Радио МОФ

Раководството на фудбалскиот клуб „Челзи“ размислува во иднина навивачите кои имаат расистички испади да ги испраќа во Аушвиц со цел да ги сфатат сопствените ...
сите 9 | | | веќе видена

Пет тима составени од млади на возраст од 13 до 19 години добија по 120.000 денари од Министерството за образование и наука, Бирото за развој на образованието, ...
сите 38 | | | веќе видена

Преку соопштение до јавноста, акционерското друштво за вршење енергетски дејности „Македонски енергетски ресурси“ (МЕР) информира дека изградбата на гасоводот ...
сите 48 | | | веќе видена

Во сабота од 10 часот во Горно Коњаре, Општина Петровец, ќе се приготвува традиционален ајвар, кој потоа ќе биде споделен со граѓани кои имаат потреба од ...
сите 6 | | | веќе видена

Непрофитабилниот берлински технолошки стартап се понуди да ги купи преостанатите 200 хектари вековна германска шума за да ја спаси од уништување од изградба на ...
| | веќе видена

„Скопје има еден свој посебен дух, носи своја приказна. Тажна, радосна, хаотична, меланхолична, љубовна, сеедно. Токму таа приказна која се случува постојано и ...
сите 2 | | | веќе видена

„Повеќето простори за ко-работење (coworking places) во светот се независни, започнати со минимум ресурси, со природен раст низ годините. Најстарите простори ...
сите 2 | | | веќе видена

Секоја викенд Небојша Додевски , познат како Грицко, заедно со своите пријатели собираат зеленчук и овошје од скопските пазарџии, кои потоа ги приготвуваат во ...
сите 6 | | | веќе видена

Група граѓани денеска напладне се собраа пред Јавното обвинителство за да и дадат поддршка и да побараат укинување на притворот за Моника Ристеска, ...
сите 30 | | | веќе видена

Здружението на новинари на Македонија, Самостојниот синдикат на новинари и медиумски работници и Советот за етика на медиумите во Македонија соопштија дека ...
сите 20 | | | веќе видена

next