Скопје 24

Дејвид Бекам зад себе има успешна фудбалска кариера, а Викторија Бекам е светски позната дизајнерка и модна икона. Нивниот брак отсекогаш бил мета на завидливи ...
сите 25 | | | веќе видена

Македонската музичка група „Инструментал Бенд“ ја пушти во етер својата најнова песна насловена како „Очи пуне суза“ заедно со видеозапис на популарниот Јутјуб ...
сите 3 | | | веќе видена

Ова сигурно сте го слушнале претходно и ќе го слушнете повторно – Доручекот е навистина важен дел од животот на луѓето. Студиите покажуваат дека јадењето на ...
сите 10 | | | веќе видена

Поп sвездата Нина Бадриќ е една од ретките пејачки кои музичката кариера ја изградила врз основа на добрите песни, а не скандали. Многу често пред ТВ екраните ...
сите 5 | | | веќе видена

Преспа полека но сигурно го враќа својот сјај. Туристи има се’ повеќе, а полека се решава и недостатокот со сместувачки капацитети. Порталот sky.mk пишува за ...
сите 7 | | | веќе видена

Мајчинството во животот на секоја жена претставува ново подглавје, кое ја изразува моќта, грижата, убавината, пожртвуваноста на секоја една индивидуа, која ...
сите 3 | | | веќе видена

Поранешната тв водителка пред неколку година замина во Нов Зеланд со сопругот Игор и ќерката Кјара, а таму го роди и сончето Тиан. Иако е оддалечена илјадници ...
сите 2 | | | веќе видена

Голманот на македонската ракометна репрезентација Борко Ристовски и неговата сопруга Николина уживаат во улогата на родители на нивното прво дете. Сопругата на ...
сите 5 | | | веќе видена

Деведесеттите години биле тешки за сите, а особено за културните рабоници кои едвај составуле крај со крај, што не може да се каже за денешната, на пример, ...
сите 4 | | | веќе видена

Позната новинарка и сопруга на текстописецот Огнен Неделковски, Соња Алексоска-Неделковска, со „Фејсбук“ статус испрати апел до сите кои плукаат по ...
сите 2 | | | веќе видена

Во полн ек е летната сезона и летните одмори, па најголемиот број од јавните личности покрај бројните настапи и концерти се „борат“ и со високите температури. ...
сите 8 | | | веќе видена

next