Скопје 24

На сите ни е познато дека сода бикарбоната има широка употреба, а исто така и оцетот. Но, кога ќе се соединат се добива совршено средство за чистење. Со помош ...
сите 8 | | | веќе видена

Србија и Грција вчеравечер биле постудени од поларните предели. Лапонија и Скандинавија, каде природно се очекува во ова доба да “царуваат дебели минуси”, снег ...
сите 3 | | | веќе видена

ДОМИНОС ПИЦА поради отварање на нов ресторан вработува доставувачи со сопствено возило. Потребни квалификации: Завршено средно образование Со или без претходно ...
сите 3 | | | веќе видена

Сите мајки ќе се сложат со едно – потребно е да се стане родител за да сфатиме колку тоа е навистина тешко. Дури кога ќе се соочиме со предизвиците кои ги носи ...
сите 3 | | | веќе видена

Кога станува зборот за парови, меѓу многумината најмногу доминираат кој ако не победникот на „Големиот брат“ Дарко Спејко и инфлуенсерката Љупка Митрова. Парот ...
сите 3 | | | веќе видена

Министерството за внатрешни работи ја информира јавноста, дека денеска од 12,00 часот е закажан јавен собир во Скопје. -Поради тоа ќе бидат преземени мерки за ...
сите 51 | | | веќе видена

Времето во Македонија ќе биде умерено облачно. Утринската температура ќе се движи од минус седум до нула, а дневната од три до осум степени. Во Скопје времето ...
сите 28 | | | веќе видена

Сите патишта од Битола во последно време водат за Германија, најчестата дестинација битолчани каде се иселуваат или заминуваат на привремена работа. Освен што ...
сите 3 | | | веќе видена

Ако мака мачите со акни има решение во вашата кујна. Земете маска од свеж квасец и неколку капки сок од мандарина. Ставете ја на измиено лице и оставете ја да ...
сите 4 | | | веќе видена

Најтешката задача која може да постои за нив пејачите, како да одберам песна, а да биде вистински хит? Во текот на последните неколку години се повеќе се ...
сите 2 | | | веќе видена

Новинарката на телевизија Сител, Наташа Мерсовска доби ќерка. Ова е прво дете за убавата новинарка. Таа најави враќање на малите екрани за две години. На ...
сите 10 | | | веќе видена

Иако периодов е премногу зафатен и на големо се подготвува за концертите кои го очекуваат во Белград, Нови Сад, Скопје… Жељко Јоксимовиќ неодамна за српските ...
сите 5 | | | веќе видена

next