Штипка

Токму и затоа оваа девојка со тиркизен поглед, во моментот важи за една од најсексапилните, најплатените и најуспешните манекенки во светот. А дека тоа е така покажува и нејзиното најново видео во кое што ги носи новите секси парчиња од долната облека на VS (Victoria's Secret Cotton Lingerie).{youtube}FCm_fpM1P94{/youtube}Но, пред да го изгледате видеото добро внимавајте, бидејќи може да ги разбуди лезбејските склоности во вас. Или барем така вели еден од коментарите на Youtube кој имаше најмногу лајкови:"Now I'm lesbian, great" :)
| | веќе видена

Од тука и доаѓа оној познат анталиски мирис, кој го чувствувате веднаш по слетувањето на аеродромот, а преставува мешавина од мирисот на боровата шума и морето. Анталија е главен град на југозападната Мала Азија, а подрачјето на кое што се простира градот е познато и како „Турска ривиера“.Нема сигурни податоци од кога постои градот, но се претпоставува дека го изградил кралот Атал II од Пергамон во 158 година п.н.е. Според преданијата кралот им наложил на своите поданици да го пронајдат најубавото место на земјата, и кога тоа место било пронајдено го нарекле Аталеја, т.е. денешна Анталија. Знаменитости Градот е составен од два дела, нов и урбанизиран дел, каде се наоѓаат булеварите, трговските центреи, богат ноќен живот; и стариот дел од градот, Калеичи, што го преставува туристичкиот дел од градот. Тука ќе сретнете интересни поплочени улички, ханови и хамами направени во стар стил, потоа преубави куќи, џамии, минариња. Јадење Во овој дел од градот се наоѓаат и најубавите ресторани, а меѓу нив најпознати ...
| | веќе видена

Оливера беше осудена поради учество во бандата позната како Пинк Пантер. Таа заедно со уште еден нејзин пријател фалсификувале документи за изнајмување на автомобили што подоцна ги користеле Пинк Пантерите во своите грабежи. Оливера во 2006 година беше осудена и заради грабеж на златара во Крит.Бегството се случило како на филмска сцена, со помош на нејзина врска однадвор. Таа во моментот на бегството работела во женското одделение и го фарбала влезот на затворот. Во еден момент ја онесвестила стражарката, ги земала нејзините клучеви и заедно со пријателот, кој што ја чекал пред затворот, избегале во непознат правец.
сите 14 | | | веќе видена

Таа ова го направи за потребите на еден нов календар, кој уште пред да биде издаден, предизвика големо внимание кај швабите. Инаку, Микаела, пред некое време ги бодреше фудбалерите на германската репрезентација, така што „маченцето“, кое што не секогаш така вешто го чува меѓу нозете, го офарба во боите на германското знаме.
| | веќе видена

Според нејзината изјава, таа, пред три месеци, останала бремена, а кога нејзината мајка го дознала тоа, и скокала врз стомакот со надеж дека така ќе го абортира детето. Инаку девојчето било во врска со 32 годишен маж, па полицијата се сомнева дека и тој може да биде таткото на детето. Против нејзиниот брат ќе биде поднесена соодветна кривична пријава и му е одредена мерка притвор во времетраење од 30 дена. Казна следува и за нејзиното „момче“ доколку се докаже дека имал сексуалчен однос со малолетната девојка.
сите 4 | | | веќе видена

Кон крајот на денот се очекува и појава на пороен дожд и грмотевици, додека поголем пад на температурите треба да очекуваме дури некаде на почетокот на наредната недела. Лекарите препорачуваат во текот на денот да не се излегува на сонце, освен ако не се мора, а владата им препорача на државните институции да го променат работното време, т.е. да почнат со работа од 7 до 15 часот. Вчера исто така инспекција во неколку градови во републикава беше на терен и вршеше контрола дали на градежните објекти се почитуваат правилата за заштита на работниците при високите температури и на повеќе правни субјекти им беа напишани казни.
сите 5 | | | веќе видена

Според археолозите вредноста на овие монети се движи од 3000 до 5000 долари, за секоја монета поединечно, така што целокупната вредност на пронајденото богатство би можела да достигне вредност од пола милион долари. Инаку, се работи за динари за кои се претпоставува дека се закопани од страна на витезите од Малтешкиот ред, непосредно пред нивната тврдина да биде освоена од муслиманите. Тие датираат од десетиот и единаесетиот век. На нив се наоѓаат имињата од локалните владетели во тоа време, а на некои од нив има и обележја каде се ковани, т.е. обележја од градовите како што се Триполи и Александрија.Монетите ќе бидат изложени во музеите во Тел Авив и Ерусалим.
сите 4 | | | веќе видена

За оние кои се обожаватели на овој моден додаток, комбинацијата на повеќе впечатливи прстени на една рака не е повеќе синоним за кич и невкус, туку инди-тренд прифатен од познатите стилисти и од љубителите на модата. Прстените, покрај ремените, шеширите, очилата и долгите гердани станаа задолжителен украс на модерните девојки. {simplepopup} {/simplepopup} Оваа сезона сите модни додатоци треба да бидат истакнати и да доминираат во вашиот изглед. Големите прстени во каква било форма се најбараниот аксесоар за летово.Престените се доста дискретен, а истовремено и впечатлив додаток во имиџот на секоја жена. Посебно ако тие се специфични во формата, знаат многу да кажат за карактерните особини на жената.Па, доколку сакате да бидете атрактивни, како моден додаток определете се за прстен во различна големина. Без разлика дали станува збор за злато, сребро, бронза или пак за обична бижутерија, со него ќе бидете во тренд и секако, ќе привлечете внимание кај „саканата публика“.Не случајно на гламурозните настани ...
| | веќе видена

Представува архипелаг во Индискиот Океан, кој се наоѓа на околу 50 километри од крајбрежјето на континентот. Во минатото Занзибар била посебна држава со долга трговска историјаа во рамките на арапскиот свет. Овој архипелаг се протегна на површина од 2.643 километри квадратни.Убавината, смарагди води, белиот песок, палми, луксузните хотели на океанскиот брег, романтичните изгрејсонца и залези полни со контрасти, се незаборавни моменти кои ќе ги доживеете за време на вашето летување во Занзибар. Овој остров е и родното место на легендарниот Фреди Меркјури. {simplepopup} {/simplepopup} Главната индустрија во Занзибар е производството на зачини. Од нив најмногу се произведуваат каранфилче, индиско оревче, цимет и црн пипер. Поради оваа причина овие острови често се нарекувани островите на зачини.Занзибар може да се пофали и со некои ендемични видови, како Занзибарскиот црвен колобус - тое е вид на мајмун и Занзибарскиот леопард, кој можеби е исчезнат вид. Што да посетите? Куќата на чудата (Beit el-Ajaib) ...
| | веќе видена

Бродот пристигнал на пристаништето во Солун, а уапсени се четворица осомничени од кои двајца се Бугари. Според властите во грција станува збор за дрога чија вредност на пазарот може да достигне заработка од 15 милиони евра....Пишувај ја грција со мало г.
сите 5 | | | веќе видена

Според сегашните увиди на полицијата, станува збор за самоубиство, во кое 49 годишниот Златко скокнал од балконoт од зградата во која живеел заедно со неговото семејство. Зградата се наоѓа на улица Истарска, веднаш до олимпискиот базен. За сега нема никакви сознанија кои биле причините покојниот да крене рака врз себеси, а се шпекулира дека имал здравствени проблеми и му престоела хируршка операција. Во моментот на несреќата, во станот биле и неговите најблиски.Инаку, рестораните „Кај Злате“ деновиве беа отворени за посетителите и работат според вообичаениот распоред.
сите 7 | | | веќе видена

Претставниците на оваа црква во Њујорк со задоволство го прифатија повторното враќање на нивното чедо кое поради љубовта со Том, заплови во водите на сајантологијата. Токму поради оваа секташка религија на бившиот сопруг и неговата опседнатост од неа, Katie мораше да побара развод и да се обиде да ја превоспита својата ќерка, Suri, во христијански дух.Според судскиот договор што таа успеа да го постигна со Tom, нивната ќерка Suri не смее да биде вклучена во ништо што е поврзано со сајантологијата.
| | веќе видена

Тројцата ловци, наоружани со ножеви и стрела, најпрво ги следат траговите на лавовите како би можеле да утврдат каде се движат. Нив ги предводи најстариот од нив, кој има 65 години, и кој им кажува што да прават. Кога ќе дојдат во близина на лавовите, тие ќе седнат и некое време внимателно ќе ги набљудуваат животните. {simplepopup} {/simplepopup} {youtube}TBpu4DAvwI8{/youtube}Станува збор за 15-на лавови коишто, во тој момент, го јадат својот плен. Оддеднаш, ловците, решително ќе станат и ќе тргнат кон лавовите. Лавовите, збунети, ќе почнат да бегаат. Тогаш ловците полека ќе се доближат до пленот, ќе одсечат дел од него и полека се враќаат назад. По некое време и лавовите ќе се вратат кај остатокот од пленот, додека ловците полека ќе се вратат во своето село, носејќи храна за своите фамилии.Ептен слично како кога одиме да купиме сендвич од 7-ца, нели?
| | веќе видена

Доколку сакате да ги насмеете вашите пријатели и за момент да ги оттргнете од „пржењето“ на жешките температури, објавете го ова на вашиот ѕид, па нека се насмеат и тие малце. И секако, не заборавајте да земете пластични шишиња доколку деновиве одите некаде на бањање... {simplepopup} {/simplepopup} Едноставно.. човекот е навикнат да носи нешто врзано на појасот...Глад е глад, нема заебанција...Како што веќе рековме, со гладен стомак не треба ништо да се прави...Најнов тренд - тазе сум...нашиот шеф...јака купаќа!Домаќинка и домаќин...Не го помириле долгот кон ЕВН...И ти велам јас...Миленичето на нашиот шеф!Шефе, да не згрешивме нешто?!Ама ќе се заебе, не е свесен!
| | веќе видена

Жените кои имаат покачено ниво на тестостерон во крвтта не сакаат да имаат односи со партнерот, туку тие повеќе сакаат да се самозадоволуваат. За разлика од нив, кај мажите нивото на тестостеронот не влијае ниту на желбата за секс, ниту пак ги тера да се самозадоволуваат. Испитувањето е направено на група составена од 101 жена и 91 маж и сите тие во текот на испитувањето прецизно одговарале на незгодни прашања во врска со нивниот сексуален живот. Ним, воедно им биле земени и примероци од плунката и на тој начин им бил испитувано нивото на тестсостеронот во крвта .
| | веќе видена

Тие малку се смирија по апсењето на некои од нивните членови и откако дознаа дека еден од нивните најпознати хакери всушност е доушник за ФБИ. По ова следуваше разретчување на нападите врз државните институции, но, тоа не значи дека оваа група престанува да дејствува. По војната со корупција тие сега планираат да им објават војна на педофилските страници кои во последно време се шират на интернет. Тие решија во иднина да ги објавуваат имињата на нивните администратори, како и емаил преписките помеѓу корисниците на таквите сајтови.{youtube}ypW--Kld4dc{/youtube}Пораката е објавена на Youtube, а во неа се вели дека главна цел е да се искорени педофилијата од интернет.
сите 4 | | | веќе видена

Според тамошните медиуми, станува збор за дванаесетгодишно девојче кое со своите другарки играле „покер на вода“, т.е. игра во која што тој што ќе ја изгуби партијата треба да се напие една чаша полна со вода. Девојчето неколку пати за ред губело и во краток временски период испило поголемо количество вода. По некое време и се слошило, а кога било однесено во болница лекарите утврдиле мозочна смрт. Таа само по три дена, починала.Според лекарите, станува збор за разредување на крвта поради големото количество вода во телото, со што доаѓа до пумпање на вода во мозокот и до негово отекување, што предизвикува мозочен удар и смрт.
сите 5 | | | веќе видена

Се претпоставува дека смртта настапила како последица од предозираност со дрога, а нејзиниот сопруг кога бил повикан на сослушување не можел да зборува од преголемото количество дрога во себе. Тој бил уапсен поради испитување во врска со смртта на неговата жена и поседување на дрога, а дрога е пронајдена и во возилото на неговата почината сопруга.Ханс Раусинг е сопственик на шведската бизнис империја Тетра Пак и неговото богатство се проценува преку 4 милијарди долари. Станува збор за семејното богатство кое што настанало со патентирање на тетрапакот во 60-те години од минатиот век и според Форбс Ханс сега се наоѓа на 64 место на листата со најбогатите луѓе во светот.Неговата сопруга, сега покојната Ева Раусинг, е Американка. Таа во 2008 година заедно со својот сопруг беше уапсена поради поседување крек, хероин и кокаин, откако се обиделе да ја внесе дрогата во амбасадата на Америка во Лондон.Тие се заедно од тинејџери, а се запознале на една клиника за лечење во Америка.
сите 18 | | | веќе видена

next