Радио МОФ

Членот 13 од Директивата за авторски права на Европската Унија може да има драстично влијание на стримерите на видеоигри и нивните фанови низ Европа, покажува ...
сите 3 | | | веќе видена

Двата најголеми европски политички опции во Европскиот Парламент, Социјалдемократите и Европската народна партија, доживеаја лош резултат на изборите во ...
сите 19 | | | веќе видена

Во периодот од мај до декември 2019 година во Скопје, Центар за младински активизам КРИК спроведува програма за младински работници во рамки на проектот Чекори ...
сите 14 | | | веќе видена

„Да ги спасиме нашите деца. Не сакаме минирањето да биде наше секојдневие. Одземете ја концесијата на проклетиот рудник. Закон за сите или за никој. Стоп за ...
сите 9 | | | веќе видена

Луљета Алиу од Косово e докторанд по политички науки. Таа никогаш не можела ни да замисли дека ќе се најде во ситуација да стане жртва на насилството на ...
сите 2 | | | веќе видена

Млади уметници, како и веќе докажани артисти, мајстори за тетоважи од земјава и странство се собрани во центарот „Борис Трајковски“ на првата Интернационална ...
сите 39 | | | веќе видена

next