Радио МОФ

Спиење на јавни места во Унгарија ќе биде забрането од денеска, а полицијата ќе има дозвола да ги отстрани бездомниците од улиците и да ги уништи засолништата ...
сите 15 | | | веќе видена

Од Независниот синдикат на образование и наука (НСОН) обвинија за непочитување на работничките права на просветните работници и преку барања до повеќе ...
сите 30 | | | веќе видена

Сите нови генерации на ученици треба да се едуцираат да живеат заедно во едно општество и во една заедница со оние кои се различни од себе, бидејќи тоа е ...
сите 15 | | | веќе видена

Интернет страницата на ултра десничарскиот политичар Штефан Репле од Алтернатива за Германија (АФД), преку која учениците можат да ги пријават наставниците за ...
сите 3 | | | веќе видена

Игор Стевковски – Стевац , авторот на популарниот стрип на неделникот Фокус, го доби Годишното признание „Љупчо Филипов“, за развој и афримација на ...
сите 2 | | | веќе видена

Камерниот ансамбл „Аулос“ кој на музичката сцена во Македонија постои десет години, вечер од 20 часот ќе одржи концерт во Музејот на Град Скопје. „Аулос“ на ...
сите 15 | | | веќе видена

Филмскиот работник Јане Алтипармаков и фотографката Наташа Гелева се поканети на изложбата „2001 Одисеја во вселената – 50-та годишнина“, која од 23 октомври ...
сите 18 | | | веќе видена

Загрижени од „подемот на национализмот и конзервативизмот” и „враќањето наназад” по прашањето за пристапот до абортус, 343 жени од 28 држави во Европа потпишаа ...
сите 24 | | | веќе видена

next