Претседателот на СДСМ и премиер, Зоран Заев и претседстелскиот кандидат, Стево Пендаровски на митингот од Куманово порачаа дека одлуката на изборите е важна, ...
сите 206 | | | веќе видена

Услугата на Јутјуб дизајнирана за борба против дезинформации, го направи баш тоа- во јавноста претстави дезинформација. Имено вчерашниот пожар во Нотр Дам е ...
сите 808 | | | веќе видена

Пожарот кој вчера избувна и се прошири од таванот на катедралата Нотр Дам предизвика таа да се урне. Пожарот почна околу 18.50 часот, а луѓето гледаа во солзи. ...
сите 808 | | | веќе видена

Францускиот милијардерот Франсоа-Анри Пино соопшти дека неговото семејство ќе даде 100 милиони евра помош за обнова на катедралата. -Мојот татко и јас ...
сите 808 | | | веќе видена

Преспанскиот договор меѓу Северна Македонија и Грција може да поттикне решенија и на другите отворени прашања на Балканот, вели еврокомесарот за проширување и ...
сите 58 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ со соопштение за граѓаните. Граѓаните на Република Македонија се спротивставија на Заев и Пендаровски и нивните антидржавни и криминални политики. ...
сите 43 | | | веќе видена

Доаѓа топол период кога припадничките на понежниот пол ќе откријат повеќе кожа, а за тоа поголемиот дел активно вежбаат во теретана, посетуваат козметички ...
сите 5 | | | веќе видена

Јарецот денес е многу блиску до кавга, Стрелецот може да се опушти, Шкорпијата ужива со саканата личност, Овенот е склон кон депресија. ОВЕН Не сте задоволни ...
сите 61 | | | веќе видена

СДСМ денеска со соопштение против политиките на Силјановска. Гордана Сиљановска призна дека не си ја познава државата, граѓаните нема да дозволат неискрени и ...
сите 81 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев вечерва во дебатната емисија „КликПлус“ порача дека е „првиот Македонец кој се бори за помалкубројните заедници да бидат еднакви“. – Јас ...
сите 13 | | | веќе видена

Кандидатите за претседател на државата и денеска во рамки на кампањата ќе ги претстават своите изборни програми на средби со граѓани и митинзи. На 16-от ден од ...
сите 271 | | | веќе видена

Голем пожар ја зафати покривот на најпосетениот историски споменик во Париз. Повеќе од 400 пожарникари во моментот го гаснат оганот. Пожарникарските служби ...
сите 808 | | | веќе видена

За својот противкандидат Блерим Река, премиерот Зоран Заев вечерва во „Клик плус“ истакна дека го почитува многу, но дека му замерува што бара поддршка само од ...
сите 13 | | | веќе видена

next