Скопје 24

Откако минатата година преку социјалните мрежи ја обелодени врската со младиот охридски бизнисмен Виктор Илоски, поранешната водителка на некогаш постоечкиот ...
сите 12 | | | веќе видена

Ви препорачуваме во текот на следните денови што помалку да се изложувате под климите за ладење туку повеќе да пиете течности (вода и сок) а особено вода. И во ...
сите 101 | | | веќе видена

Има уште време за да заблескате за крајот на ова лето. Ако сакате фигурата да ја доведете до совршенство, а малку ви недостасува, пробајте го овој домашен ...
сите 16 | | | веќе видена

Мегабогаташите изнајмуваат луксузни јахти кои изнесуваат неверојатни 115 илјади фунти неделно – само за да ги изневеруваат своите сопруги со љубовници. Тие ...
| | веќе видена

Најдобар начин е да ставите свежи или суви листови во жешка вода и да ја вдишувате пареата. Од ловоровиот лист има многу повеќе корист отколку само ставањето ...
сите 2 | | | веќе видена

Продолжува периодот на стабилно, сончево и топло време со мала до умерена локална облачност и во туристичките центри во државава: Струга, Охрид, Преспа и ...
сите 196 | | | веќе видена

Татко, чие бебе настрадало од вирусот херпес симплекс, апелира луѓето да си ги мијат рацете секогаш кога се во близина на новороденче. Џеф Гобер во објава на ...
| | веќе видена

На колку степени треба да го наместите клима уредот? Клима уредот може да биде и отров и лек. Важно е да знаете кога и како да го користите овој апарат. Важно ...
сите 70 | | | веќе видена

Оваа приказна на Дејан Јевтиќ е навистина е поучна и се случува за жал на повеќето млади денес. Иако родителите секогаш пружаат колку можат, некогаш децата не ...
| | веќе видена

Секој од нас може да направи спреј што е безбеден за здравјето и многу ефикасен во борбата против досадните инсекти, особено комарците. Инсектите обично не нè ...
сите 10 | | | веќе видена

Државниот санитарен и здравствен инспекторат (ДСЗИ) од Центарот за јавно здравје Скопје добил известување за седум деца со симптоми на акутно труење со храна ...
сите 48 | | | веќе видена

next