Скопје 24

Освен што таа ќе привлече позитивната енергија во вашиот живот, смеењето има уште неколку бенефиции кои се добри за вашиот организам: Го подобрува помнењето ...
сите 3 | | | веќе видена

Намалувањето и отстранувањето на маснотиите од крвта е честопати макотрпен процес. Лековите за регулирање на триглицеридите воглавно бараат долгорочна примена, ...
сите 4 | | | веќе видена

Пејачката Викторија Лоба е меѓу оние што намерно или случајно симнаа некое кило. Летото е идеалнаможност за намалување на килограмите, па иако оваа топла ...
сите 11 | | | веќе видена

ФЛОРИЈАН особено силата ќе ја покаже во четврток и во петок кога времето во државава ќе биде променливо и нестабилно на многу места со повремен пороен дожд, ...
сите 74 | | | веќе видена

Лековитите својства на аронијата им се познати на Индијанците со векови. Аронија е листопадни грмушки со потекло од Северна Америка, увезена во Русија само во ...
сите 11 | | | веќе видена

Магдалена Цветкоска – Ена е девојката од Тетово која се прослави со учеството на М2 потрага по ѕвезди на кое освои прво место и со тоа стана дел од групата ...
сите 10 | | | веќе видена

Слушајте ги овие совети и имајте поздрав сон. Како фабричките работници што имаат ризик од повреди поради работа во иста позиција по цел ден, така и вие имате ...
сите 5 | | | веќе видена

Камењата во бубрезите се јавуваат кога има премногу минерални соли во урината. Камењата во бубрезите се манифестираат со формирање на мали и тврди депозити во ...
сите 5 | | | веќе видена

Фолк пејачката заедно со семејството и пријателите ужива во Црна Гора , далеку од гужвата и од очите на јавноста. Папараците успеале да ја уловат Лепа Брена ...
сите 12 | | | веќе видена

Постојат голем број причини зошто треба да се ослободите од вишокот килограми, но многу луѓе не уживаат во држењето диети и поставувањето ограничувања во ...
сите 21 | | | веќе видена

Досега 71.524 Македонци побарале бугарско државјанство. Ова го изјави заменик-претседателот Илиана Јотова во Скопје, објави БГНЕС. „Од почетокот на мандатот на ...
сите 13 | | | веќе видена

Македонската фолк ѕвезда Елена Велевска замина на заслужен одмор. Грција беше вистинската дестинација идеална за неа. Уживање на плажа, на лежалка, во море, со ...
сите 17 | | | веќе видена

next