Скопје 24

Најголемата музичка ѕвезда на овие простори, легендарниот Здравко Чолиќ, оваа есен ќе одржи голем концерт во Скопје. Организаторите „Прагма продукција“ ...
сите 23 | | | веќе видена

Се будев и си легнував со солзи… Плачев по цели денови. Тага и само тага. И она што беше убаво околу мене го гледав црно. Десет години во брак, а секој ден ...
сите 3 | | | веќе видена

Марко Пејчиноски е новиот макеоднски херој, откако денеска 12-годишното момче од Охрид успеа да го преплива охридското езеро, иако тој има преживеано инфаркт ...
сите 113 | | | веќе видена

Марко Пејчиноски, 12-годишното охриѓанче, кое доживеал инфаркт на долните екстремитети е нов макеоднски херој, откако денеска на големиот православен празник ...
сите 121 | | | веќе видена

За многумина, септември го означува крајот на сезоната за патување, но за некои, тој нуди одлична можност да се спакуваат и да заминат на одмор. Доколку и вие ...
сите 204 | | | веќе видена

Секогаш сум сакал да ги слушам приказните на дедо. Уште како мал, но дури сега ја сфаќам тежината на она што тој сакаше да го каже. На она што тој го доживеал, ...
сите 6 | | | веќе видена

Грчките фериботски компании најавија за понеделник, 3 септември, еднодневен штрајк. Затоа се повикуваат туристите што ќе патуваат на некој од грчките острови ...
сите 232 | | | веќе видена

Мајка, жртва за своите деца. Кога другите ги нема, таа е секогаш тука… И во добро и во лошо, мајката подава рака, дава рамо за плачење, дава поддршка и бодри ...
сите 7 | | | веќе видена

Силен бран од северозападниот дел го изненади континентот и на алпското подрачје му донесе неочекивана зима. Во италијанското туристичко место за скијање Алта ...
сите 20 | | | веќе видена

Манекенката Наташа Апонте од Њујорк последниве неколку месеци преку социјалната мрежа Тиндер се допишувала со повеќе од 150 мажи, па договорила средба со сите ...
сите 4 | | | веќе видена

Со летото и високите температури вообичано доаѓаат и летните одмори, а тоа најчесто подразбира заминување некаде на плажа. Меѓутоа, водителката Ирена Спировска ...
сите 2 | | | веќе видена

Елена Велевска за „Естрада плус“ го даде првото интервју откако ги потврди информациите дека се разведува и преку социјалните мрежи сериозно го обвини сопругот ...
сите 18 | | | веќе видена

После пет месеци, вокалистот на „Парни ваљак“, Аки Рахимовски им се враќа на настапите. Тој ќе настапи на нивниот концерт во Словенија кој е закажан за 12 ...
| | веќе видена

Ставањето кромид во текот на ноќта во чорапите е познат трик во Кина, а служи за чистење на крвта и стимулација на внатрешните органи. Во кинеската традиција ...
сите 5 | | | веќе видена

next