Штипка

Овој пост нема никаква врска со сето она што го пишува за Боки 13 низ медиумите во последно време, за кое веќе се изјаснивме дека воопшто не не интересира (е добро де, бевме малку повулгарни, ама тоа е!) и дека секој има право да прави што сака. Ова е чисто да не го заборавиме човекот, бидејќи како што самиот на facebook најави дека влегува у медиумски мрак! А еве, не поминаа ни неколку дена, а нас веќе не фаќа криза, па токму од тие причини решивме да објавиме нешто за него, чисто онака, да се смириме...#1Прекрасна комбинација.. особено бојата на цветчето во косата која е во склад со неговата чанта! Се гледа дека има префинет стил! #2 Шишка „кај 13-те бербери!“ #3 Ремен што ветува и по малце стеснува... #4 Одличен стил за водител на вести во некоја од националните телевизии во Македонија. Но, само во која? МТВ? #5 Мрежести чорапи и плетено здолниште.. Комбинација „Не долаи ми вечерас, а и никад више“! :) #6 Пинк Пантер со цветче... #7 Ех да бев Бриџит Бардо... #8 Златна пеперутка... #9 Еве, гледате ...
| | веќе видена

Станува збор за братот на нејзиниот дечко, кој во тоа време бил во затвор.Тенер е уапсена во нејзиниот дом во Гилберт, Аризона и против неа ќе биде кренато обвинение дека во текот на 2011 и 2012 била во врска со малолетно момче. Според полицијата постои отворена можност Тенер да имала и други жртви. Инаку, случајот бил утврден кога мајката на малолетното момче случајно во неговиот мобилен телефон ги пронашла пораките од Тенер во кои таа изјавувала љубов.извор: курир.рс, новински агенции
| | веќе видена

Станува збор за интервју кое што Дивата Алекс го дава во краток филм за неа и за нејзиниот маж Макс, во кои тие зоруваат за нивниот приватен живот, како и за нивниот порно филм кој беше завршен неодамна.„Навистина уживав во оралниот секс пред камерите, со мажот што го сакам и за време на снимањето доживеав оргазам дури два пати“, - изјави Алекс, очигледно задоволна од она што го работи во нејзиниот живот. Но, покрај задоволството, таа призна и дека понекогаш, поради долгите сцени, е толку изморена, што не може да застане на своите нозе.Инаку, првиот партнер на хрватската порно актерка беше легендарниот порно актер Rocco Siffred кој зад себе има преку 1000 филмови за возрасни. Тогаш, таа, на нејзиното снимање во Будимпешта ги викна и камерите на Red Carpet, а целиот муабет беше снимен на луксузната вила на ХХХ актерот во Будимпешта. Еве што оваа вредна и посветена „работничка“ тогаш изјави:{youtube}FeXKIut7F4E{/youtube}{youtube}8rU1wYFYr-M{/youtube}Очигледно дека нема заебанција со разузданите диви девојки...
| | веќе видена

„Геј-овите се најпопалените луѓе на светот. Одвратни се. Поголемиот дел од нив сигурно имаat AIDS. Јас навистина ќе бев исплашена доколку бев ГЕЈ“, - изјави Парис, a прeнесe американскиот портал ТМЗ.Инаку станува збор за муабет кој парис го водела преку мобилен телефон со нејзин пријател геј, додека се возела во едно такси, во кое таксистот за целото време ја снимал. Откако разговорот излегол во јавноста, портпаролот за односи со јавност на Хилтон-ка излезе со изјава дека станува збор за исечок од целиот разговор, намерно објавен со тенденција да се нападне „ликот и делото“ на Парис:„Па таа е голем подржувач на Геј популацијата и никогаш не би дала негативен коментар за нечија сексуална ориентација“ – вели портпаролот за ТМЗ.Но, ова за нас не е доволно да не увери дека нема ништо против гејовите, па се надеваме дека наскоро ќе направи некое ново видео со кое ќе не убеди малку повеќе во тоа. Еве го целото интервју тука:{youtube}AUt4EZaFRN0{/youtube}Ајде Парис, најди си партнерка и докажи дека немаш ништо ...
сите 4 | | | веќе видена

Станува збор за фотографија на која се гледа како тој се гушка со малото бебуле и под која популарниот пејач напишал:„Тато по втор пат ја смени пелената.. Ова е нејзиниот втор ден на планетава.“Robbie Williams (37) е во брак со Ayda Field, која во вторникот му ја роди оваа преслатка убавица.
| | веќе видена

Тој веднаш нашол „интересенти“, па вечерета била организирана во ресторанот! Петмина од гостите јаделе од гениталиите кои биле послужени со печурки и магданос, додека останатите гости уживале во говедско месо и месо од крокодил.Оваа бизарна вечера е пријавена од страна на полицијата на судските органи во Токио, но бидејќи во Јапонија нема закон со кој се забранува канибализам, младиот кувар, (чие име не е вредно ни да го споменеме), може да се соочи со казна за недолично однесување. Тој за овој негов необичен „специјалитет“ може да биде осуден и до две години затворска казна и да плати висок паричен надоместок.Што се случува со оваа наша луда планета, по ѓаволите?!извор: јутарњи.хр, новински агенции
сите 6 | | | веќе видена

Станува збор за бенд кој ни доаѓа од преубавата Украина и кој се вика Los Colorados. Откако го изгледавме спотот навистина добивме желба да ја посетиме нивната земја и да видиме како свират овие цареви во живо.{youtube}a5xSxGhlHfc{/youtube}Инаку, дечкиве се само за свадба, и тоа за оние „специјалните“, кога се жените по втор пат! Погледнете уште една нивна мајсторска обработка!{youtube}ySGY-_TCOW0{/youtube}
| | веќе видена

Според многумина гурмани со истенчен вкус, месото од шатката е највкусно од сите останати птици. Се вели дека секој човек треба да проба убаво зготвена шатка. И затоа ние ви презентираме еден од најпрочуените начини на припрема. Подготовка: 1. Измијте ја и исчистете ја шатката. Од внатре намачкајте ја со Вегета, а од надвор со сол. Ставете ја во тепсија, залијте ја со жешко масло, покријте ја со алуминиумска фолија и печете ја на 220°C околу еден час.2. Во меѓувреме направете тесто за кнедли. Од брашно, јајца и малку сол и вода измешајте и направете тврдо тесто. Обликувајте ги кнедлите и гответе ги во жешка и солена вода околу 5 минути.3. Извадете ја тепсијата со шатката, оттргнете го поголемиот дел од маснотијата и додајте ги исцедените кнедли, маслинки и снопче со зачинети билки. Налејте вињак и бело вино, а врз шатката ставете плочки од путер. Продолжете да печете без фолија на 200°C околу 15 минути, а потоа температурата намалете ја на 180°C, така да шатката се пече уште еден час. (Доколку е потребно ...
| | веќе видена

27-годишната сапунска ѕвезда со хуманистичка намера за својот сопруг Ian Minton кој е дијабетичар, позираше „облечена“ само во една гранка растение кое се разгранува по нејзиното голо тело. Gemma, која ја игра Carmel Valentine во шоуто на Channel 4, сакаше да помогне во креирањето на мултивитамински пијалок без шеќер, Vitzer, и сега се надева да допринесе за зголемување на продажбата.Во врска со презентирањето на својата „природна добрина“, актерката изјавува дека не постои нешто по природно од навраќањето кон корените.“Снимањето беше базирано на Мајка Природа и јас уживав во правењето на нешто сосема поинакво, за што сум сигурна дека ќе биде добро прифатено. Vitzer ме само што е многу вкусен, туку не содржи воопшто јаглехидрати, калории и шеќер. Тој е пијачка која може да ја имам во фрижидер и да уживам не само јас, туку и мојот сопруг кој има тип-еден дијабетес, ќе ја обожава.“
| | веќе видена

Доволно е само да погледнеме било која есенска колекција од познатите светски брендови (Chanel, Balmain, Céline, Chanel, Dries Van Noten, Jean Paul Gaultier.. ) и ќе ги пронајдеме во најразлични варијанти. А и многу славни девојки веќе ги носат... Ние сме потполно наклонети кон овој тренд, не само затоа што изгледа класично и софистицирно, туку и затоа што со него ќе ви остане топло. Плус слободно ќе можете да го носите со подебела облека, што и не е така лошо кога станува збор за студените месеци, нели?« PREV NEXT »Alexander Wang« PREV NEXT »« PREVNEXT »Dries Van Noten« PREVNEXT »« PREVNEXT »Juicy Couture+ Jean Paul Gaultier« PREVNEXT »« PREVNEXT »Hermès + Jean Paul Gaultier« PREVNEXT »« PREVNEXT »Zero + Maria Cornejo« PREVNEXT »« PREVNEXT »Céline + Hermès« PREVNEXT »« PREVNEXT »Balmain« PREVNEXT »« PREVNEXT »Jil Sander« PREVNEXT »« PREVNEXT »Chanel« PREVNEXT »« PREV NEXT »Stella McCartney« PREV NEXT »
сите 2 | | | веќе видена

Новите креации на овој бренди го претставија едни од најубавите двојки во светот, ангелите Miranda Kerr, Candice Swanepoel, Doutzen Kroes, Lais Ribeiro, Erin Heatherton и Behati Prinsloo. Тие како да изведуваат некјубавиот стриптиз во светот, промовирајќи го овој луксузен и раскошен бренд од кој сите ние остануваме маѓепсани.Miranda Kerr и покрај тоа што од неодамна стана мајка, веднаш се врати во форма и е една од најзастапените во каталогот. Погледнете!
| | веќе видена

Таа е актерка која е позната по бројните улоги во класици од седмата уметност, но ќе остане запаметена и по нејзината убавина и сексапил, кои како воопшто да не бледеат со нејзините години. Интересно е тоа што оваа актерка, филмска икона позната по нејзините облини, во детството се чувствувала како грдото пајче поради тоа што била слаба, и сите ја викале Стапче. Но, уште на 14 годишна возраст станува финалистка во натпревар за убавина, и подоцна со платата како модел за илустрирање романтични приказни ја издржува нејзината фамилија.Софија е родена во Рим, во 1934 година како Sofia Villani Scicolone, а пораснала во местото Pozzuoli во близина на Неапол, за време на Втората светска војна, со нејзиниот дедо, баба, мајка и четири години постарата сестра. Нејзиниот татко бил оженет со друга жена и не сакал да се ожени со мајка и на Софија.Во светото на филмската уметност зачекорува во 1951 година, како статистка за филмот Quo Vadis.Во 1957 година го запознава својот иден сопруг, Карло Понти, кога имала само 15 ...
сите 2 | | | веќе видена

Поради приновата во нивното семејство, идниот брачен пар се одлучи да си приушти нов дом.Станува збор за луксузен дуплекс, во ексклузивното подрачје Педраблес во каталонската престолнина, каде што во главно живеат славни личности. Станот на напаѓачот на Барселона во кој тој наскоро ќе се пресели со својата жена е голем околу 400 квадратни метри и се наоѓа веднаш до домот на војводата од Палма.Скромно, нели? :)
сите 2 | | | веќе видена

Овој несекојдневен настан се случил во рускиот град Железногорски (можеби и не се пишува баш вака!), кога во автомобилот во кој се возел градоначалникот на овој град, удри гром. Од громот електрониката била комплетно уништена, но за среќа на градоначалникот не му било ништо. Погледнете! {youtube}QlOiNs5-qCQ{/youtube}Наворучение: Бегајте подалеку од градоначалник во невреме, особено сега, кога ги промовираат на секо ќоше!
| | веќе видена

Но, да разјасниме за што станува збор.Најпознатата светска старлета, Kim Kardashian, објави фотографија на нејзиниот Facebook профил на која таа се исползи со јазикот (или можеби гледа да нема некаков имплант во устата), за да веднаш по неа, царот Кayne West, се пофали со Твит:„Тукушто жестоко ја пое..в Ким!“ Оваа неговат порака само за неколку минути беше ретвитувана повеќе од 40.000 пати, а потоа одеднаш ја снема.“Најверојатно Ким му се качила на главата заради неговиот излив на емоции, па кутриот морал да изиграва папучар и да прави пиши-бриши пред неговите фанови. Но, верувајте, можеме да го разбереме. Што ако Ким реши да напише нешто во стилот: „Ах. Овој мојов не е лош, ама едноставно не го бива!“ Или пак „Џабе му е што му е .. кога не му е !“ Па луѓе, таа има преку 16 милиони фанови на Twitter и преку 10 милиони на Facebook кои можат во истиот момент да се просветлат каков е Kayne кога не глуми во домашни филмови!Иако, Kim, на сликава воопшто не личи на некоја која била жестоко нападната туку повеќе ...
| | веќе видена

Станува збор за звучни браови кои се создааат од земјината магнетосфера и кои во научните кругови се познати како „Песната на Земјата“ или „Хорот на Земјата“.Овие звуци помеѓу научниците се познати веќе со години, и тие можат да се слушнат и со човечко уво, но само доколку се најдете во вселената без кацига, што практично е невозможно.Изворот на тие звуци се енергетските честички во горните слоеви на Земјината магнетосфера. Кога соларните честички ќе навлезат во внатрешните и надворешните радиоактивни појаси околу земјата, тука остануваат „заробени“ и во таквата внатрешност постојано се движат и го испуштаат „цвркотот“.{youtube}QVJwq3mH7so{/youtube}Сателитите на НАСА кои го снимиле звукот, се движат еден зад друг, на висина од 600 до 32.000 километри над земјата.
| | веќе видена

Сојата со векови се користела во исхраната на народите од Азија, а на запад стекнала популарност со зголемената свесност за штетните последици од консумирањето големи количини црвено месо, во кое има и доста заситени масти. Во последно време се појавија информации за штетноста на сојата во човековата исхрана. Појавата на ваков критицирам не е нова, бидејќи не постои храна за која не постојат контроверзни мислења. Информациите за потенцијална корист или штета за некои намерници потекнуваат од различни извори – научни, емпириски, економски или други. Последица на различните ставови е скептицизам, што неретко резултира во крајности – или претерано придавање значење на една група состојки, или пак потполно избегнување на други. Употребата на црвено месо со големи количини на прсти шеќери несомнено е поврзана со процесите на атеросклероза и кардиоваскуларни болести, дури и за луѓе кои не се дебели. Научно е докажано дека со воведувањето на соја во исхраната, без оглед на понатамошното консумирање на месо, се ...
| | веќе видена

Освен претходно споменатата разлика со своите врснички, кои не сакаат да одделат дел од своите месечни примања за да си купат едно парталче гардероба, таа се „луфтира“ во Laisha сочен розов костим за капење!А да не споменуваме и за начинот на кој ја гледаат младите полнолетни момци, па и девојки, за разлика од своите мајки... Додека од нив чекаат само нешто да каснат и не можат да најдат заеднички интереси и теми на разговор, Кармен е онаа која несакајќи ги возбудува, го привлекува фокусот на сечии очи кон своите атрибути, како што тоа го прави и на камерите.А сега, погледнете ја добро уште еднаш „теткицава“ која е една од најфотографираните жени во светот!Добар и е овој розов филм, нели?Како Пинк Пантер, за возрасни... :)
| | веќе видена

Бидете гламурозно секси.Синтетичкото крзно е материјал направен од синтетички влакна кој е дизајниран да потетува на вистинското крзно, секако како дел од облеката. Овој материјал за прв пат е пронајден во 1929 година, а за комерцијална употреба стана достапн дури во 1950 година. НО, неговата популарност настанува со промоцијата од страна на здруженијата за заштита на животните и организациите кои се против тоа облеката да се прави од вистинска кожа и крзно. Токму затоа овој материјал стана популарен и беше промовиран како friendly алтернатива за традиционалната облека од крзно.Што се однесува до сезона есен/зима 2012 и овие палта и капути, навистина станува збор за еден голем тренд, кој може да се најде буквално во сите варијанти: леопард принт, долги, сецнати, куси.. Палетата со бои е исто така шаролика, од оние еднобојните, кои ги има во најразлични бои, па до оние шарените, во повеќе бои. Погледнете ги најдобрите 20 парчиња избрани од страна на нашиот едитор.« PREV NEXT »« PREV NEXT »« PREVNEXT »« ...
сите 2 | | | веќе видена

Мозаикот е изработен од прилепскиот професор по физичко воспитување Ристо Тошески кој работел на делото цели 4 години.„Камчињата се собирани од целиот свет и рачно кршени. Делото се вика „Солзи“ и на него е претставен ликот на Тоше, 26 цвеќиња кои ги симболизираат неговите години, мече кое постојано му го подаруваа фановите, ангелот од Курбиново кој најмногу содејствува со неговиот лик“ – вели авторот на споменикот.Споменикот ќе биде откупен од буџетот на локалната самоуправа и ќе биде поставен во централното градско подрачје, во близина на домот за култура „Марко Цепенков“. Ќе биде сместен во мало езерце, автентично уредено и со специјални ефекти кое ќе биде осветлено и дење и ноќе. Ликот на Тоше од мозаикот ќе одблеснува од водата.(фото: Таратур)
сите 3 | | | веќе видена

next