Скопје 24

„Diamond Skopje” ќе биде нов прекрасен комплекс во Скопје, во близина на старата железничка станица, кој ќе го заживее овој дел од градот кој со децении беше ...
сите 3 | | | веќе видена

Познато е дека лукот е еден од најмоќните состојки во борбата за здравјето, а еве што се за вас прави маслото од лук. Лукот е едноставен природен лек достапен ...
сите 12 | | | веќе видена

Град Скопје и наредната година ќе продолжи со доделување на субвенции за граѓани и на јавни претпријатија. Во Буџетот за 2019 година се предвидени вкупно 556 ...
сите 3 | | | веќе видена

Скопјанка на „Фејсбук“ предупредува да не се даваат пари на питачите со бебе во рацете, бидејќи позади тоа стои многу пострашна приказна. Мерсиха посебно ја ...
сите 4 | | | веќе видена

Ноќеска во 01,40 часот било пријавено дека на крстосницата од улица “Митрополит Теодосиј Гологанов“ и улица “Франклин Рузвелт“ се случила сообраќајна незгода ...
сите 82 | | | веќе видена

Путерот освен што е многу вкусен, има и бројни заштитни својства за нашето здравје. Богат е со витамин А кој е потребен за зачувување на здравјето на штитната ...
сите 3 | | | веќе видена

Оние кои се пушачи со години имаат приметено на своето тело колку никотинот е штетен и какви последици остава по целото тело, но и покрај тоа не можат да се ...
сите 8 | | | веќе видена

Д-р Бранимир Несторовиќ вели: Додека имавме често инфекции, додека бевме валкани до толку што имавме природни стимуланси на нашиот имуни систем и тогаш бевме ...
сите 9 | | | веќе видена

Аљоша Вочковиќ е еден од оние уметници кои го обележаа југословенското актерство, а посебно се паметат неговите улоги во популарните серии „Враќање на ...
сите 4 | | | веќе видена

Кире Лазаров официјално потврди неговата кариера ќе ја заврши по сезоната 2020/21, кога му завршува и новиот договор со Нант. Тоа е денот за кој се стравува ...
сите 50 | | | веќе видена

Бразилската полиција утрово започнала акција под името „Бегалец“ и во таа прилика уапсени се пет личности, членови на меѓународна криминална група која се ...
сите 78 | | | веќе видена

Филип Пецовски е уште еден Македонец кој настапи на сцената на популарното музичко шоу „Ѕвездите на Гранд“. Момчето е навистина талентирано па и двете песни ...
сите 8 | | | веќе видена

next