Радио МОФ

Од страна на Министерството за животна средина и просторно планирање доставена е информација за надминување на прагот на информирање до Институтот за јавно ...
сите 35 | | | веќе видена

14 невладини организации преку отворено писмо бараат отчетност и одговорност за пропустите и неажурноста на институциите кои резултираа со бегство на осудениот ...
сите 13 | | | веќе видена

Индискиот Трибунал за екологија со 3,5 милиони долари ги казни градските власти на Њу Делхи поради тоа што не успеале да ги исполнат обврските за намалување на ...
сите 22 | | | веќе видена

„Златната Тула“ за најдобар анимиран филм на осмото издание на „Анимакс Скопје Фест“ ја понесе данскиот филм „Ништо не се случува“ на авторката Мишел Кранот . ...
сите 5 | | | веќе видена

На претстојниот симфониски концерт на Македонската филхармонија насловен „Морски барнови“ кој ќе се одржи на 6 декември (четврток) во 20 часот, како солист ќе ...
сите 36 | | | веќе видена

Позитивните реакции се уште не стивнуваат од синоќешниот концерт на Страјк, кој беше дел од офф програмата на годинешното издание на „Таксират“. „Искина“, ...
| | веќе видена

Иницијативата Го сакам Водно објави визуелен приказ, каде велат се гледаат старата и новата гасоводна траса, како и моменталната позиција на багерите на Водно. ...
сите 8 | | | веќе видена

По повод 52 години од основањето на Факултетот за музичка уметност (ФМУ) во Скопје, во среда од 20 часот ќе се одржи концерт на Симфонискиот оркестар на ФМУ со ...
сите 33 | | | веќе видена

next