Скопје 24

Почитувани излегоа и најновите анализи на времето за септември 2018. Според моменталните анализи со кој располагаме сигурно нема да ви се допаднат поради тоа ...
сите 37 | | | веќе видена

Плоштадот „Коцка“ во Автокоманда, кој се наоѓа зад Домот на културата „Димитар Влахов“, ќе добие нов изглед. Граѓаните од овој дел на Гази Баба ќе добијат ново ...
сите 4 | | | веќе видена

И покрај бројните предупредувања, туристите и натаму ја посетуваат „забранетата“ Црвена плажа на Санторини. Седат, се сончаат, пливаат како да нема опасност од ...
сите 4 | | | веќе видена

Ако летово решивте да одите на одмор на Сардинија, во никој случај немојте да пробате да земете малку златен песок за спомен бидејќи таму владее закон кој ги ...
сите 9 | | | веќе видена

Како дванаесетгодишно момче Људмил, нашинец од Австралија, открил урбана мистерија врзана за старо Скопје. Тој ја раскажал неверојатна приказна за тајни ...
| | веќе видена

„Дали треба на господинот градоначалник Петре Шилегов да му ги доставиме сметките за АУТАН, и сличните препарати, или да го замолиме да испрска против комарци? ...
сите 13 | | | веќе видена

Емилија Розман, која победи на изборот за Мис интернационал туризам кој се одржа во Бугарија, во Свети Влас деновиве реши да ги спакува куферите и да замине во ...
сите 8 | | | веќе видена

Лора Турунџиева, ќерката на познатата пејачка, водителка и писателка Сузана Турунџиева, кажа ДА. Романтичното видео од запросувањето на социјалните мрежи го ...
сите 7 | | | веќе видена

Треперењето на окото, медицински познато и како Блефароспазам или Миокимија е присилно треперење на очниот капак. Исто така се споменува и како грч на очниот ...
сите 2 | | | веќе видена

Во Србија од денеска стапуваат на сила измените и дополнувањата на Уредбата за енергетски загрозените купувачи, според која се поголем број потрошувачи ќе ...
сите 75 | | | веќе видена

Родендените, денот на жената или пак некој друг празник се повод за посебно внимание, за разгалување на понежната половина. Какво е чувството кога ќе добиете ...
сите 5 | | | веќе видена

И понатаму продолжува периодот на претежно стабилно, суво и нормално топло време со нормално високи температури на воздухот. Времето ќе биде сончево со мала до ...
сите 143 | | | веќе видена

Сергеј Варошлија кој е позната модна икона кој има своја емисија на телевизијата 1 тв на која обично главна тема се девојкии кои лошо се облeкуваат, односно за ...
сите 5 | | | веќе видена

next