Скопје 24

Тешко е да се најде замена за Влатко Илиевски на „Златно славејче“, вели Бобан Јосифовски од Сојуз за грижи и воспитување на деца на Град Скопје, организатор ...
сите 10 | | | веќе видена

ТВ водителката Миа Костова одново покажа дека некои работи се вредни да се видат одново. Облечена во различни, тренди едноделни костими за капење водителката ...
сите 4 | | | веќе видена

Марина Туцаковиќ досега има напишано многу хитови поради кои доби и многу финансии. Марина со децении важи за една од најдобрите текстописци, а многу пејачи ја ...
сите 3 | | | веќе видена

Српката пејачка Александра Пријовиќ, односно Живојиновиќ, е во вториот месец од бременоста, пишуваат српските медиуми. На 21 јуни таа се омажи со Филип ...
сите 24 | | | веќе видена

Пејачката Ана Бекута својот наследник Игор Полиќ го родила како гимназијалка, на 17 години, по што ја прател тежок живот. По породувањето го оставила во дом за ...
сите 4 | | | веќе видена

Македонската пејачка Тамара Тодевска заедно со сопругот Александар Димитровски и малата ќеркичка Хана периодов уживаа на семеен одмор кај јужнот сосед, а ...
сите 11 | | | веќе видена

Продолжува периодот на нестабилно време кое го условува циклонот ФЛОРИЈАН. Особено локален развој на нестабилна облачност проследена со пороен дожд, грмежи и ...
сите 108 | | | веќе видена

Во народното верување свети Илија се смета за клучар кој го отклучува или заклучува небото и го пушта или запира дождот, бидејќи се верува дека тој повела со ...
сите 27 | | | веќе видена

next