Пет лица загинаа во страотна сообраќајна несреќа која се случи синоќа кај бензиската пумпа „Лукоил“ на влезот во Драчево. Како што информира „ “во несреќата ...
сите 125 | | | веќе видена

Од аспект на Турција немаме никаква пречка или проблем. Бидејќи имавме избори имаме кратко пролонгирање, но од мигот кога повторно ќе стартува со работа ...
сите 42 | | | веќе видена

АМСМ утринава преку вонредно соопштение ги информираше возачите, на кои патишта ќе има промена на режимот на сообраќајот. - Виадукт трејд известува дека на ден ...
сите 30 | | | веќе видена

Со завршувањето на речиси тридеценискиот спор со Грција околу името на земјата, Северна Македонија може да очекува период на забрзан раст на среднорочен план ...
сите 18 | | | веќе видена

На пленарна седница закажана за 16 часот по локално време, грчкиот Парламент ќе гласа за ратификација на двата договори потпишани во март и април во Скопје за ...
сите 98 | | | веќе видена

Нема ценовен шок за купувачите од времената либерализација на пазарот на нафта и нафтени деривати поради правниот вакуум предизвикан со не потпишувањето на ...
сите 60 | | | веќе видена

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Околу пладне и попладне на места ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ...
сите 202 | | | веќе видена

Цело семејство настрадало во тешката сообраќајна несреќа која во доцните часови се случи кај бензиската пумпа „Лукоил“ на влезот во Драчево, пренесува „ “. ...
сите 125 | | | веќе видена

Пет лица загинаа во сообраќајна несреќа која рано утрово се случила во близина на бензинската пумпа на влезот на населбата Драчево во Скопје, неофицијално ...
сите 125 | | | веќе видена

Вечерва во Тел Авив се одржува Евровизија, која ја следи речиси половина свет во живо. Една од водителките очигледно е најхрабра од сите, па реши да им покаже ...
сите 13 | | | веќе видена

Филмскиот фестивал во Кан е настан во кој славните се појавуваат во најелегантните изданија, но од време на време се случува и исклучок. 72. Кански фестивал ...
сите 66 | | | веќе видена

Претставничката на Кипар, Тамта која е родена во Грузија „го проби мразот“ и прва настапи на полуфиналето на Евровизија 2019 година и влезе во финале. Таа е ...
сите 9 | | | веќе видена

Ни се ближат омилените летни активности, што значи дека итно ни требаат нови бикини. Едно парче е посебно модерно и блогерките лудуваат по него, но проценете ...
сите 8 | | | веќе видена

Иако повеќето кандидати на данскиот парламентарни избори се рекламираат на интернет, кажувајќи ветувања на сајтовите и друштвените мрежи, кандидатот Јоаким ...
сите 16 | | | веќе видена

Партијата на Македонците во Грција “Виножито” како членка на Европската слободна алијанса (ЕФА – алијанса на партиите на малцинствата во Европа), на 26 мај ќе ...
сите 16 | | | веќе видена

next