Скопје 24

Во текот на жешките, спарни денови, климата во автомобилот е спас, но треба да се биде внимателен. Многу е важно да се внимава температурата на ладење да не е ...
сите 3 | | | веќе видена

Вкочанетост, трпнење, „мртва рака”, неосетливост во стапалата … како сакате наречете го, ова чувство ни е познато на сите. Стапалата, дланките, рацете и нозете ...
сите 2 | | | веќе видена

Сите сме различни. Сите имаме различни недостатоци и предности. Меѓутоа, постојат некои луѓе кои нервираат и го извлекуваат најлошото од нас. Личноста која ...
сите 4 | | | веќе видена

Ставањето кромид во текот на ноќта во чорапите е познат трик во Кина, а служи за чистење на крвта и стимулација на внатрешните органи. Во кинеската традиција ...
сите 12 | | | веќе видена

Ако не можете да го издржите денот без две или три шолји кафе, време е да пронајдете нов извор на енергија. Пробајте го овој утрински трик од 90 секунди, кој ...
сите 3 | | | веќе видена

Овие денови сѐ повеќе луѓе се жалат на стомачни проблеми, кои се манифестираат преку мачнини, повраќање и со дијареа. Дознајте што треба да направите за и вас ...
сите 6 | | | веќе видена

Прво замина љубовта, па надежта и на крајот вербата и тоа на Крстовден. Ова не е верска поука, туку животната приказна на првата повоена тројка во Велес, ...
сите 3 | | | веќе видена

Еден од најголемите фактори за убав изглед е негуваната кожа и блескав тен. Темпото на живот и стресот, со кој најголемиот број од нас се соочуваат, оди во ...
сите 9 | | | веќе видена

После толку многу изедени крофни, чоколади и кроасани навистина голем предизвик е да појадувате нешто што ќе биде здраво, а ќе ве држи до самиот ручек. Овој ...
сите 14 | | | веќе видена

Пејачката Бојана Атанасовска и нејзиниот сопруг Васко, пред повеќе од една година станаа горди родители и сопственици на побогат живот со непроценливото ...
сите 5 | | | веќе видена

Дали знаете како изгледа сестрата на Мајли Сајрус или пак браќата на Џенифер Лоренс? Познатите личности постојано се присутни во медиумите, но иако некои имаат ...
сите 2 | | | веќе видена

Слониците Дуња и Даела се новите жители во зоолошката градина во Скопје. По 26 години љубителите на животни повторно може да уживаат во друштво на слониците, ...
сите 11 | | | веќе видена

Селекторот на Србија втор пат по ред го изостави српскиот репрезентативец Душко Тошиќ, а овој негов потег секако не беше изоставен од сопругата на фудбалерот ...
сите 4 | | | веќе видена

Понекогаш во врска или во брак , толку се глави во рутината и досадата што погледот кон децата може да направи чудо, а еве и таков пример. „Мамо, морам ли да ...
сите 2 | | | веќе видена

Уште една трансформација, уште едно патување и уште една нова, посреќна личност. Зори зборува за своето искусво и процесот на губење на вишокот килограми. Со ...
сите 3 | | | веќе видена

next