Скопје 24

Популарната пејачка Кети Пери се појави во невообичаено тесен фустан од латекс, кој ги откри сите нејзини облини. Кети Пери е фатена од папараците на ...
сите 5 | | | веќе видена

Љубовната приказна на ракометарот Филип Миркуловски и неговата сопруга Благица трае повеќе од 16 години, а парот е заедно уште од средношколските денови. Во ...
сите 17 | | | веќе видена

Р.Т.(67) од село Волково вчера попладне пријавила во Полициската станица Ѓорче Петров дека истиот ден околу 12.30 часот непознат сторител ја измамил за 8.000 ...
сите 49 | | | веќе видена

Под влијание на невообичаено топол воздушен бран кој уште во текот на денов ќе продре од југ, во текот на следните денови ќе имаме невообичаено високи ...
сите 195 | | | веќе видена

Сања Сани Гроздановска важи за една од најангажираните пејачки во регионот, па нејзината агенда од вторник до недела е потполнета. Во интервју за „Ексклузив“ ...
сите 8 | | | веќе видена

Шестгодишниот Теди овој роденден ќе го памети засекогаш. Откако на роденденот повикал 32 другарчиња, а никој не се појавил, низ медиумите и социјалните мрежи ...
сите 7 | | | веќе видена

Швајцарската мултинационална компанија РОНТИС, активнa во областа на производството на лекови и медицински помагала заради зголемување на својот постоечки ...
сите 4 | | | веќе видена

За да ги одржува затворените двокатни автобуси, Јавното сообраќајно претпријатие (ЈСП) Скопје е принудено да вади делови од панорамските автобуси. Од ...
сите 41 | | | веќе видена

Желбата да патуваат на славниот брод „Титаник“ е присутна кај многумина, а сега доаѓа и шансата тоа да се случи, конечно ќе може тоа да биде направено со ...
сите 4 | | | веќе видена

Добродушноста на Алберт Лекси ќе ви го згрее срцето. Приказната за овој чистач на чевли го освои светот и инспирира илјадници лица да им подадат рака на оние ...
сите 31 | | | веќе видена

Кога температурите се спуштаат под нула многумина возачи се’ уште имаат навика да станат некоја минутка порано со цел да го загреат својот автомобил. Но, дали ...
сите 7 | | | веќе видена

На адресата на малиот Теди сè уште пристигнуваат подароци од сите страни на светот и покани за специјални настани како НБА натпревари, но неговите родители ...
сите 13 | | | веќе видена

Скопската зоолошка деновиве е побогата за уште еден член. На свет павијанка донесе мало преслатко бабунче. Од зоолошката велат дека таткото се уште е збунет, ...
сите 34 | | | веќе видена

Mакедонската водителка и пилатес инструкторка Снеже Велков, повторно се врати на ТВ екраните со својата нова емисија „ВИП на еден ден“. Станува збор за проект ...
сите 2 | | | веќе видена

Британската актерка Елизабет Харли има 53 години, а изгледа дека е една од оние жени кои со годините изгледа се подобро. Убавата Лиз објавила фотографија во ...
сите 3 | | | веќе видена

next