Радио МОФ

По завршување на филмската ретроспектива на Ингмар Бергман, која траеше од 28 септември до 4 октомври, од петок во Кинотеката на Македонија ќе почне програмата ...
сите 56 | | | веќе видена

Доменико Лучано , градоначалникот на Риаче, италијански град од јужниот дел на земјата, кој беше препознатлив по политиките кои помагаат на мигранти, е ставен ...
сите 41 | | | веќе видена

Од први јануари наредната 2019 година Албанија ќе забрани увоз на возила постари од десет години. Одлуката веќе е потпишана од министерот за инфраструктура и ...
сите 19 | | | веќе видена

„Инстаграм“ престана да работи, а корисниците не можат да ги гледаат фотографиите или профилите. Корисниците се поздравени со празни профили и порака дека ...
сите 15 | | | веќе видена

Отворени денови во Стационарот за бездомни животни „Вардариште“, од 4 до 10 октомври ќе организира ЈП „Комунална хигиена“-Скопје. Настанот е најавен во рамки ...
сите 29 | | | веќе видена

Здружението за филмска уметност Центар за филм Битола во соработка со неколку Центри за култура организира серија филмски работилници за деца и тинејџери. ...
сите 8 | | | веќе видена

next