Британската премиерка Тереза Мај доживеа пораз на клучното парламентарно гласање за нејзиниот договор со кој Велика Британија треба да ја напушти Европската ...
сите 381 | | | веќе видена

Ратификацијата на договорот од Преспа во грчкиот парламент ќе се гласа на 21. или 22. јануари , дознава од дипломатски извори. Неофицијално, се очекува утре ...
сите 261 | | | веќе видена

Четиринаесетгодишник снимил необична појава во Бразил, додека патувал со родителите на фармата кај своите баба и дедо. Возејќи се со автомобилот, забележал ...
сите 4 | | | веќе видена

Припадници на терористичката група Ел-Шабаб денеска извршија напад врз луксузен хотел и комплекс во главниот град на Kенија, Најроби, и според полицијата има ...
сите 72 | | | веќе видена

Најпознатата старлетата на светот, 37-годишната Ким Кардашијан е една од познатите личности кои вложува во себе и својот изглед, а нејзините провокативно ...
сите 8 | | | веќе видена

Во уште едно слабо, веќе видено издание Мицкоски не кажа ништо ново, ништо значајно или во интерес на граѓаните. Но затоа, портпаролот на Бачев потврди неколку ...
сите 188 | | | веќе видена

Во „Топ Тема“ на Телма Телевизија, генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ Игор Јанушев, истакна дека Законот за јазици е донесен со кршење на Уставот и Законот. ...
сите 53 | | | веќе видена

Во српското село Јадранска Лешница мештаните покрај оградата во еден двор нашле змија долга околу еден метар. Еден од мештаните, Чедо, кој не се плаши од змии ...
сите 11 | | | веќе видена

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев во вечерашното гостување на телевизија Телма демантираше дека доколку не добијат предвремени парламентарни ...
сите 16 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ поседува докази за притисоците кои Зоран Заев и власта ги вршеле врз пратениците на опозицијата со цел нивен глас за промена на името истакна уште ...
сите 195 | | | веќе видена

Денеска во „Отворено“ на Алфа телевизија гостин на Искра Коровешовска е претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски. Тој говореше околу информациите дека ...
сите 190 | | | веќе видена

Според најновите анализи кој сега ги направивме укажуваат на тоа дека зимата со полн замав ќе продолжи и во текот на следниот месец, односно во февруари, ...
сите 10 | | | веќе видена

Денеска во „Отворено“ на Алфа телевизија гостин на Искра Коровешовска е претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски. Тој вели дека граѓаните чувствуваат ...
сите 196 | | | веќе видена

Во емисијата „Отворено“ на телевизија Алфа, гостуваше претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, кој потенцираше дека, додека Зоран Заев е на власт ...
сите 199 | | | веќе видена

next