во outfit-и кои повеќе би одговарале за некаква домашна журка со одредена тема.Зошто? Па затоа што црвено белите кожни панталони на Kanye го правеа да изгледа како само што се симнал од Harley Davidson и ја испраќа својата подобра половина ма костимирана претстава во театар во квартот Soho, а не во Manhattan, во fancy ресторан. Во истовреме, Kim ги прекри своите прочуени облини во широк црн фустан, кој што повеќе наликуваше на рекламен модел во оддел за XXXL облека.А овие двајца целава недела се наоѓаат во Manhattan, од прва следејќи ги модните случувања на споменатата модна недела во New York, а еднаш се појавија и како официјални домаќини на една ревија. Повеќе пати беа забележани во првите редови за време на ревиите, во друштво на големи дизајнери како Vera Wang и Marchesa.А Kim оваа прилика меѓу другото ја користеше и за промоција на сопствената линија Kardashian Kollection fashion line, која ја водат со сестрите Khloe и ...
| | веќе видена

Особено ако сте од редовите на АРМ или пак, Кумановец, кој тукушто се вратил од некоја база во Авганистан.Шегата на страна, но светските медиуми предупредуваат дека Талибанците често го користат овој метод за да ги шпионираат војниците. Тие претставувајќи се како атрактивни девојки на Facebook (од кај пак, Талибанците знаат што е атрактивна девојка, по ѓаволите?!), бараат да им бидат пријатели на луѓето што престојуваат во базите, а потоа се обидуваат да им ја дознаат точната локација.Дека ова може да претставува сериозен проблем, укажува и примерот од 2007 година кога на една социјална мрежа американските војници објавиле слика од хеликоптерот Апачи, од која подоцна непријателот ги извадил GPS координатите и извршил напад на касарната, уништувајќи 4 хеликоптери.
| | веќе видена

Еве, на кратко, што можете да прочитате за неа доколку го отворите нејзиниот профил: дека е родена во Скопје, Македонија; дека во декември 2004 година дебатирала на Модната недела во Милано, а веќе во септември 2005 ја отвара пролетната колекција на BCBG Max Azria во Њујорк... Во октомври 2007 година излегува на насловната страна во рускиот Vogue, фотографирана од Ellen von Unwerth, потоа во Harper’s Bazaar, Elle... Се на се, девојкава растура. Браво!Ах, да.. и тоа дека нејзини најдобри пријателки се Anna Tokarska, Bianca Balti, Hye Park, Mina Cvetkovic, Olga Sherer, Vlada Roslyakova, Inguna Butane... :)
| | веќе видена

Можеби мислите дека за вакво нешто мора да направите комбинација од кардио вежби со вложување на напор со подигање на тежина (повторно во теретана), но тоа воопшто не е така. Едноставно, едноличноста на повторувањето на една те иста вежба, правење на чучњеви во базен или пак џогирање ве демотивираат. Затоа ние ќе ви презентираме цела листа на одлични алтернативи, кои ќе ви помогнат да дојдете до форма на тело за која од секогаш сте сонувале, без во нив да биде вклучена монотонијата. ЈогаЈогата своите корени ги има во Веда скриптите на стара Индија и претставува локална техника за алтернативно вежбање. Практицирањето Yoga ја активира сржта на енергетските чакри и помага во подигнувањето на нивото на енергија која што се наоѓа во самото тело. На овој начин, покрај зголемувањето на силата и флексибилноста на телото, се додаба и голема свежина во сите физички движења. ПилатесТехника на вежбање, развиена од Joseph Pilates, е вежба која моментално има најголема репутација во градењето на мускулите, со активно ...
| | веќе видена

Таа тоа и го направи и спотот веќе официјално се врти на мрежата. Интерсно е тоа што и Карлеуша за денес ја најави промоцијата на нејиниот нов спот за песната „Со“. Карлеуша потоа на Твитер го демантираше тоа, за да на крај објасни дека само се шегува со Северина и дека спотот сепак ќе го презентира денес, што во превод би значело нова војна помеѓу нив двете, за број на прегледи на Youtube. Тие веќе еднаш се натпреваруваа со песните „Плава Шехерада“ и „Бред Пит“.{youtube}awKs_7Tctho{/youtube}Но, ако земеме во предвид дека оваа песна на Севе веќе има преку 17 милиони кликови на Youtube, и тоа во нејзината првична изведба, тогаш тешко дека Карлеушка ќе може воопшто да и се приближи.
сите 10 | | | веќе видена

Станува збор за истиот метод на егзекуција што го користеше разлутената толпа во Либија, кога најпрво беше заробен и мачен, а потоа и убен, бившиот либиски водач Muammar Gaddafi. Спасителите цели 12 часа не можеле да го најдат тело на американскиот амбасадор, кој демонстрантите го содомозирале и го влечеле низ руинираната амбасада. По овој инцидент, нападната е и амбасадата во Каиро, потоа започнати се протести во Либан, Либија, Тунис.. односно во сите земји кои беа предводнички на арапската пролет. Американскиот сон во арапската реалност Еве како изгледаат земјите од овој дел на светот, по прикажувањето на филмот за Мухамед, кој беше главната причини за немирите:ТунисОколу 50 демонстранти го запалиле знамето пред амбасадата во оваа земја.ЛибијаНапад на амбасадата во Бенгази, убиен американскиот амбасадо и уште тројца претставници на конзулатот.ЕгипетТрет ден протести пред амбасадата на САД.ЛибанПротест пред зградата на амбасадата на САД во Бејрут. Хезболах го осуди филмот како доказ са соработката помеѓу ...
сите 66 | | | веќе видена

Доколку Зевс се исправи и застане на две нозе преминува 2 метри, а инаку има тежина преку 70 кг и дневно јаде околу 14 кг храна. Г-ѓа Денисе, сопственичката на ова слатко „кученце“ вели дека пријателите постојано ја прашуваат дали станува збор за куче или коњ, но и тоа дека доколку ви застане на нозете, сигурно ќе ви остави модринка.{youtube}wJwnsKDrtwE{/youtube}Е сега, што ќе се случи доколку се најдете очи во очи, на само со Завс и да го разлутите, во некој двор или на улица, е тоа можете самите да го претпоставите.
сите 8 | | | веќе видена

next