Скопје 24

Скијач претрпел сериозна повреда на ногата на француските Алпи, па мораше да ги почека спасувачите кои што пристигнаа со хеликоптер. На видеото може да се види ...
сите 7 | | | веќе видена

Српскиот сајт „Бебац“ објави хит текст кој е наменет за сите оние кои им дофрлуваат непромислени коментари на мајките, кои ги оценуваат нивните одлуки и кои не ...
сите 3 | | | веќе видена

Граѓаните кои лани оствариле над 1 милион денари приходи имаат рок уште шест дена односно до 15 јануари да се регистрираат како ДДВ обврзници во УЈП. Кон ...
сите 31 | | | веќе видена

Јован Божиновски е момчето кое пред повеќе од 3 години го напушти Тетово, и замина да живее на 1730 метри надморска височина, поточно на преубавата Шар ...
сите 3 | | | веќе видена

Социјален експеримент снимен на видео, при кој овие дечиња се ставени на тест. Што ќе направат ако на непознатиот човек до нив му испадне новчаникот? Методите ...
сите 2 | | | веќе видена

Скопјани ќе се возат во автобуси на природен гас. Ова станува јасно од последната информација од Собранието а за заемот кој ќе се земе за набавката гаранција ...
сите 43 | | | веќе видена

Изминатите денови многумина претераа со храната, а последиците од празничното прејадување веќе се забележуваат и на здравјето. Ако се чувствувате по малку ...
сите 14 | | | веќе видена

Понекогаш родителите сметаат дека со растењето, децата стануваат тотално самостојни и дека ја губат потребата од блискост со нив. Блогерката Криста Ворд напиша ...
сите 2 | | | веќе видена

Свети Василиј Островски е еден од најпознатите Светци кој се прославува и се молат дури и католиците и муслиманите. Тоа и не треба да не чуди бидејќи позади ...
сите 2 | | | веќе видена

Голманот Борко Ристовски и неговата сакана Николина денес прават свадба. Двојката која лани склучи граѓански брак денес ја слават љубовта заедно со ...
сите 52 | | | веќе видена

Самовилските Води с. Зубовце Тесен црн пат под кој тече реката Пчиња, а на километар од изворот насекаде има обесени маици, панталони, чорапи, по голите гранки ...
| | веќе видена

Приказната за општината Kисела Вода е дека кон крајот на 18 век, на источната страна на денешната општина Kисела Вода, се откриени извори на минерална, кисела ...
сите 3 | | | веќе видена

Снимката од турскиот град Арнавутлук покажува низ кои се тешкотии мора да помината децата бегалци. Девојчето Халиме Цума пред година дена со своето семејство ...
сите 14 | | | веќе видена

next