Скопје 24

Македонската пејачка Викторија Лоба со секси фотографија од Охрид го честиташе Илинден. Пејачката убавото време и слободниот ден реши да си го спои со ...
сите 5 | | | веќе видена

Фолк пејачот Дарко Лазиќ пред два дена беше брутално претепан поради пари кои им ги должел на момци од југот на Србија, јавуваат дел од српските медиуми. ...
сите 13 | | | веќе видена

Оваа година за првпат лежалки и чадори за сонце се поставени на плажата Милос на Лефкада, што предизвика бес кај мештаните, но и кај туристите. Причината за ...
сите 17 | | | веќе видена

Веќе регистрирано НЕВРЕМЕ со град во државава: Источно од Скопскиот регион како и локално во источните предели на државава а на многу места има поројни врнежи ...
сите 25 | | | веќе видена

Нема да верувате кога ќе прочитате колку корист можат да ви донесат само 50 гр кикирики дневно. Кикириките имаат одличен вкус, а богати се со масти, протеини и ...
сите 10 | | | веќе видена

Семејството Склифовски упатува апел за помош до сите добронамерни граѓани, приватни и државни компании и институции да ја покажат својата хуманост и да излезат ...
сите 4 | | | веќе видена

„Цесарица“ е песна која остави печат на многу генерации. Оливер Драгојевиќ зад себе остави многу хитови, но оваа песна дефинитивно ја одбележа неговата ...
сите 28 | | | веќе видена

Под влијание на моќниот ФЛОРИЈАН од попладнево времето во државава ќе биде нестабилно облачно со повремени поројни врнежи од дожд во најголем дел од државава ...
сите 59 | | | веќе видена

На сончевите ридови во близина на Сан Франциско во САД никнуваат легални плантажи за одгледување канабис во сопственост на сопственици Бугари, кои здружено ...
сите 3 | | | веќе видена

„Патувањето траеше 4 дена. Во неколку наврати имаше невреме, но желбата во нас да стигнеме до славно Крушево беше поголема од сите препреки кои ни излегоа“, ...
сите 3 | | | веќе видена

next