САД силно го поддржуваат Преспанскиот договор. Ова го гледаме како можност да ве пречекаме како 30. земја членка на НАТО, изјави американскиот помошник државен ...
сите 108 | | | веќе видена

Во загребската населба Вукомерац дошло до пукање во близина на основно училиште. „Се слушаа рафали, автомобилите се избушени како швајцарско сирење, а децата ...
сите 2 | | | веќе видена

Агенцијата за храна и ветеринарство (АХВ) од следниот месец ќе контролира дали на пазарите во државава има храна третирана со јонизирачко зрачење. Со опрема од ...
сите 41 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи на Република Албанија побара поддршка од македонските граѓани за договорот со Грција и претстојниот референдум, бидејќи, според ...
сите 92 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска имаше свое обраќање пред пратениците во Европскиот Парламент во Стразбур, каде зборуваше за Договорот со Грција и референдумот во ...
сите 119 | | | веќе видена

Претседателот на НСДП, Тито Петковски и Секретарот на партијата, Кристијан Трајковски вчера остварија средба со членови на општинската организација на НСДП во ...
сите 18 | | | веќе видена

Македонскиот премиер Зоран Заев денеска имаше обраќање пред пратениците во Европскиот Парламент во Стразбур, каде посочи дека се чувствува пријатно како да е ...
сите 119 | | | веќе видена

Граѓаните на Европската комисија се изјаснија против летното и зимското сметање на времето, а повеќето се за воведување на трајно летно време. Европската ...
сите 38 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска има обраќање на пленарната седница на Европскиот парламент во Стразбур. Заев пред европратениците ќе зборува за перспективите на ...
сите 119 | | | веќе видена

Евроатлантските перспективи на Република Македонија, како и актуелните политички состојби во земјата и во регионот биле во фокусот на средбата на шефот на ...
сите 108 | | | веќе видена

Граѓанската Опција за Македонија-ГРОМ, со индигнација го отфрла вчерашниот повик да излеземе на референдумот и да гласаме „ЗА“ од страна на косовскиот ...
сите 232 | | | веќе видена

Со сведочењето на пратеникот Енес Ибрахим од Партијата на Движење на Турците во Македонија започна рочиштето за преслушување на сведоците на настаните на 27. ...
сите 80 | | | веќе видена

Јужна Каролина се подготвува за ураганот Флоренс. Ураганот се очекува во петок да погоди делови на оваа американска сојузна држава. Се најавуваат силни ...
сите 259 | | | веќе видена

next