Штипка

Феликс Баумгартнер (43) на работ од вселената ќе се искачи со помош на капсула закачена за хелиумски балон кој кога ќе се надува, е поголем од Ајфеловата кула. Тој ќе биде облечен во посебна космонаутска облека на која ќе има поставено неколку камери. Скокот ќе треба да го изведе во висина од 36.576 метри, така што првите пет минути по скокот ќе биде во слободен пад, а падобранот ќе му се отвори дури на 1500 метри височина.Доколку Феликс успее со своето тело да го пробие звучниот ѕид, т.е. да се искачи до брзина поголема од 1.227,6 km/h, тој ќе лета со брзината на испукан куршум.“Во ваквите ситуации морате да бидете 100% психички подготвени и да ја имате апсолутната контрола врз сите ваши движења, а јас сум подготвен за тоа“, изјави Феликс во врска со неговиот скок. Инаку, доколку тој само во еден момент изгуби контрола врз неговото тело и почне да се врти околу својата оска, многу лесно може да се случи да ја изгуби свеста.Качувањето со капсулата ќе трае од 2 до три часа, додека спуштањето не би требало да ...
сите 30 | | | веќе видена

Но, бидејќи сепак станува збор за човек чие средно име му е „крал на бакарот“, неговиот шопинг е малку поинаков од оној на било каква друга очајна домаќинка. Па така, за да ја преброди љубовната мака, Миланче решил да се поднови со еден приватен авион од типот Cessna Citation X, како и со една луксузна јахта Canados 120, една од најскапите во целиот свет. Станува збор за 36 метри долга „суперјахта“, која беше претставена пред само неколку недели на саемот во Кан и чија вредност се проценува на околу 22 милиони евра.Инаку, веста дека Милан се подновува потекнува од неговиот Facebook профил каде што тој самиот објавил слика од „авиончето“ кое што сега е во негова сопственост. Што се однесува до јахтата, таа се уште не е негова, туку само се шушка дека тој и фрлил око.На официјалната страница на фирмата што ја произведува оваа јахта, стои дека за неа веќе чекаат 48 милијардери, а тројца од нив веќе добиле специјален попуст. Е сега, дали Милан се обидува да ја врати својата вереница кај него, ако земеме во ...
| | веќе видена

Спотот е сниман во јули годинава, а во него двајца маскирани моторџии се појавуваат со Калашников и шатган, кои се вперени во воздухот. Полицијата го анализирала видеото и заклучила дека се работи за вистинско оружје, па минатата среда уапсила двајца членови од бендот.Апсењето се случува само една недела откако пејачот на бендот, чие име е Пап, беше уапсен и притворен за дилање на дрога.{youtube}v-gvnY_jp7Y{/youtube}Инаку, вака меѓу нас, дечките се цареви!
| | веќе видена

Тој е одличен избор кога не знаете што да облечете за излегување, за некоја прослава, па дури и кога треба да одите на работа. Го нагласува сексапилот кај секоја жена и одлично стои на сите видови тела, па во него постојано можете да се чувствувате како да сте вистинска дама.Малиот црн фустан годинава наполни 86 години и со тоа само го потврди својот статус дека се работи за нешто што нема никогаш да излезе од модата. Токму за него, познатиот дизајнер на Шанел, Карл Лагерфелд, ќе рече:“Со малот црн фустан никој не може да се чувствува ниту премногу, ниту премалце облечен.“Инаку, станува збор за фустан кој го создаде иконата на светската мода, Коко Шанел, која го креираше овој прекрасен модел точно на 1 октомври 1926 година.
| | веќе видена

Најверојатно некои дами почесто се наоѓаат во ваква ситуација од другите, но од друга страна, пак, сигурни сме дека сите понекогаш се соочуваме со овој проблем и не знаеме како да се облечеме кога нашите стомачиња ќе заземат некоја си фраерска позиција од која нема бегање. Токму затоа, решивме да наведеме неколку совети како да го избегнете тоа непријатно чувство кога мислите дека во секој момент можете да експлодирате, т.е. како со помош на соодветна гардероба да го прикриете вашето „непослушно“ стомаче. ТЕСНИ МАИЦИ - СТРОГО ЗАБРАНЕТО! Доколку го имате овој проблем со стомачето едноставно треба да заборавите на сите ваши убави и неодоливи тесни маици. Одберете некој бебидол модел од памук или лен што ќе ги нагласи вашите гради и рамиња. ТЕСНИ ПАНТАЛОНИ СО ЏЕБОВИ - НИ ПОД РАЗНО! Заборавете на вашите омилени панталони кои се тесни во горниот дел, а широки - во ногавиците. Со нив можете само дополнително да го искаткете вашето стомаче, кое ионака е веќе поприлично истакнато. Многу подобро е да изберете некои ...
| | веќе видена

Тој потоа му ги пресекол тестисите и ги носел замотани околу дланката, верувајќи дека така ќе добие исцелителна моќ. Според Daily News, младиот манекен откако го извршил убиството и ја ставил бизарната „нараквица“ на дланката, се шетал по Менхетен и ги допирал луѓето верувајќи дека се здобил со моќ да лечи од СИДА. Тој самиот се пријавил во полиција и го признал убиството, убеден дека тоа што го направил е исправно.Неговиот адвокат ја заснова одбраната така што сака да докаже дека убиството е направено во бес и дека Ренато има психички проблеми. Обвинителот пак, го убедува судот дека станува збор за итро момче кое бескруполозно сакало да се докопа до парите на Карлос, а кога видел дека овој сака да го врати дома, во Португалија, во бес го извршил злосторството.Што мислите вие, што се случува со оваа наша мала, но луда планета? {simplepopup} {/simplepopup}
сите 12 | | | веќе видена

Се работи за типична претстставничка на најстариот занает во светот и за оние кои живеат во ваквите квартови тоа е сосема вообичаена глетка. „Работничка“ на којашто и завршила смената, облечена во бикини, си оди дома!{youtube}p3i1t6nSDvI{/youtube}Погледнете само колку е истоштена... {simplepopup} {/simplepopup}
сите 2 | | | веќе видена

Кралицата на фолк музиката Светлана Цеца Ражнатовиќ, ќе снима спот за нејзината песна „Загрљај“. Според српскиот весник Курир, спотот треба да изгледа како мини акционен филм. Во него Цеца ќе учествува во брканицата со автомобили, а поради снимањето неколку улици во Белград ќе бидат затворени за сообраќај. Спотот ќе биде во режија и продукција на Дејан Миличевиќ, човекот со кој фолк Цеца веќе многу пати има соработувано, а се „шушка“ дека ќе чини околу 15.000 евра.{youtube}FeRdRfJoMEc{/youtube}
| | веќе видена

Станува збор за спортист кој на Олимписките игри 2012 освои бронзена медала во скокови во вода, спорт кој е доста популарен меѓу студените Англичани. Поради неговиот голем успех, како и поради неговото држење пред медиумите (и пред се, поради неговото тело, нели?) Том е еден од омилените ликови на тинејџерките од островот, кои уживаат во неговите фотографии.А како и нема, кога изгледа волку добро!
| | веќе видена

Ова видео е уште еден доказ дека глупавоста не ја обожава бојата на косата кај русокосите девојки, туку бојата на нивниот темперамент.{youtube}uaCIXcDtv7w{/youtube}Инаку, ова видео е постирано од русокоса!
| | веќе видена

Станува збор за новата, трета генерација на модели на Porsche Boxster 981, кој што е замена за моделот 987. Работи на 2.7 литарски рамен мотор и која чини над 40 000 илјади евра, за кои овој пат ќе мора да напомене ’за сериозно‘, дека секој што ќе ги даде, ќе може да се пофали дека паметно ги потрошил.Иако мислиме дека нема потреба да ве давиме со технички детали кои што нема да ви кажат нешто ново за квалитетот на моделов, сепак за зависниците од добри автомобили да не ни замерат, ќе ви ги наброиме најважните спецификации.Мотор е мааалку помал од стандардниот од 2.9 литри кој што до сега беше основа за моделите на Boxter, но затоа пак е помоќен за цели 55 коња и сега има силина еднаква на 261 расен четвороножец. Ги поседува сите (веќе) стандардни карактеристики за мала емисија на штетни гасови и сл, има сопирачки направени од керамика, го има вградено таканаречените системи “active suspension management” и “power steering plus” – за кои имаме пишувано што и како се кај Porsche, па така сега и на себе и на ...
| | веќе видена

Англиската фудбалска über ѕвезда, после завршувањето на натпреварот од американската професионална лига, во која неговите ’галактикоси‘ загубија од екипата на Real Salt Lake со 2-1, при напуштањето на теренот, реши на најверните навивачи (поточно на една од нив) да го подари својот дрес со број 23, за да им ја намали ’тагата‘ од резултатот.И така David – како што си е обичај и ред – се соблече и на запалените навивачи покажувајќи го своето згодно и истетовирано торзо, почна да им дели автограми.Но ова ги задоволи само ’потребите‘ на малите деца во публиката. А откако пак и се реши да го поклони дресот на една згодна блондинка, очигледно беше дека нема да може да се ’извлече‘ така лесно. Девојката не можеше премногу да ú одолева на врвната естетика на неговото тело, па со обете раце го прегрна и повлече кон себе. Нејзиниот пример веднаш се обидоа да го повторат и уште еден куп други девојки, но за среќа и самиот Becks, a и обезбедувањето совесно си ја вршеше работата, па англиската ѕвезда на работна задача во ...
| | веќе видена

Актерката која само пред некое време беше прогласена за најсекси жива фаца од светот на славните и шоубизнисот, позираше во стил за потребите на последната фото сесија.Ова може да се земе само и како доказ дека списанието ја почитува одлуката на читателите на магазини од англиско говорно подрачје и ја ангажираат девојкава на начин на кој и ’ волкот сит ќе биде сит и овците на број‘.По повод своите работни ангажмани, Mila го вели следново:„Она што го правам и работам и она кое сум вистинската јас се две различни работи и така засекогаш и ќе остане. Затоа што многу често се случува со луѓето кои ќе доживеат слава и позиција, да заборават кои се и што се, па така почнат да се трансформираат во она што сакаат да бидат или што се очекува од нив. Јас свесно ги имам одвоено овие мои два животи еден од друг. Го сакам она што го работам и не можам да се замислам да работам било што друго, но кога ќе завршам со работа, тогаш навистина завршувам со тоа и се враќам на самата себе.“Што сакаше да каже авторот со текстов?! ...
| | веќе видена

Но, доколку сте решена да „претрчете“ до вашиот фризер (побарајте некој во нашата категорија шопинг/beauty), наш совет е да се обидете да направите и една мала промена во вашата фризура која што ќе биде инспирирана од есента која што ни претстои. Еве неколку интересни идеи за тоа: Нова боја, нов филм! Доколку ви е страв и не сте одлучни да ја промените бојата на вашата коса, тогаш обидете се барем да ја осветлите или потемните за неколку нијанси. Тоа воопшто не е ризично, а вашата коса ќе добие сосема нов изглед и сјај.Еве на пр. обидете се да направите постепено преминување на бојата на вашите прамени, од потемни кон посветли, што е апсолутен хит за оваа сезона. И секако, обидете се да ја осовите нашата награда „Бесплатно бојадисување на вашата коса со бои на природна база“, која што секој месец ја доделуваме во соработка со студиото и академија Avangarde (види го големиот банер, десно), па тоа би можеле да го направиме заедно! Нова фризура, нова насмевка! Претпоставуваме дека многу од вас веќе со години ...
| | веќе видена

Откако ги красеше кориците на “Sports Illustrated”, „Beach Bunny“ и „GQ“ во бикини, таа ги покажа своите заносни атрубити и во американското издание на познатиот часопис за жени – Cosmopoliten.Во интервјуто кое што Кејт го даде за овој број на магазинот, признава дека салбост и се мажи со добар смисол за хумор и кои може да се чувствува опуштено.Погледнете го нејзиното видео!{youtube}h4LXsCOJlQ0{/youtube} {simplepopup} {/simplepopup}
| | веќе видена

Се што треба да направите е со погледот да фатите што е можно повеќе од овие убави девојки, и тоа токму во моментот кога ќе ги рашират нозете и ќе го покажат нивното мегуножје. Доколку сте подготвени, кликнете плеј!{youtube}XKiWG2uzxY8{/youtube}Колку гаќички видовте? :PДоколку сте подготвени, кликнете плеј.
| | веќе видена

Нејзините фотографии ги окупираа весниците, постојано, тука и таму, се појавува по нешто за неа, и покрај тоа што Surviver-от одамна заврши. Истото е и со нејзиниот ривал, српската старлета Станија, со која што Александра имаше тепачка во шоуто, поради која и двете беа исфрлени од Костарика.Но, подоцна, Александра откри дека тепачката била исценирана, се со цел таа да биде исфрлена од шоуто, бидејќи не можела да се вклопи со останатиот дел од екипата. Веднаш по нивното излегување, медиумите почнаа да се интересираат и да пишиваат за нив, па се појавија наслови како „Александра – паклено секси“, „Најасекси фотки од Александра“ или пак „Секс бомба Станија“, „Станија во топлес“ и многу други слични наслови.Е сега прашањето е едноставно, но дискутабилно. Треба да решиме еден сладок проблем, а тоа е следново: која од овие две риби е посекси: Александра или Станија? Одоговорете со едно Like под нивните слики!...Инаку дека овие две девојки се во добри односи, покажува и следнава слика, на која се гледа како ...
| | веќе видена

Станува збор за црно-белиот фустан што Kim Kardashian пред извесен период го носеше на едно случување во Њујорк. Таа го носеше овој фустан во комбинација со широк ремен и црни хулахопки, додека нејзината сетра, неколку недели подоцна, ги покажа преубавите, секси нозе во истиот фустан во Лас Вегас. Но прашањето е која од нив го направи тоа подобро? Kim или Kendell? :) ♥ Kim Kardashian ♥ ♥ Kendell Kardashian♥ Гласајте со Like! Напишете, закачете коментар зошто... {simplepopup} {/simplepopup}
| | веќе видена

next