Скопје 24

Жителите на скопските населби Автокоманда и Железара веќе неколку денови по ред немаат топло парно иако сметките навреме преку целата година ги плаќаат, ...
сите 23 | | | веќе видена

Снегот ги покри нашите најубави планински и туристички места, па сега сите љубители на зимата со нетрпение чекаат да отидат во некои од нашите најубави зимски ...
сите 6 | | | веќе видена

Пејачката Елена Ристеска сподели детали од нејзината животна приказна за јавноста, во „Бекстејџ“. Разговорот наместо со сумирање на впечатоци и имперсии од ...
сите 41 | | | веќе видена

Живееме во време во кое животот брзо се развива, надоградува и променува. Но, и покрај целиот постигнат напредок во различни сфери забораваме да извршиме ...
сите 2 | | | веќе видена

Единствениот зимски центар во источна Македонија деновиве е посетен од страна на граѓаните. Скијачката сезона е отворена, а на Пониква ќе се скија колку што ...
сите 4 | | | веќе видена

Најмногу снег наврна во Маврови Анови, а најладно ноќесна беше во Лазарополе, каде температурата падна до -14. Како што информираат од УХМР, снежната покривка ...
сите 307 | | | веќе видена

После објавата дека сопствениците на ресторанот „Три точки“ крадат струја на начин што се нелегално приклучени на електромрежата, а претходно се исклучени ...
сите 17 | | | веќе видена

Триесетина државни институции вработуваат над 300 административци. Долг е списокот на министерства, владини агенции, дирекции и тела кои од пред нова година до ...
сите 48 | | | веќе видена

Се почести станаа случаите каде вработени во јавниот градски превоз недолично се однесуваат со патниците. Пред неколку недели имавме инцидент каде контролори ...
сите 43 | | | веќе видена

Откако пред неколку дена стапи на сила времената забрана за примање деца во градинка кои не се вакцинирани од МРП вакцината (за морбили, рубеола и паротитис), ...
сите 250 | | | веќе видена

Традиционално со доаѓањето на новата година сите испраќаат честитки и желби за здравје, среќа и бериќет до своите најблиски, а исклучок не се ниту јавните ...
сите 3 | | | веќе видена

Самовилските Води с. Зубовце Тесен црн пат под кој тече реката Пчиња, а на километар од изворот насекаде има обесени маици, панталони, чорапи, по голите гранки ...
сите 3 | | | веќе видена

Со снимки од украсената некогашна „Стоковна куќа – Скопје“ и улиците околу неа, започнува прилогот снимен на 31.12.1966 година, само неколку часа пред дочекот ...
сите 20 | | | веќе видена

На новогодишната ноќ, поради експлозија на гас во рускиот град Магнитогорск се сруши станбена зграда. Несреќата однесе најмалку 30 жртви, а десетина се водат ...
сите 10 | | | веќе видена

next