Скопје 24

Познатата пејачка, водителка и писателка Сузана Турунџиева со емотивна порака ѝ ја честита веридбата на ќерката Лора. – Животот никогаш не ми даде трошка време ...
сите 9 | | | веќе видена

Фолк дивата Светлана Цеца Ражнатовиќ е во петтата деценија од животот и може да се пофали со завидна фигура и младешки изглед. Токму поради тоа пејачката нема ...
сите 10 | | | веќе видена

Луѓе од цела Македонија го бараат домашниот чај од маслинки за кој Ангел Попов од Дојран вели дека го излечил дијабетесот. Откако „Женски магазин“ ја објави ...
сите 3 | | | веќе видена

Продолжува периодот на сончево и нормално топло време со не многу високи температури на воздухот кој во текот на следните денови ќе се искачуваат во интервалот ...
сите 292 | | | веќе видена

Ѝ приреди филмско запросување: Момчето на Лора Турунџиева Лора Турунџиева, ќерката на познатата пејачка, водителка и писателка Сузана Турунџиева, кажа ДА. ...
сите 10 | | | веќе видена

Познатиот љубовен пар Дарко Спејко и модната блогерка Љупка Митрова ја разбрануваа јавноста со најавата за можно учество во реално шоу. Љупка доби нови понуди ...
сите 2 | | | веќе видена

Теона Спасовска, ќерката на фолк-пејачката Сузана Спасовска, се пофали дека е вљубена. Таа објави фотографија на својот фејсбук-профил со своето момче Виктор ...
сите 11 | | | веќе видена

До самиот крај на оваа недела вистинското лето продолжува и во туристичките центри во државава поточно во Струга, Охрид, Преспа и во Дојран. Времето ќе биде ...
сите 279 | | | веќе видена

Утврдени се пропусти во спроведувањето на добрата хигиенска пракса во продавницата „Специјал“ во центарот на Скопје, покажаа инспекциските контроли на ...
сите 42 | | | веќе видена

Ој Македонијо… Колку девизи надвор ќе депонираме, Ој Македонијо… Со голем број неписмени… Со мал тираж на весници, со многу пензионери, колку навистина ќе биде ...
сите 6 | | | веќе видена

Поради изведување технички зафати во дистрибутивната електро-мрежа утре без електрична енергија ќе останат дел од корисниците на општина Илинден и Сарај. Од ...
сите 84 | | | веќе видена

Убавините на Македонија се небројни. Тие убавини кријат многу мистерии поврзани со разни периоди од историјата, со народите кои се населувале и кои со себе ја ...
| | веќе видена

Eдна од стотиците македонски легенди и преданија на македонскиот народ е онаа за преубавата девојка Преспа и за настанокот на Преспанското Езеро. Имагинацијата ...
сите 3 | | | веќе видена

Обидувајќи се на брзина да се разладат, луѓето секојдневно прават голема грешка. Така, наместо на нивното тело да им биде пријатно, неретко е уште полошо. ...
сите 5 | | | веќе видена

До самиот крај на оваа недела продолжува сончевото и нормално топло време со умерена локална облачност претежно во попладневните часови кога на планинските ...
сите 272 | | | веќе видена

Кога ја одбрала оваа професија однапред знаела дека нема да има топла канцеларија бидејќи ќе има работа на отворено, на стрмен, висок и лизгав кров. Но тоа не ...
сите 21 | | | веќе видена

„Виолина и гитара“ им ја донесе победата на Макфест 1996 на дебитантите Дуле и Коки во родниот Штип. Композицијата е дело на Валентино Скендеровски, а ...
сите 2 | | | веќе видена

Водителката на телевизиското кулинарско шоу Александра Илиевска онаква каква што ја знаеме од тв екраните и стилот кој таа го негува тешко дека можеме да ја ...
сите 3 | | | веќе видена

Дали некогаш сте се запрашале зашто седиштата во автобусите имаат ретро дезен за со повеќе различни бои? Причината за тоа е за да се сокрие нечистотијата. ...
| | веќе видена

Покрај правото на месечна заработувачка, работниците во приватниот сектор имаат и право на исплата на регрес за годишен одмор – популарно познат како К-15 Од ...
сите 11 | | | веќе видена

next