Нелогичностите во одлуките на Кривичниот суд повторно се појавија поради тоа што обвинет за тешки кривични дела, а згора на тоа и бегалец, без размислување е ...
сите 2 | | | веќе видена

Православните и католичките христијани в недела го прославуваат Христовото воскресение - Велигден, најголемиот христијански празник, празник на победата над ...
сите 5 | | | веќе видена

Сакав да раскажам за најевтино платениот убиец на планетава. Сакам да им помогнам на оние кои пробале, но и да им објаснам на оние кои не знаат - рече Џамбазов ...
| | веќе видена

Сегашната слика на манифестацијата на книгата на која се претставуваат шеесетина издавачки куќи од Македонија и неколку од соседните земји е рефлексија на ...
| | веќе видена

Македонија влегува под засилен политички мониторинг од ЕУ како резултат на заостанување на реформите во судството, администрацијата, борбата против ...
сите 2 | | | веќе видена

Скицата на голата актерка Кејт Винслет, која ја нацрта режисерот Џејмс Камерун за време на снимањето на „Титаник“, 13 години по снимањето на филмот е продадена ...
| | веќе видена

next