Штипка

Познатата српска старлета Станија Добројевиќ, изморена од објаснувањето кое е вистинското значење на зборот старлета, реши да отвори приватно училиште во кое ќе ги подучува младите девојки како се станува старлета.„Бидејќи постојано ми поставуваат прашања, одлучив да отворам училиште. Од предметите ќе се учи: изглед, однесување, облекување, стил, фотографирање, и секако, како да се освојат мажите – вели Станија пред камерите на српскиот Exkluziv, најверојатно подучена од кампањата „знаењето е сила, знаењето е моќ“. :) Станија Добројевиќ Од друга страна пак, додека Станија се подготвува да отвори училиште и на еден просечен Балканец да му објасни што значи да се биде старлета, познатата српска манекенка, плејбој зајачица и СТАРЛЕТА, Анастасија Будиќ – ќе стане водителка! Анастасија наскоро ќе почне да ја води емисијата Гламур на српската телевизија Хепи, што не значи дека ги напушта водите на старлетанството! Анастасија Будиќ Како и да е, бидејќи „старлетизмот“ полека зема замав и ќе почне да се појавува во ...
сите 9 | | | веќе видена

Па најверојатно ништо, драги пријатели, едноставно ја пренесуваме веста во контекст на настаните на нашето време, во кое бројот на пријатели на Facebook стана мерило за успех и популарност. Кликањето „like” на Facebook ни стана секојдневие, а ѕвездите едноставно го користат моментот за зголемување на својата популарност и борба со конкуренцијата ... Освен тоа, информациите споделени на Facebook или Twitter се јавни, па можеме лесно да видиме што се случува со помалите или поголеми ѕвезди и ѕвездички, да ѕирнеме во нивната приватност, секако, доколку не интересира … А, верувајте, повеќето и ги интересира, од различни причини, кој да фати сеир, кој да убие време, кој пак од вистинска љубопитност.Како и да е, да се вратиме на темата, што би се рекло, односно да направиме една мала анализа на Фејсбук профилите на нашите славни личности, да видиме каде котираат тие на полето на популарноста, или, што би се рекло, да видиме колку познатите се навистина познати.Најпрво, би сакале од целиов овој муабет да ја ...
| | веќе видена

Интервјуто е направено на островот Хвар во Хрватска пред седум години и досега не било објавено на ниту една телевизија. Направено е за емисијата Јака штикла.{youtube}OEmVNL7I9tg{/youtube}Веста најпрво беше објавена на порталот Либертас.
| | веќе видена

24-годишната ѕвезда за првпат го претстави својот нов изглед за време на жешкиот настап на сцена во Los Angeles. И таа беше толку среќна и задоволна од својот момчешки изглед, па го зацврсти уште повеќе.Синоќа била забележана низ LA со пријатели, облечена во сива маичка, кратки шарени панталони, Converse старки, што беше коментирано од широката јавност како “schoolboy-style”.Мислиме дека не треба да бидеме изненадени од драматичните трансформации на Ријана, таа го менува својот изглед побргу од тоа што можат да трепнат нејзините фанови. Само оваа година таа премина од блондинка во бринета и долга и глатка до кратка и секси фризура.Таа дури проба како е да се живее како црвенокоса, рокајќи ја црвената трајно извиткана коса за да докаже дека ниеден стил или боја претставуваат граница за модните камелеони како нејзе.
| | веќе видена

Првично следниот Resident Evil беше планиран да биде поинаква приказна, но фановите не сакаа ниту да помислат на тоа без Мила да ја игра Alice. Па така навистина Resident Evil: Retribution ќе се појави во кината ширум светот каде и да е, а Мила Јовович несомнено ќе носи најздрави припиени аутфити додека растура зомбиеви мозоци. Само уште да имаше некој начин да се вметнат и пиво и фудбал во оваа равенка...Погледнете ја малата галерија од Мила во жешки и опасни изданија од филмот, а потоа погледнете го и трејлерот!{youtube}fetL5JuKGv4{/youtube}
| | веќе видена

Програмата е следнава:20 Сеп 2012 (четврток)Локација: ЦК Марко Цепенков - летна сцена- Летечки пекинезери; Total Gum21 Сеп 2012 (петок)Локација: АРТ КАФЕ- Дамир Имери Трио; Георги Шаревски квартет22 Сеп 2012 (сабота) Локација: Паркот околу Градскиот саат - Marija Jazz Quartet; Тони Китановски ТриоПрограмата во сите три вечери започнува во 21.00ч. Влезот е бесплатен.
сите 2 | | | веќе видена

Дакота навистина изгледа како жена, т.е. и „технички“ навистина е, но сепак тешко да се поверува, нели? Она што е уште потешко да се поверува е како го исполнува тој фустан со нејзините облини... Нема што повеќе да се должи, погледнете ги фотографиите и сами, па веројатно и самите нема да се воздржите од коментари од типот: „Машала, машала, пораснала...“
| | веќе видена

Доколку се прашувате какви треба да бидат тие, следете ја следнава формулата и нема да погрешите – можат бидат секакви, само да се во боја која ќе биде во мода. А палетата со бои овој пат е навистина гоолема. Погледнете само колку различни модели од овој тренд беа застапени во колекциите на голем број светски дизајнери, кое пак од друга страна кажува на две работи: како прво, ова ќе биде еден од must-have трендовите за сезонава и второ – ќе има по нешто за сите вкусови. Погледнете!« PREV NEXT » Acne Akris Bottega Veneta « PREV NEXT »« PREVNEXT » Calvin Klein Collection Chloe Comme des Garçons « PREVNEXT »« PREVNEXT » Derek Lam Derek Lam Diane Von Furstenberg « PREVNEXT » Dries Van Noten Etro Gianfranco Ferré « PREVNEXT »« PREVNEXT » Guy Laroche Maxmara Miu Miu « PREVNEXT »« PREVNEXT » Nahm Nina Ricci No. 21 « PREVNEXT »« PREV NEXT » Ports 1961 Ralph Lauren Rochas « PREV NEXT » Sportmax Stella McCartney Suno « PREVNEXT »« PREV NEXT » Vivienne Westwood Red Label Yves Saint ...
сите 2 | | | веќе видена

Овие очигледно дека го живеат животот според познатата реченица од стриповите со Алан Форд – влезот е бесплатен, ама излезот е минимум 5 години затвор! Толку се опасни што дури и Тротерите (Дерек "Дел Бој" Тротер и брат му Родни од познатата британска комедија Only Fools and Horses) треба да им симнат капа. Погледнете!{youtube}6ALTuLzpsbU{/youtube}Е, ај сега дека не се кретени!
| | веќе видена

Станува збор за скопски менаџер, кој за разлика од Андријана, веќе еднаш пловел во брачните води и од тој брак има две деца.Андријана Будимир, која е бивша ракометарка дојдена во Македонија од Србија, по смртта на Тоше Проевски реши да остане во нашата земја. Таа меѓу другото, водеше и судски процес против менаџерката на Тоше, Лилјана Петровиќ, бидејќи во хрватските медиуми Лилјана тврдеше дека тие двајцата не била во сериозна врска.Тогаш менаџерката на Тоше Проевски беше осудена за клевета на поранешната ракометарка, за што требаше да и плати парична казна од околу 300.000 денари. Инаку, Будимир за повреда на честа и угледот бараше да и бидат исплатени 100.000 евра, бидејќи поради клеветата, трпела навреди на улица, а тоа се одразило негативно и врз работата на нејзиното козметичко студио.Но да го оставиме сето тоа во минатото, во тие убави и незаборавни времиња кога Тоше се уште чекореше по оваа наша кревка земја, бидејќи повеќе од очигледно е дека Андријана се обидува да сврти нова страна во животот, и ...
сите 4 | | | веќе видена

Според интервјуто во весникот, Mariana најпрво се чувствувала срамежливо, но по некое време потполно се опуштила, за да на крај, почне да ужива во позирањето. Се надеваме дека и вам ќе ви биде лесно брзо да се опуштите, бидејќи како што рековме, станува збор за Бразилка, која најверојатно, некои од вас веќе ја имаат видено како се поти на терен...
| | веќе видена

Таа меѓу другото, на кратко ја раскажа и приказната како ја купила куќата на Кипар, во која беше снимено интервјуто.“Пред некои седум години, еден пријател ме советуваше да дојдам тука, бидејќи во Белград веќе беше студено и тмурно, а јас бев затворена постојано во куќата (ова нема никаква врска со нејзиниот куќен притвор!). Тогаш решив да дојдам со моите деца на Кипар и кога го видов ова место, јас буквално се вљубив во него. Тука го запознав мојот пријател Фотос и заедно со него ја најдовме оваа куќа која штом ја видов на фотографии, веднаш знаев дека треба да биде моја. Потоа земав кредит и ја купив истата, а за кредитот се уште плаќам месечна рата“ – отприлика вака изјави Цеца во емисијата која можете да ја погледнете тука. {youtube}6nSZz0-l_Ow{/youtube}Типично за една турбо фолк кралица, нели? :)
| | веќе видена

Овој пат тој се најде помеѓу најголемите трачеви на неделата, откако 23 годишната проститутка Jenny Thompson го посочи како еден од можните татковци на нејзиното се уште не родено дете. Таа изјави дека е трудна и дека наскоро очекува да се породи, а во времето кога затруднела спиела со 100-на мажи, меѓу кои токму Balotelli е еден од петте кандидати кои би можеле да бидат татко на детето.Станува збор за проститутката која му го загорчи животот и на Wayne Rooney, кога во аферата од пред две години призна дека спиела со него додека жена му била трудна. Тогаш Rooney се најде во немилост на јавноста која се гадеше од таквото негово однесување, па тој мораше да и се извинува на неговата жена и да ја моли да остане со него, иако таа, тогаш, се уште не беше ни излегла од болница.Во тоа време се случи и еден ицидент, кога токму Balotelli во еден ресторан ја нападна со погрдни зборови проститутката, која тогаш беше исфрлена од ресторанот и замолена повеќе да не доаѓа таму. Но, очигледно дека Balotelli, не останал само ...
сите 2 | | | веќе видена

Американската суперѕвезда имаше концерт во Amsterdam, каде што пушењето марихуана е ефективно декриминализирано.На публиката и објасни дека се наоѓа на ’прикладно‘ место каде што може да им објасни нејзината љубов кон лесните дроги.„Сакам да знаете дека навистина комплетно ми го смени животот и го намалив пиењето алкохол на минимум. За мене ова беше едно спиритуално искуство, заедно со мојата музика.“Инаку Gaga за време на концертот промени неколку костими, вклучувајќи и кожен outfit кој ú ја откри целата ’задна страна‘, а потоа се шегуваше велејќи дека ќе разговара со претседателот Barack Obama, во надеж да ја направи марихуаната легална низ целиот свет.На крајот, својот говор го заврши со тоа што напомена дека листот на марихуана веќе подолго време е симбол за мир низ светот.„Тоа е како да им кажете на сите да се земат еден длабок ’здив‘ и сé ќе биде во ред.“Па... колку и да е ексцентрична, фејкерка итн. не може а да не кажеме дека муабетот „држи вода“...
| | веќе видена

Според книга – овие појави не траат многу долго, околу две минути што не беше случајот со торнадото кое беше снимено во Австралија. Филмскиот режисер Крис Тангеј, кој во тој момент се нашол во австралиската дивина за да бара локации за неговиот нов филм, наеднаш бил затечен кога еден човек од неговата екипа извикал: „Еј, што е она!“{youtube}uu-o3aRvtqA{/youtube}Станува збор за 30-метарско огено торнадо кое пустошело се пред себе 40-на минути, што е сосема неочекувано според сознанијата на науката за овој феномен.„Времето беше мирно, а температурата околу 25 степени. Торнадото високо 30-на метри беше оддалечено 300 метри од нас и звучеше како воен авион. За ситуацијата да биде уште поневообичаена – во близина немаше воопшто ветер“ –изјави режисерот, фрапиран од невообичаениот фемонен што го видел со свои очи.
сите 3 | | | веќе видена

Пресреќниот пејач, 38, изјави: „Бебето, мама и тато – сите рокаме!“Поп ѕвездата и поранешен член на Take That бргу се најде во болницата Portland, во London, во четвртокот наутро кога сопругата Ayda Field доби породилни болки.Teddy се роди во 15.33h. истиот ден.Извор близок до парот изјави: „ Robbie беше покрај Ayda за време на целиот мачен процес и сега откако сé заврши добро, тие ја минуваат првата ноќ заедно, како едно среќно семејство.“Инаку Teddy дојде на свет само два дена откако Robbie заврши со соло свирките, при што постојано се шегуваше дека ќе истрча од сцена доколку Ayda се породи. Инаку Robbie ја запозна ТВ актерката во 2006 година, а се венчаа четири години покасно во нивниот дом во Los Angeles.Инаку минатата недела Robbie за англиски Sun беше дал изјава за неговите стравови за станувањето татко.„Јас се уште не знам да се грижам за себе...а адоколку не знам тоа да го правам, како би се грижел за нејзе? Но, сигурен сум дека сето тоа е сосем природно.“
| | веќе видена

На која од нив двете и стои подобро преубавиот фустан со потписот на Monique Lhuillier? Синиот на Nina или розовиот на Emmy? Што се однесува до нас, ние гласавме и за двете! :) ♥ Emmy Rossum ♥ ♥ Nina Dobrev ♥ Гласајте со Like! Напишете коментар зошто...
| | веќе видена

Плетени маици, кошули, металик високи потпетици, високи црвени салонки, чанти.. нема ништо покомплицирано кога треба да се премине од една сезона, во друга, нели? Особено кога станува збор за две сосема различни модни „идеологии“. Но, така е само на прв поглед. Откако неколку пати ќе се навратите на оваа галерија, многу лесно ќе почнете да ги создавате сликите за она како сакате да се видите себеси во есенските денови, што да облечете за да се заштитите од намуртените облаци, во што да ги крцкате жолтите лисја под стапалата.. Погледнете!Сребрено: Чанта, блуза, накит, чевли, здолниште... Одлична комбинација за кога ќе заврне првиот снег.Сино: Блуза, очила, чизми, чанта, панталони, нараквица... Преубава комбинација за излегување во град со пријателките на некоја луда забава.Виолетово: Очила, ракавици, чанта, чевли, фустан... Комбинација за кога ќе се вратите од вашето есенско патување.Зелено: Чизми, блуза, панталони со шара... Нешто во кое ќе можете да се опуштите во вашето есенско after work party, кога денот ...
| | веќе видена

Елегантна, секси, провокативна.. нешто што ќе направи да ги почувствувате сите модни благодети кога ќе носите нешто од неа. Погледнете и кликнете Like онаму каде што дизајнерот се надминал себеси во исполнувањето на вашите желби и очекувања.
| | веќе видена

next