Скопје 24

Под влијание на студен бран од североисток до крајот на денов ќе имаме претежно облачно и студено време со локални врнежи од дожд на пониските и снег на ...
сите 34 | | | веќе видена

Пејачката Елена Ристеска е горда тетка на 4-годишната Делфина, која ѝ е внука од сестрата Драгица Ристеска- Димитровска. – На денешен ден пред 4 години ова ...
сите 3 | | | веќе видена

За православните христијански верници кои се водат според Јулијанскиот календар денеска почнува шестнеделниот Божикен пост. Постот ќе трае 40 дена, односно до ...
сите 3 | | | веќе видена

Повеќето од пејачите на нашата домашна музичка сцена, добија пракса преку социјалните мрежи, особено Инстаграм, да запеат пред камерата од мобилниот и снимката ...
сите 12 | | | веќе видена

ЈАВЕН ОГЛАС бр. 5/2018 Фондот за здравствено осигурување на Македонија објавува оглас за вработување на 81 (осумдесет и еден) извршител на определено време од ...
сите 5 | | | веќе видена

Велешката џебна Венера, Ноне Неделковска веќе извесен период е сингл и ужива во слободата. Пензионираната пејачка неодамна го откачи црномурестото момче Рајан ...
сите 2 | | | веќе видена

Сите родители чии деца пораснале или моментално се во тинејџерски години, знаат колку тоа може да биде стресно и напорно, а децата се тврдоглави и полни со ...
сите 3 | | | веќе видена

Велат никогаш не е доцна. Само на 45 + луѓето потешко се одлучуваат на таков чекор. Да се иселите од својот сопствен дом и да заминете во туѓина, во земја која ...
сите 3 | | | веќе видена

Под влијание на циклонска активност до крајот на денов времето во државава ќе биде претежно облачно со врнежи од дожд кој ќе се прошират насекаде и локално ќе ...
сите 182 | | | веќе видена

Статуата на бикот која веќе неколку години е на улица Македонија во центарот на Скопје, остана без опашката. Таа вчера наутро била пронајдена скршена. ...
сите 4 | | | веќе видена

Сакате ли да дознаете дали лицето со кое сте во врска е вашата сродна душа, дали ви се јавуваат знаци дека не сте еден за друг или во прашање се нормални фази ...
сите 11 | | | веќе видена

next