Скопје 24

Европа ќе биде зафатена од студен бран кон крајот на овој месец. Метеоролозите предвидуваат до 10 сантиметри снег на планините во Шкотска, а не ја исклучија ...
сите 203 | | | веќе видена

Малечкото 6-годишно детенце викендов беше оставено со скршено срце, само во пица ресторан. Најтажната фотка од детски роденден ја има Теди, 6-годишното момче ...
сите 27 | | | веќе видена

Грејната сезона не е во ек, но загадувањето на воздухот во Скопје покажува дека зимата одамна го минала прагот. Со првиот пад на темепературите, на многу мерни ...
сите 14 | | | веќе видена

Кристијано Роналдо може да има речиси сè што ќе посака, со исклучок на една работа – тишината за делата кои ги прави кога е во јавност. Неговото богатство се ...
сите 183 | | | веќе видена

Во кратовското село Куклица вчера се одржа манифестација „Шопска свадба“. Членови на културно-уметнички друштва од Куманово и Кратово со сценска адаптација ја ...
сите 7 | | | веќе видена

Иако како големо изненадвање за јавноста ќерката на македонската водителка, писателка и музичар Сузана Турунџиева, Лора Туруниџева пред еден месец заплива во ...
сите 13 | | | веќе видена

Огромно браво за секогаш храбрите и почитувани пожарникари од Противпожарната Бригада – Скопје, кои вечерва се одзваа на повик за спасување на заглавено маче ...
сите 5 | | | веќе видена

Умереноста е важна и кај здравите намирници, бидејќи секогаш постои шанса дека ќе консумирате премногу „добри работи“. Без разлика дали се работи за јаткасти ...
сите 6 | | | веќе видена

Смоквите се вбројуваат во најздравите овошја, но многумина не се запознаени со нивната лековита моќ. Без разлика дали е свежа или сушена, смоквата е богата со ...
сите 4 | | | веќе видена

Ако често ви се јавуваат афти, херпеси и рани на устата, тогаш тоа укажува на здравствен проблем. Најчесто се јавуваат поради хормонско пореметување, преголем ...
сите 4 | | | веќе видена

next