Скопје 24

Холивудската актерка и пејачка, Џенифер Лопез го прослави својот 49 роденден забавувајќи се со семејството и пријателите на Бахамите. “Моменталната роденденска ...
сите 22 | | | веќе видена

Наташа Беквалац ја донесе малечката Катја во Центарот за социјална работа за да може Лука Лазукиќ да ја види својата ќерка. Лазукиќ стигна 10 минути пред ...
сите 9 | | | веќе видена

Руската тенисерка Марија Шарапова не успеа да се сокрие од папараците кои ја „уловија“ заедно со нејзиниот дечко во експлицитни пози. Сексапилната Русинка и ...
сите 3 | | | веќе видена

Веројатно сте размислувале со партнерот да се впуштите во авантура во текот на циклусот бидејќи мислите дека така сте најбезбедни од несаканата бременост. Но, ...
сите 3 | | | веќе видена

Анастасија Груздева од Јакутск станала позната како девојката со замрзнатите трепки откако минатата година објавила фотографија на својот профил на Инстаграм ...
сите 2 | | | веќе видена

Сезоната на летни одмори е веќе започната, па доколку патувате во странство неопходно е два пати да ја проверите датата за истекување на пасошот. Причината за ...
сите 5 | | | веќе видена

Топлото време е период на здодевните зелени смрдливки кои успеваат да влезат во домовите. Не само што смрдат по што го добиле и името, туку и ги уништуваат и ...
сите 2 | | | веќе видена

Утре е Свети Архангел Гаврил, во народот познат и како летен Архангел, а за него се врзуваат и многубројни обичаи. На оние кои ја почитуваат верата на тој ден ...
сите 20 | | | веќе видена

Со репертоар од духовни песни кои вообичаено се пеат во храмовите може да се пофалат и неколку популарни пејачи од домашната сцена. Објаснуваат дека најголем ...
сите 6 | | | веќе видена

Победникот на претпоследната сезона на Ѕвездите на Гранд, Ибро Бублин се најде во центарот на скандал поради новата песна „Све чу дати“. Како автори биле ...
сите 2 | | | веќе видена

Образованието е важна алатка за успех во сопствениот живот и еден важно оружје за подобар успех. Многу од регионалните јавни личности имаат успешна музичка ...
сите 11 | | | веќе видена

next