Скопје 24

Лето полно со авантури. Иако зборот авантура асоцира на нешто интересно возбудливо она што одговара за овој период од годината, летото за Жељко Јоксимовиќ и ...
сите 11 | | | веќе видена

Наместо да купувате скапи, неефикасни и штетни таблети за слабеење или плаќате третмани против целулит, пробајте да се ослободите од масните наслаги со еден ...
сите 4 | | | веќе видена

Наут или народски кажано леблебија. Обично ја грицкаме, онака фино посолена, но за жал многу ретко ја употребуваме во секојдневната исхрана за подготвување на ...
сите 13 | | | веќе видена

Киднаперите на дедото на Јелена Ѓоковиќ на семејството му испратиле застрашувачка СМС порака, во која се заканиле дека се подготвени на се доколку не им ...
сите 18 | | | веќе видена

Почитувани, се наоѓаме пред периодот кој ќе биде најтопол дел досега најтопол ова лето 2018 и токму ова треба некаде да се случи на средината на следната ...
сите 238 | | | веќе видена

Кире Главинчевски 30 години од Битола, татко на едно дете и сопруг, во 2013 година доживеа несреќа при скок во вода и од тогаш е неподвижен во инвалидска ...
сите 5 | | | веќе видена

Познатата хрватска пејачка Северина попладнево пристигна во Охрид каде што вечерва има закажан концерт на стадионот „Билјанини извори“. Пејачката пристигна со ...
сите 17 | | | веќе видена

Не е тајна дека зеленчукот е важен дел од здравата исхрана. Но, како правилно да јадеш зеленчук за да имаш многу корист? Дали зеленчукот е поздрав зготвен или ...
сите 10 | | | веќе видена

Откако сфатила дека не е бомба, туку земјотрес, госпоѓа Ракитка Русевска, тогаш 24-годишна мајка на две деца, ги изнела децата надвор, а потоа се вратила дома, ...
сите 5 | | | веќе видена

Желбата на многу жени е да најдат нешто што може да направи нивните гради да изгледаат што поголеми, а струкот што помал. Бобот(Trigonella foenum graecum )е ...
сите 3 | | | веќе видена

Повеќето луѓе барем еднаш во животот биле каснати од пчела. Од друга страна, за среќа, многу малку луѓе се сретнале со огнените мравки или осата која лови ...
сите 5 | | | веќе видена

Како изгледа да прекршиш сообраќајно правило во Грција и за тоа да платиш драконска казна по новиот построг закон на Грција, најдобро почувствувал на своја ...
сите 8 | | | веќе видена

Минимална промена во исхраната, ќе загубите до пет килограми за седум дена . Јапонската утринска банана диета е креација на Sumiko и Hitoši Vatanabe, кои имаат ...
сите 18 | | | веќе видена

next