Скопје 24

Македонската новинарка Снежана Лупеска Созен пред две години стана мајка на својот прв син Микаил. Снежана и нејзиниот сопруг Ерџан Созен се остварија во улога ...
сите 4 | | | веќе видена

Уште претпладнево Кичево и околината е зафатено од СИЛНО НЕВРЕМЕ со силни грмежи кој предизвикаа прекин на електричната енергија, силен ветер, силни грмежи и ...
сите 344 | | | веќе видена

Додатоците од рибино масло познати како Омега-3 што ги земаат милиони луѓе ширум светот за заштита на срцето и за потткнување на мозочната активност, не им ...
сите 8 | | | веќе видена

Уште од ова претпладне на северозапад и тоа особено на планините локално беше нестабилно со дожд и грмежи. Нестабилноста тек допрва доаѓа. Во моментов ...
сите 329 | | | веќе видена

Само една недела откако го освои среброто во Русија, хрватскиот фудбалски репрезентативец, 32 – годишниот Ведран Чорлука се ожени со познатата хрватска пејачка ...
сите 4 | | | веќе видена

Скоцкана во провокативен фустан со отворно деколте на грбот дополнително го истакнал нејзиниот сексипил. Откако стигнала на настапот, Панонската Барбика не ...
сите 14 | | | веќе видена

Ви нудиме два едноставни, но ефикасни методи кои може да ви помогнат кај забрзано чукање на срцето. Кај нагло снижување на температурата човечкото срце почнува ...
| | веќе видена

Македонската фолк-пејачка Андријана Костадиновска на една крштевка во Скопје доби бакшиш од 6.000 евра. Не е познато кое е лицето на видеото, но очигледно ...
сите 6 | | | веќе видена

На 15 години се појави во регионалното музичко шоу „Ѕвездите на Гранд“ и ја однесе победата. Отогаш Милица Тодоровиќ ја освои публиката со својата скромност, а ...
сите 4 | | | веќе видена

За да се ослободите од салото во стомакот, ви препорачуваме да го пробате овој рецепт, уште денес. Ако сакате да бидете витки уште престојнава пролет, тогаш ...
сите 3 | | | веќе видена

До нашата редакција штотуку пристигнаа фотографии од состојбата на граничниот премин Евзони каде илјадници Македонци враќајки се од одмор во Грција моментално ...
сите 6 | | | веќе видена

next