Штипка

Погледнете само како и аплаудираа сите присутни на црвениот ќилим кога Ева ќе го подигнеше фустанчето и ќе ги покажеше нозете на оние што постојано го довикнуваа нејзиното име. Подколеници – аплауз. Коленици – голем аплауз. Надколеници – свиркање и громогласно ваууу.{youtube}U_Y5JTFDw1w{/youtube}Инаку, вљубената Ева Лонгорија (37) беше водителка на годинешното доделување на АЛМА наградите кои се доделуваат исклучиво на артисти со латино-американско потекло. За време на церемонијата, таа смени дури 9 тоалети – црвена, бела, црна, златна.. и во сите нив изгледаше извонредно, особено со нејзиниот нов секси детал – насмевка на сефте вљубена „домаќинка“. Погледнете!
сите 2 | | | веќе видена

Ѕвездата на филмовите како "Shakespeare In Love" и "My Best Friend's Wedding" даде интервју за Sunday Times Magazine дека не може да смисли ништо полошо од тоа да биде израснат од двајца геј татковци. „Некои луѓе можеби нема да се сложат со тоа, но тоа е само мое мислење.“Everett, кој во овој период го глуми Oscar Wilde во претставата "The Judas Kiss" во London, ги открива овие свои ставови и мислења, додека ја опишувал средбата на неговиот дечко со mајка му Sara. A еве што таа имаше да изјави:„Во минатото посакував син ми Rupert да е ’стрејт‘ и најверојатно се уште се чувствувам така....би сакала тој да има убава жена, да има деца, тој е толку добар со децата. Би бил извонреден татко. Но исто така мислам дека на едно дете се му потребни и мајка и татко. Му реков тоа, а тој сосема добро го прифати. Не беше лут, едноставно се смешкаше.“На тоа Everett додава: „Јас не говорам во името на геј заедницата, всушност јас лично не се чувствувам дел од ниту една ’заедница‘. Единствена заедница на која ú припаѓам е ...
| | веќе видена

Но, по неполни десет години, таа одлучи да ни покаже многу повеќе од бикините, гала фустаните и од нејзината невина насмевка со која што тогаш го освои целиот свет.Росана Дејвисон, која по потекло е од Ирска, ќе биде новата девојка која што ќе ги краси кориците на октомвриското издание на германскиот Playboy.Таа по професија е дипломиран нутриционист-терапевт, а за целото време се занимава и со манекенство и глума.Но, очигледно дека не можеше да го одбие предлогот на ова списание, и повторно се најде во центарот на вниманието со нејзината убавина. Единствената разлика е што сега, таа, ќе ни се насмевнува од трафиките ширум Европа - гола!A еве ја во „далечната“ 2003 година, кога ја освои титулата...
сите 2 | | | веќе видена

Врвните режисери како John Woo, Martin Scorsese и Danny Boyle, секој од нив има флертувано со олтарот, пред да се решат да застанат зад камерата. Сепак, никогаш немало доволно филмски приказни (барем не квалитетни) кои што правилно ја имаат портретирано црквата. Како и да е, сепак постоеја некои обиди.Ова е нашиот избор на пет филма, чие дејствие се врти околу свештениците:Отец Brian Finn во "Keeping the Faith"Една од многуте причини поради која луѓето многу ретко се решаваат да навлезат во водите на свештенството, е затоа што морате да се оттргнете од земната и физичка љубов за секогаш (освен ако како многу битен факат не ги сметаме парите, но тоа од нашиве простори...). да не е тоа, црквените места би биле преполнети! Овој филм, кој што е режисерско деби на одличниот Edward Norton (во кое ја игра и една од главните улоги), е приказна за свештеник кој што се вљубува, во истовреме кога започнува да ја губи и верата. А меѓу другите работи поради кои навистина секој треба да го изгледа филмов е и сцената во ...
| | веќе видена

Најпрво Северина го објави нејзиниот долгонајавуван спот за песната „Italiana“, а потоа, по само 4 часа, истото го направи и Карлеуша со нејзиниот спот за песната „So“. Во првите неколку дена Карлеуша имаше повеќе прегледи на Youtube, но гледано од моментот во кој што го пишуваме ова, Северина убедливо води, со преку 150.000 youtube прегледи повеќе. Што мислите вие зошто е тоа така? Дали затоа што спотот на Карлеуша беше фамозно најавуван дека во него ќе се види белградската турбо-фолк „пластична принцеза“ гола, но нејзиното криење зад белите чаршави не може ни од далеку да се спореди со се уште свежото сеќавање на „талентите“ на Северина, или пак, едноставно, песната на Северина е убедливо подобра? Северина - Italiana {youtube}awKs_7Tctho{/youtube}Северина за спотот „Italiana“ два пати правеше кастинзи за фановите кои потоа и се придружија на снимањето, и тоа, еднаш во Хрватска, друг пат во Србија. Карлеуша - So {youtube}yRigx2TxfDc{/youtube}Карлеуша пак, остана само на скромното делење фотки ...
| | веќе видена

Девојка со големи гради (кога велиме големи, тогаш мислеме ГОООЛЕМИ), во костим за капење направи едно кругче низ маало, а потоа, откако си го испоти газето, се истушира на отворено. Погледнете го видеото, но бидете претпазливи, бидејќи од вакво нешто може да ви застанат кнедли во грлото. Особено во 1.51 секунда!{youtube}N6R-cZB3qwg{/youtube}Преживеавте? Епа тогаш, ајде уште едно кругче!:)
| | веќе видена

Инаку, некои од главните фаци во ХХХ продукцијата веднаш и понудиле договор само за еден филм, во вредност од еден милион долари. Но на тоа таа им одговорила: „Ни за милион години нема да ме предомислите – нема шанси да настапам во некој од вашите филмови!“Инаку станува збор за навистина симпатична плавуша, која според зборовите на магот на порното Laryy Flynt би станала уникатна и незаборавна ѕвезда во индустријата за возрасни.А според дел од интервјуто кое девојката го дала за американскиот магазин “This Morning”, таа вели:„Никогаш не сум примила никаква понуда од ваков вид, ниту пак размислувам да го направам тоа дури и кога би ја добила. Единствено сакам да ме остават на мира!“Е сега, што е вистината, најверојатно во догледно време нема да дознаеме, но замислете ја само креативноста на сцените кои што би се изродиле кога девојкава би се појавила во едно ’здраво‘ ХХХ остварување. Не знаеме за вас, но нашата фантазија веќе на ’крупно работи‘!
| | веќе видена

Па логично на тоа, најверојатно на нејзиниот нов избраник John Mayer, нема да му биде потребно да ја чека пред врата, кога ќе долетува од New York во Los Angeles, туку Katy ќе му даде клуч, лично за него. На почетокот од нивната врска па до сега, John обично отседнува во хотел, иако и самиот има свој стан во близина.Но како што нивната врска навлегува во посериозна фаза, Katy се решила на овој чекор – да живеат заедно кај нејзе, кога тој е во LA – и е на мислење дека го прави вистинскиот чекор.Извор близок до неа вели: „John мисли дека е полесно да престојува во хотел отколку во неговиот стан во LA, но сега веќе Katy инсистира тој да биде кај нејзе. Мисли дека така би требало да стојат работите.“Инаку членовите на нејзиното семејство и пријателите се среќни што таа конечно ја преболува врската од претходниот партнер, англискиот актер Russel Brand - кој не можеше никако да си ги држи панталоните ’закопчани‘ – но сепак ја советуваат да не избрзува толку со работите.А според некои нивни тврдења, новиот пар дури ...
| | веќе видена

Американскиот рапер веќе уплатил еден милион долари за роденденот кој следи на неговата девојка, ѕвездата на реалните шоуа, газлестата Kim Kardashian.Kanye исто така бил и во постојан контакт со нејзиното семејство, за да се осигура дека неговите планови за журката по повод роденденот ќе одат како што треба.Извор близок до него изјави за медиумите: „Kim беше навистина разочарана од фактот дека ќе наполни 32 години, а зад себе има два неуспешни брака без деца, па затоа тој сака да ú надомести за сé. Плус ова е прв нејзин роденден откако тие двајцата се заедно. А Kanye секогаш бил дарежлив кога се во прашање жените кои ги сака...“И изгледа дека не му оди лошо. До сега Kanye веќе го има организирано патувањето до Pine Cay, остров во приватна сопственост, заедно со голем број нивни пријатели, кои ќе бидат присутни на роденденската прослава.За оваа прилика има обезбедено и врвен кувар од познат хотел со пет ѕвезди, кој што ќе припрема специјалитети и деликатеси, само за нив двајцата.Кога на ова ќе се додадат и ...
сите 2 | | | веќе видена

Во денешно време можете да најдете градници во најразлични бои, форми и модели, кои служат за различни потреби како на пример за поткревање на градите или пак за нивно визуелно зголемување. Историјата на градниците е долга и датира од периодот на Минојската цивилизација кога жените-атлетичарки носеле облека слична на градник, додека самиот термин “brassiere“ (градник) почнал да се употребува во 19-иот век. Градникот прв пат е спомнат во американскиот Вог во 1907. Во античката историја исто така се спомнуваат облеки слични на градници и делови од женска облека кои се користеле за врзување и држење на градите. Историја на градниците во различни култури Во античка Грција жените носеле свилен или волнен појас за држење на градите наречен apodesmos исто како и жените во стариот Рим кои носеле појас од платно или кожа. За време на владеењето на династијата Минг во Кина жените носеле облека со корпи и прерамки и која се врзувала на грбот, која исто така се носела и за времето на династијата Џинг.Во Средниот век ...
| | веќе видена

Според неоткриен извор на магазинот, а како што пренесува Daily Mail, Robert и го простил неверството на Kristen откако се убедил дека таа навистина жали заради тоа и дека и е многу криво.„По долг разговор што тие го водеа во солзи, Robert одлучи да и ја прости глупавата грешка на Kristen и тие сега се повторно заедно“ – вели изворoт за весникот, додавајќи дека тие се навистина вљубени и дека се уште многу се сакаат.Kristen Stewart и Robert Pattinson, пред да се случи аферата беа во врска цели три години, а според најновите вести од светските медиуми, тие треба наскоро да се вселат во нивната нова вила во LA.
| | веќе видена

Преубави усни, поглед кој што може да ве „полуди“ од копнеж по нешто убаво, тело на кое не можете да му одолеете, па дури и да сте девојка. Погледнете како таа заблеска во нејзиниот „сецнат“ секси црн фустан на една гала вечера, покажувајќи ги нејзините преубави долги нозе и нејзиното секси, рамно стомаче.Чекори на згодна, русокоса мачка од кои може да се вжешти сечиј покрив, па дури и на оние, најнезаинтересираните!Инаку, Abigail Marie "Abbey" Crouch е познат англиски модел и ТВ водителка. Таа му е сопруга на фудбалерот Peter Crouch.
| | веќе видена

Приказната која го инспирирала Митревски да го напише сценариото е од животната приказна на македонската Еврејка Нета Коен, која е една од ретките припадници на еврејската заедница во Македонија, која успеала да се спаси од депортацијата на евреите во Втората светска војна. Таа побегнала со фудбалерот на тогашниот фудбалски клуб ФК Македонија.Еве како на кратко Дарко Митревски ја раскажува приказната за тоа како дошол до идејата за правењето на овој филм:„Поминаа 12 години откако сосема случајно работејќи на една документарна серија влегов во домот на Нета Коен. Таму слушнав приказна на која и денес кога ќе се сетам не можам да останам емотивно рамнодушен. Таа ми ја раскажа животната трагедија, но и нејзната најголема победа. Како низ нејзината забранета љубов продолжила лозата на нејзините предци кои биле изгорени во гасните логори во Треблинка. Ми рече, ’види што сум изродила. Види заради мојот грев колку животи сум дала.‘Кога излегов од таму знаев дека во рацете имам нешто многу повеќе од документарен ...
сите 17 | | | веќе видена

Таа деновиве снимаше реклама за познатата полска вода „Cisowianka“ во италијанското градче Портофино. Погледнете само колку природно, секси и провокативно изгледа на фотографиите, облечена во бел, елегантен фустан. Like? ♥
| | веќе видена

Три жени затропале на куќата на сопружниците Б.М.(79) и Р.М.(70) и им се претставиле дека едната од нив е од Албанија, другата од село Орќуште, додека третата ништо не кажала. Тие им раскажале приказна дека девојката од Албанија е дојдено овде да си најде сопруг, па ги замолиле двајцата старци да им помогнат да го решат овој проблем. Домаќините ги послужиле гостинките со сок, а во моментите кога тие не гледале, девојките во чашите на домаќините сипиле одредено количество на медикаменти, антидепресиви, со цел да ги успијат.По некое време дрогата почнала да делува и домаќините влегле во куќата да преспијат. Во тие моменти дошол и нивниот син, па гостинките решиле да си заминат. Но нешто подоцна едната од нив се вратила, со образложение дека си ја заборавила чантата. Синот ја пуштил внатре, а таа влегла во собата каде што претходно биле и ја зела чантата на успиената домаќинка која била во длабок сон. Веднаш потоа си заминала.По некое време синот забележал дека нешто не е во ред со неговите родители и дека ...
сите 2 | | | веќе видена

Таа тоа најчесто го прави објавувајќи фотографии на нејзиниот Facebook профил со кои секогаш предизвикува лавина од коментари. Овој пат станува збор за мошне секси фотографија на која се гледа како ужива во својот базен во Кипар.Претпоставуваме дека поради ова влажно издание на „Цеце џуниор“ многу Балканци нема да остаанат рамнодуши, иако таа често објавува провокативни фотографии на интернет, кои заради нејзините години, нам не ни се баш најинтересни.Сепак, да живее итернетот, да живеат социјалните мрежи, а да си поживееме и ние, па да видиме во каква убавица ќе се претвори оваа девојка којашто многу потсеќа на мајка и, покрај своите преубави црти.
сите 2 | | | веќе видена

Од кај у задње време немаат скршено евро да си купат презерватив, немаат ни добро „пипе“ за нивните сиртаки девојки. Трагедија! Грцка, секако! :){youtube}yU32OKdsTqU{/youtube}
| | веќе видена

Се до сега! Односно до пред некоја година кога серумот на злото навлезе во домовите на секое македонско семејство, куќа, дом. Трансмитери беа (и се уште се) електронските направи, малите кутии во кои живеат исто така мали луѓе, познати како телевизиски приемници. Низ овие електронски уреди, преку домашните медиуми се прошири најголемиот вирус, комплетно еквивалентен на гореспоменатите, меѓу народот познат како турски серии.Кој воопшто можеше и да претпостави до пред некоја година, дека во дневните термини наменети за интелектуално дегенеративните сапунски серии, ќе се појави нешто полошо од она што ни се случуваше во изминатите 10 години. Сé започна (барем во ваква форма на масовно лудило) со шпанските серии кои подоцна добија поблага форма на тровење во хрватските (се извинувам ако сум пропуштил некоја друга фаза на болеста). И логично беше човек да претпостави дека патолошкиот процес дава знаци на подобрување и дека е за очекување за кратко време – не комплетно да биде излечен, но сепак да останат само ...
| | веќе видена

Ова претставува нова варијанта на познатиот модел, со дупол турбо V8 дизел мотор, со додатни 626 вртежи во минута на моторот, со што го прави најмоќен модел на Cayenne, кој што излегол од фабриките од Wolfsburg. Всушност, со ваквите бројки, овој SUV модел е и автомобилот со најголем број на вртежи во минута на патиштата воопшто!Со целосно име, “Cayenne S Diesel”, новиот модел (како и многу други во овој период од годината) ќе биде официјално претставен на светот на Парискиот саем за автомобили, при крајот на месецов.Инженерите на Porsche тврдат дека Cayenne дига до стотка за само 5.7 секунди, а максималната брзина му е 259 km/h. меѓу другите позитивни карактеристики му е и малата емисија на штетни гасови кои ги испуште од 218 gr/km и уште поважно за мнозинството потенцијални муштерии е малата потрошувачка од само 4.5 литри на 100 километри, како и фактот дека со еден цел полн резервоар со гориво, може да помине цели 1229 километри – што мора да признаете е навистина импресивно.Cayenne на пазарот треба да се ...
сите 2 | | | веќе видена

next