Радио МОФ

Вечерва, 4-ти октомври во 20 часот во НЛБ Галерија ќе биде отворена изложбата „МиниАРТура“ која годинава за првпат е во меѓународно издание. Изложбата е во ...
сите 14 | | | веќе видена

За три денови речиси милион луѓе ги наполнија полските кино-сали за да го гледаат „Клер“ (Свештеникот), филм кој доби контроверзен белег уште пред официјално ...
сите 7 | | | веќе видена

„Нè лажете со години. Ниту една партија не е добредојдена“, стои на голем транспарент на плоштадот во селото Подгора во Босна и Херцеговина, во пресрет на ...
сите 12 | | | веќе видена

Долгометражниот игран филм „Копање“, на Мартин Иванов и Ивица Димитријевиќ, во рамките на фестивалот „Киненова“ ќе има специјална проекција во Кино Фросина во ...
сите 66 | | | веќе видена

Агенцијата за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги ААВМУ, со надзорот на медиумското покривање за време на референдумот во периодот од 21 до 27 септември ...
сите 17 | | | веќе видена

Интерактивната изложба насловена „Математика на дофат“ ќе биде претставена во просториите на Кинотека на Македонија од утре (4 октомври) до крајот на месецот. ...
сите 5 | | | веќе видена

По завршување на филмската ретроспектива на Ингмар Бергман, која траеше од 28 септември до 4 октомври, од петок во Кинотеката на Македонија ќе почне програмата ...
сите 56 | | | веќе видена

Доменико Лучано , градоначалникот на Риаче, италијански град од јужниот дел на земјата, кој беше препознатлив по политиките кои помагаат на мигранти, е ставен ...
сите 41 | | | веќе видена

Од први јануари наредната 2019 година Албанија ќе забрани увоз на возила постари од десет години. Одлуката веќе е потпишана од министерот за инфраструктура и ...
сите 19 | | | веќе видена

next