Скопје 24

Убавите песочни плажи во Валона, Албанија кои се преполни со туристи од целиот Балкан, а особено од Македонија нудат одлични услови на море и цени какви што ...
сите 10 | | | веќе видена

Ако имате болки во зглобовите, првиот чекор во лекувањето е да се консултирате со доктор за да се заклучи дали болката е предизвикана од примарен медицински ...
сите 8 | | | веќе видена

Под влијание на ФЛОРИЈАН во склоп со влажна и нестабилна воздушна маса која е со потекло од Црното Море попладнево и вечерва ќе има локален развој на ...
сите 198 | | | веќе видена

Повеќето луѓе не го започнуваат денот без шолја кафе, но добрата вест е што кафето нуди многу здравствени придобивки, како што се подолг животен век и намален ...
сите 7 | | | веќе видена

И покрај постојаниот развој на дијагностички методи и унапредување на медицинската терапија, бројот на лица кои заболуваат од некој вид карцином се’ уште е во ...
сите 4 | | | веќе видена

Крвта во столицата може да укажува на бенигни заболувања или на потребата да го регулирате начинот на исхрана, но може да е знак и на опасни болести. ...
сите 3 | | | веќе видена

Лекарите во древна Кина одамна утврдиле дека стареењето на телото започнува од нозете. А пред се – од петиците.. Според каноните на древната кинеска медицина, ...
сите 2 | | | веќе видена

Почитувани граѓани ја направивме и деталната анализа за првата половина на месецот август која укажува на тоа дека е можно задржување на ФЛОРИЈАН што значи ...
сите 135 | | | веќе видена

Витаминот Д се добива со изложеност на сонце. Меѓутоа, она што е интересно, е дека и покрај неговата лесна достапност, сепак половината од жителите на светот ...
сите 7 | | | веќе видена

Селен е минерал пронајден во почвата. Селен природно се појавува во вода и некои јадења. Иако на луѓето им е потребна само мала количина, селенот игра клучна ...
сите 9 | | | веќе видена

Лила отиде специјално во Охрид, да ужива во концертот на Северина, со пријателите Боки 13 и Сергеј Варошлија. Покрај концертот Лила не испушти шанса да посети ...
сите 6 | | | веќе видена

Додека кај нас времето константно времето е нестабилно и циклонот ФЛОРИЈАН со денови условува и понатаму во следниот период ќе условува врнежи, грмежи и ...
сите 272 | | | веќе видена

Дојде лето! А со него и сезоната на отворени обувки. Дали Вашите стапала и нокти се подготвени самоуверено да ги облечат најдрагите сандали? Или можеби се ...
сите 7 | | | веќе видена

Гоца Тржан не крие дека би сакала на својот сопруг Радомир Раша Новаковиќ да му подари дете. Таа со него била седум години во врска, три во брак, а она што ...
сите 4 | | | веќе видена

next