Штипка

Како причина за ваквото тврдења се наведува фактот дека Angelina во последно време има многу ослабено ( се зборува дека има само 43 килограми) и дека тоа е пак последица на боледувањето од Хепатит Ц, кој што го закачила уште во претходен период од животот, кога во истиот се ú биле присутни разузданиот стил на живеење и дрогата.Симптоми на оваа болест се уморот, мачнини, болки во стомакот, како и нагло губење на апетитот за храна. На последната своја хуманитарна мисија во Турција, Jolie се онесвестила од умор и тегоби. И оваа случка исто така се зема како факт плус кој што ја поткрепува тезата дека Angie најверојатно има Хепатитис.Се наведува дека нејзиното блиско семејство е добро запознаено со ова и работело на случајот веста да не излезе во јавност, но она што според многумина ја има ’издадено‘ најмногу е големото губење на нормалната телесна тежина.
сите 2 | | | веќе видена

Станува збор за 49 годишната државјанка на Бугарија Г.И.М. која од наша сограѓанка од Куманово успеала да измами 27 100 евра, ветувајќи ú дека ќе ја спаси од црните магии кои веќе ú ги имаат направено други лица, ќе ја излекува мајка ú и ќе направи да ú ги снема љубовните врски...Сé започнало пред околу 4 месеци на 6 Јуни оваа година, кога оштетената се наоѓала во Скопје, на паркингот зад зградата на Собранието и бајачката ú пришла и започнала да ú кажува интимни детали од нејзиниот живот. Откако жената зачудена ја запрашала од каде ги знае тие работи, Бугарката и рекла дека има способност да им погодува на луѓето и да ја предвидува иднината, како и да заштитува од несакани последици.И така започнала ’соработката‘ помеѓу двете жени, при што бајачката изведувала разни ритуали со кои ги растурала црните магии, потоа обреди за лекување на болната мајка и оние од љубовна природа, а при тоа ú ’изнудила‘ и пари, велејќи и дека се неопходни за да ритуалите имаат ефект.На 17 Септември, бајачката повторно ú се јавила ...
| | веќе видена

Парис, која е 10 години постара од него, наводно го запознала River пред само 10 дена, впуштајќи се во романса откако се запознале на „New York Fashion week“. Но очигледно таа си поминува убаво шетајќи се и капејќи се во идиличните води заедно со нејзиното ново момче.Таа возбудена напиша на Twitter: „Уште еден ден во рајот со @RiverViiperi. #ЖивототЕУбав.“Парот се одмара на Хавајскиот остров од саботава, очигледно дека Парис сака да ги избегне последиците од нејзините шокантни коментари за геј популацијата кои излегоа во јавност минатата недела. Таа беше снимена во такси кабина како вели: „...повеќето хомосексуалци најверојатно имаат СИДА.“Како и да е, таа инсистираше дека е голем застапник на геј заедницата, и јавните коментарите дадени за геј машки пријател, беа извадени од контекст.
| | веќе видена

Ексцентричната поп ѕвезда на оваа фотографија пуши цигара и си ги прчи усните во знак на својата слава. Со вкрстени нозе и раце наместени токму да ги прекријат нејзините атрибути, Gaga е сосема гола на оваа црно-бела фотографија направена од американскиот моден фотограф Terry Richardson.И покрај неодамнешните критики за нејзината тежина, таа нема што да крие покажувајќи се во оваа фотографија за која фотографот тврди дека воопшто не е подложена на корекции. Во прилог на враќањето на нејзината „пијана диета“, една фотографија...Преку викендот Gaga им се заблагодари на нејзините фанови за поддршката околу шпекулациите за нејзиниот нов заоблен изглед. Таа изјави: „Благодарение на моите обожаватели кои ме сакаат без оглед на сé, и разбирањето на вистинската убавина и сочувство. Навистина ве сакам!“Еве ја и на промоцијата на нејзиниот нов парфем „Fame“ во Paris.
| | веќе видена

Сексот го елеминира стресот и позитивно влијае на кожата, потоа го намалува ризикот од срчеви болести, ги зајакнува мускулите, ја потикнуваат циркулацијата и го создаваат чувството на среќа. Тоа во превод значи дека доколку сакаме да бидеме здрава нација, треба што почесто да се „трошиме“!Жените со часови поминуваат пред огледалото обидувајќи се да изгледаат помлади, а богами во последно време се почесто се случува и посилниот пол да поминува време пред огледалото токму со иста намена. Но, според научниците, подобар резултат можете да добиете додека вашиот свеж изглед се обидете да го направите во кревет. Еве на што се делува редовниот сексуален однос: Сексот е природна шминка По секој сексуален однос протокот на крвта во организмот е многу подобар, со што добивате природен румен изглед и сјај на кожата. Овој природен изглед не можете да го добиете со ниту една шминка. И што е најважно, оваа природна шминка, во која усните ви добиваат природен црвен сјај, а кожата – блеска, може да трае со часови. Сексот ...
сите 2 | | | веќе видена

Настанот се случил кога таа имала 19 години и кога била на летување во Дубаи со една нејзина пријателка. Тогаш, поради тоа што се шетала облечена само во костим за капење, била фатена од тамошните власти и осудена на камшикување:“Мислев дека нема силно да ме удираат. Но кога човекот почна да ме удира, тоа беше навистина ужасно. Умирав од болка, а човекот за целото време се смееше – вели ова шармантна актерка која во последно време буквално го освои Балканот со нејзината улога на црвенокосата убавица, султанката Хурем.Meryem Uzerli (29) е родена на 12 август 1983 година, во северна Германија, како најмлада од четирите деца на Германката Урсула и Турчинот Хусеин кои се вљубиле како студенти. Таа пред неклку години имала 15 килограми помалку и тогаш работела како фотомодел, се додека не и се пружила шансата да глуми во неколку германски филмови и серии, што и било животна желба. Но, интересно е тоа што Meryem никогаш не размислувала дека нејзината кариера ќе добие вистински подем во татковината на нејзиниот ...
| | веќе видена

Во момент на судар со шлепер, тој буквално беше исфрлен преку шофершабната, но поради неговата снаодливост и брза реакција, во последен момент успеа да се фати за воланот и да преживее.{youtube}pDS3C1dd0ys{/youtube}По несреќата, возачот се спушти на земјата и само се почеша за главата, очигледно не верувајќи во она што се случи. А и кој би му верувал ако не беше камерата?! :)
| | веќе видена

Таа изгледаше едноставно прекрасно и занесно во моќната и зелена вечерна тоалета, со високи шлицови од двете страни, покажувајќи ги нејзините совршени нозе.На новинарите и воопшто сите заинтересирани таа им позираше, се врткаше, местеше, де од едната, де од другата страна, покажувајќи ги сите скриени оружја со кои располага. Како од половината надолу, така и нагоре. Обетките и сандалите кои беа во тон со фустанот, скоро да поминаа и незабележани, додека 39 годишната ѕвезда даваше сé од себе, за да сите очи бидат вперени кон нејзиното тело.Инаку Heidi, која неодамна се разведе од пејачот Seal, пред некое време им потврди на новинарите дека се гледа и забавува со семејниот телохранител Martin Kristen, но истовремено потенцираше дека за време на бракот со поранешниот сопруг се нема гледано ’на страна‘ со никого и никогаш му немала набиено рогови.
| | веќе видена

Повеќето што седеа со нас на масата беа за Каролина, но имаше и такви кои беа категорични дека Елена е број еден. Потоа го прашавме и келнерот, па шанкерот.. па на крај и сите други присутни во просторијата во која што седевме и верувале или не, резултатот беше буквално изедначен.Е сега бидејќи за вкусовите не се расправа, решивме да го објавиме овој пост и да видиме како вие, драги наши читатели, ќе гласате во врска со ова. И секако, да ве потсетиме, воопшто е станува збор за тоа која од нив подобро пее, туку која е поубава, пожешка, попровокативна, посексапилна...?Сите бевме согласни дека Каролина го има тој студен, викторијански (од Victoria Beckham!:) поглед, кој можеби на некои им пречи, но верувајте тоа е нешто што кај поголемиот дел од машката публика предизвикува вистинска бура во емоциите.Од друга страна пак, тука се нозете на Елена, нејзината постојана разиграност, веселиот израз на нејзиното лице, таа ведра насмевка и сексапилот со кој буквално зрачи кога е на сцена...Претпоставуваме дека ...
| | веќе видена

Станува збор за примерок кој што го имаат добиено уредниците на сајтот iPhone5.nl кои веднаш одлучиле дека треба да направат експеримент колку луѓето ги сакаат телефоните на Apple. Погледнете!{youtube}aRlOM3y4yG4{/youtube}Добар лепак, нели? :)
| | веќе видена

Станува збор за видео кое е инспирирано од легендарниот режисер Дејвид Линч. Токму заради тоа во видеото се појавуваат неговите чудни ликови како војник, заљубен морнар, психијатар кој сака да ја хипнотизира пејачката, а го има и џуџето. Погледнете!{youtube}HLEA3bc-3p0{/youtube}
| | веќе видена

Овој податок е запишан во книгата „Воените херои во тајните на Норвешка“ во која има изјави од норвешките шпиони кои во тоа време делувале во Србија. Станува збор за мрежа од 140 агенти, позната како E 14 која постојано била во контакт со алијансата и ја поткрепувала со тајни информации. Мешу нив, маринецот Тронд Боле, во мај 1999 година, дошол до сознание каде се наоѓа Аркан и истиот податок веднаш бил испратен во базата на НАТО.„Аркан со неговата сопруга, фолк ѕвездата Цеца, се наоѓа во хотелот Југославија“- се вели во оваа книга, а пренесува српскиот весник Курир.Поради овој допис, НАТО веднаш решиле дека треба да се бомбардира хотелот, при што била погодена и кинеската амбасада во која загинаа тројца службеници на амбасадата. Спорд медиумите, Цеца и Аркан имале голема среќа што успеале да се извлечат неповредени од овој напад.Интересно е тоа што оваа вест ни доаѓа токму во време кога се нападнати американските амбасади ширум светот и најверојатно сега треба како алва да ја проголтаме и да речеме – ете ...
сите 18 | | | веќе видена

Совесна граѓанка ги сликала заљубените гулапчиња и сликата е испратена до сите медиуми со предупредување дека доколку не реагираме на ваквите појави, тие би можеле да станат вообичаена работа, „што е скандалозно“ според читателката.Инаку, според коментарите во медиумите, ова не е прв пат некој да води љубов во овој парк иако станува збор за детски дел, кој има свое обезбедување.Според сликата, можеме да забележиме дека овој пат не станува збор за млади, луди и заљубени, туку за пар во средни години, кои очигледно добро се забавуваат.
сите 3 | | | веќе видена

Па така доаѓаме до заклучокот дека фразата „Заедно сме посилни“ и тоа како важи и за храната и јадењето. Еве неколку посебно интересни комбинации: Домати и авокадо: го штитат срцето Доматот е богат со антиоксидантниот ликопен (од групата каротиноиди), кој докажано го намалува ризикот од кардиоваскуларни боелсти и одредени врсти на рак, додека авокадото е богато со масти кои го подобруваат апсорбирањето на лекопенот во ораганизмот. Значи, во салатата од домати додајте некое парче авокадо! Каша од Овес и јаболко: го намалуваат холестеролот Кашата од Овес содржи бета-глукан, супстанца која го намалува нивото на холестерол во крвта и влијае на слободните радикали од организмот. Јаболкото е богато со пектином, кој ја спречува апсорпцијата на холестерол во цревата и го поттикнува неговото исфрлање од организмот. Значи во чинија со каша од Овес изрендајте јаболко. Домат и брокула: против рака на простата Некои нови истражувања велат дека оваа комбинација делува идеално во превенцијата на ракот на простатата, ...
| | веќе видена

Но гледано од хуманистички аспект, условите во кои се одело на училиште и начинот на кој децата биле третирани, не се ниту приближно лоши за разлика од пред 100 години. За време на крајот од минатиот век, не постоеше фаза наречена „адолесценција“. Децата едноставно стануваа возрасни во тешки периоди и во недостаток од Интернет (и, претпоставуваме, чиста вода). За да ú докажеме на денешната младина дека образованието се одвивало во услови во кои голем дел од нив во денешно време не би можеле да се замислат да издржат ниту 5 минути, ги собравме овие неколку ’антички‘ фотографии од внатрешноста на училниците...Внимавајте, сликите се крајно вознимерувачки! :)
| | веќе видена

Има позирано за сите големи компании за долна облека и костими за капење, како што ќе можете да видите од галеријата подолу. Како и за повеќето модели кои ви ги презентираме, по Интернет нема големи извори на фотографии од Horst, но затоа ние подготвивме за вас добра колекција од нејзини слики, со цел да ве запознаеме со нејзините таленти!
| | веќе видена

Тоше Проески ја започнува својата музичка кариера на фестивалот “Мелфест” каде во 1997 година победува со изведбата на Yesterday на Битлси. Истата година учествува и на “Макфест” со композицијата “Пушти ме". Тоше работи со еден од најпознатите македонски композитори и текстописци Григор Копров, соработка која ќе му донесе два од најголемите хитови Усни на усни и Сонце во твоите руси коси.Во 1999 година го издава својот деби-албум "Некаде во ноќта" кој содржи единаесет песни. Летото истата година, Тоше го одржува својот прв концерт, кој, и покрај дождот и лошото време, останува незаборавен за неговите обожаватели. Годините минуваа, а од ден на ден Тоше прерасна во најпознатиот пејач на бившите ју-простори , а како доказ на тоа беа неговиот концерт во белградска арена како и неговите никогаш не заборавени концерти на градскиот стадион во Скопје. На 31 мај 2008, на Хрватскиот радиски фестивал во Опатија, беше промовиран видео записот за песната The hardest thing. Од следниот ден, истиот започна да се емитува ...
сите 3 | | | веќе видена

Станува збор за ѕид направен од неколку илјади стиропорни коцки, кои се движат според kompjuterska програма и создаваат преубави 3Д проекции кои можат буквално да ве остават без здив.{youtube}il_uF0jEAlE{/youtube}На следново видео можете да видете како e направен ѕидот:{youtube}6yhJtAvj3dA{/youtube}
| | веќе видена

Според оние што досега го виделе видеото станува збор за 20 минути жесток секс во кој Kanye има сексуален однос со девојка која многу наликува на Kim. На самиот почеток на видеото девојката вели дека има 18 години, дека е мажена, но не води љубов со нејзинито маж и заради тоа ќе има секс со Kanye.Според извор од порноиндустријата Kanye ќе направи се видеото да не доспее во јавноста, иако тоа ќе биде тешко да се случи бидејќи има премногу заинтересирани да го откупат видеото. „Па перформансот на Kanye е многу подобар од оној на Kardashian“ – вели изворот од порно индустријата.извор: jutarnji.hr, новински агенции
сите 4 | | | веќе видена

Пораката по грешка преку Facebook била испратена на преку 250.000 луѓе, а 3000 од нив решиле да дојдат на забавата. Станува збор за град во кој живеат околу 18.000 жители,а на роденденската забава на девојката дошле преку 3000 гости кои буквално го демолирале градот. За ситуацијата да биде ставена под контрола интервенирале 600 полицајци, а уапсени се 20 насилници кои кршеле, разбивале, пљачкосувале и палеле автомобили. Погледнете ги видеата и видете како тоа изгледало одблизу. {youtube}bFqyzFd3Log{/youtube}{youtube}fV9qCRSWqEA{/youtube}Се прашуваме како ли му е само на таткото на девојчево?! Што ли ќе им објасни на комшиите?! Ќе биде ли мирен кога ќерка му повторно ќе седне на Facebook?! :)
| | веќе видена

next