Скопје 24

Ејми Ведерли му се обраќа на своето дете за да му каже дека е горда што е негова мајка и што има можност да го воспитува за еден ден тој да биде прекрасна ...
сите 2 | | | веќе видена

Според последните истражувања слајмот најпопуларната играчка помеѓу младите содржи големо количество од хемикалијата бор. Тестовите кои беа спроведени во ...
сите 3 | | | веќе видена

ПЕКОЛНО ЛЕТО НА АРКТИКОТ И СЕВЕРОТ ОД ЕВРОПА И ДОСТА ПОСВЕЖО И ВРНЕЖЛИВО ЛЕТО КАЈ НАС И ЈУГОИСТОЧНА ЕВРОПА Почитувани на многу голем дел од вас ова ви звучи ...
сите 50 | | | веќе видена

Македонскиот поп пејач кој е познат по двете победи на Макфест, првата со песната „Ангели и демони“, а вторпат со дуетската песна со Анабела Атијас „Од утре до ...
сите 2 | | | веќе видена

Откако се разведе со кошаркарот Владимир Радмановиќ, Марија Килибарда повторно е во нова емотивна врска. Таа овој пат не го претстави својот нов партнер. Но на ...
сите 6 | | | веќе видена

Патувате низ целиот свет, а за тоа добивате плата – иако звучи како работа од соништата, оваа понуда за работа навистина постои! World Life Experience, ...
сите 2 | | | веќе видена

Александра Накова е позната по заносните облини и провокативните фотки кои ги поставува, па така таа знае да го покаже она што го има и среде зима, а кога ќе ...
сите 4 | | | веќе видена

Жалфијата е билка која сите ја фалат, а оние кои веруваат во народната медицина, топло ја препорачуваат. Таа може да ја добие титулата најлековита билка на ...
сите 7 | | | веќе видена

Откако со вереникот Ведран Ќорлука присуствуваа на разни прослави по повод вицешампионското место на хрватската репрезентација на Мундијалот, на пејачката ...
сите 12 | | | веќе видена

72- годишниот актер Силвестер Сталоние, моментално се наоѓа во Франција каде избра идеална дестинација за летување и одмор. Сталоне замина на пат со 49- ...
сите 3 | | | веќе видена

Сметки еден куп. Фрижидерот речиси празен. Куќата дува од секоја страна. Крпиш дупка по дупка. Кратко кажано, крпен живот… „И се беше убаво. Изгледаше како ...
сите 5 | | | веќе видена

Дванаесетте момчиња и нивниот фудбалски тренер кои од тајландската пештера беа спасени од страна на спасувачки тимови на вчерашната прес-конференцијата опишаа ...
сите 27 | | | веќе видена

Десет дена сончање на лежалките на Свети Стефан, Маестрал и Кралската плажа во Црна Гора чини и до 1.200 евра, бидејќи Црногорците за пар лежалки бараат и до ...
сите 8 | | | веќе видена

Славната брачна двојка Викторија и Дејвид Бекам отпатуваа со хеликоптер од Свети Стефан каде престојуваа последните денови, а она што е интересно е дека ...
сите 13 | | | веќе видена

next