Скопје 24

Владата во Берлин даде согласност за прием на Македонија во НАТО и ќе се залага процесот да биде завршен брзо. Приклучувањето на Македонија во НАТО е „важно за ...
сите 24 | | | веќе видена

Меланија, Димитрије, Божидар и Захарије Крстиќ, четворката која се роди во Белград, по три месеци поминати во болница, се врати дома, во Суботица, пишува ...
| | веќе видена

Пријавил дека има бомба во авионот, а причината е доказ дека тој е лош син. Според зборовите на јавниот обвинител, неговата мотивација за оваа постапка била да ...
сите 20 | | | веќе видена

Во Канада постои организација која се грижи за животните скитници да имаат што да јадат. Една од волонтерките е и жена која вози автобус. Секој ден, таа ...
сите 2 | | | веќе видена

Финска е најсреќната земја на светот, но староста на населението во оваа држава е она што ја загрижува тамошната влада, па поради тоа бараат работници од други ...
сите 8 | | | веќе видена

На почетокот на улицата Самоилова на скопското Кале се наоѓа куќата на познатиот уметник Никола Мартиноски. Мартиноски е роден е во Крушево во 1903 година, ...
сите 6 | | | веќе видена

Претседателот Александар Вучиќ денеска ја посети најстарата Србинка, 107 годишната Надежда Павловиќ, во нејзиниот дом во Врачар, откако до него пристигнала ...
сите 32 | | | веќе видена

Лола Астанова е врвна пијанистка која покрај со својот талент, привлекува големо внимание и со својот атрактивен изглед. 34-годишната музичарка моментално е во ...
сите 35 | | | веќе видена

Се викаше госпоѓа Нада. Првиот ден од школската година во петто одделение на своите ученици им кажа една лага. Како и сите професорки им рече дека сите ...
сите 2 | | | веќе видена

Сметководителите се соочуваат со бројни предизвици, а Mинистерството за финансии им крои нов Закон без консултации покрај ветувањата дека нема да се носат ...
сите 32 | | | веќе видена

Јавните личности постојано се на мета, а веќе извесен период се емитува емисијата Мода на Сергеј Варошлија, па несомнено токму таму се обелоденуваат сите ...
сите 12 | | | веќе видена

Турската компанија „Лимак“, која го гради комплексот со дваесеткатници кај Старата железничка станица, месечно уплаќа по 2 милиони денари во буџетот на ...
сите 9 | | | веќе видена

Пејачката Селин Дион (50) не престанува да привлекува внимание откако минатата недела на Париската модна недела се појави со 16 години помладиот танчер и ...
сите 8 | | | веќе видена

Сашко Јаниќ е натпреварувач во музичкото шоу, Никогаш не е доцна, кој со своето пеење но и животна приказна успеа да го расплаче жирито и публиката. Всушност, ...
сите 2 | | | веќе видена

На снимањето на првата емисија на Ѕвездите на Гранд после аферата со босанскиот фудбалер, Јелена видно нерасположена и нервозна дошла на снимањето на новата ...
сите 101 | | | веќе видена

Кучето на семејството Вудс, шкотскиот овчар Беси, ги носи сите заслуги што тригодишната Пипа е жива и има големи шанси да биде повторно здрава. Всушност, Паула ...
сите 3 | | | веќе видена

Емисијата „Мода“ на водителот Сергеј Варошлија за некого буди позитивни за други пак негативни спомени. Остри критики летаат секојдневно, а некои од јавните ...
сите 9 | | | веќе видена

Епилог: Господ му зборува на човекот Дали ти некогаш сине, си размислувал дека се што се однесува на тебе, се однесува истовремено и на мене бидејќи се` што се ...
сите 3 | | | веќе видена

Познатиот пејач Дарко Лазиќ откако ја преживеа тешката сообраќајна несреќа во октомври минатата година, речиси и да го живее својот втор живот. Откако пејачот ...
сите 9 | | | веќе видена

next