Скопје 24

Во близина на Скопје (на 15km) сместен е кањонот Матка. Место каде може да се релаксирате од градската гужва и да уживате во чистиот воздух. Имате можност да ...
сите 2 | | | веќе видена

Со доаѓање на топлото време и високите температури, јавните личности се впуштија во авантури, бидејќи се знае дека летото е турбулентен и исполнет период за ...
сите 8 | | | веќе видена

Античка мумија е внимателно изведена од морничав саркофаг од црн гранит, кој датира од периодот од 305 п.н.е. и 30 година п.н.е. Шокантно и застрашувачкото ...
сите 19 | | | веќе видена

Пејачот Здравко Чолиќ својот приватен живот од почетокот на кариерата до сега успешно го крие од јавноста. Познато е дека сака да се опушти, но не и тоа да го ...
сите 3 | | | веќе видена

Преспа полека но сигурно го враќа својот сјај. Туристи има се’ повеќе, а полека се решава и недостатокот со сместувачки капацитети. Порталот sky.mk пишува за ...
сите 10 | | | веќе видена

Луна Џогани се наиде на мета во јавноста, но и во семејството откако започна врска со оженетиот Слободан Радоновиќ. Нејзиниот чичко Џоле Џогани го осуди ...
сите 3 | | | веќе видена

Педро Солц предизвика општ хаос на српската естрада. Имено, Анастасија Ражњатовиќ, ќерката на фолк ѕвездата Цеца Ражнатовиќ, пред 2 дена ја објави својата прва ...
сите 31 | | | веќе видена

Понекогаш, животот станува премногу стресен, а патувањата се совршениот избор за привремено бегство од реалноста. Грижата за себеси е од неверојатно значење за ...
сите 4 | | | веќе видена

Славниот пар Дејвид и Викторија Бркам со своите деца се моментално на летување на Црногорското приморје, на Свети Стефан. Срна Гора пред 4 години преговарала ...
сите 132 | | | веќе видена

Граѓанин на Охрид потрошил вкупно 590 денари за паркирање, бидејќи системот не ги примал пораките кои ги испраќал за да се одјави од паркинг местото на кое ...
сите 4 | | | веќе видена

Во овие рани попладневни часови нестабилно со пороен дожд и грмежи (локално) е во јужните предели а започнува и на западот од државата. До крајот на овој ...
сите 314 | | | веќе видена

Дејвид и Викторија Бекам на 4 јули прославиле 19 години брак, а со ова заедничко патување во Црна Гора ги демантирале гласините за развод. „Бекамови стигнаа во ...
сите 49 | | | веќе видена

Не можете да направите разлика помеѓу напад на паника и срцев удар? Сте се нашле во ситуација кога незнаете што треба да направите и тоа ви донело уште поголем ...
сите 3 | | | веќе видена

next