Единствена цел на пререгистрацијата на граѓаните во системот на Управата за јавни приходи (УЈП) е да се подобрат услугите што оваа институција им ги дава на ...
сите 49 | | | веќе видена

Владата предводена од Заев води агресивна кампања за промена на името, безмислосно трошејќи народни пари за свои политички цели. Жртви на оваа кампања се и ...
сите 4 | | | веќе видена

Во Агенцијата за електронски комуникации (АЕК) денеска ќе се одржи работен состанок со претставници од регулаторните тела за електронски комуникации од Србија, ...
сите 43 | | | веќе видена

Претседателот на Република Македонија, д-р Ѓорге Иванов, денеска ги прими акредитивните писма на новоименуваните амбасадори на Руската Федерација и на ...
сите 93 | | | веќе видена

Смрдеата што се шири од приколка ладилник во која се наоѓаат стотици човечки тела ги налути жителите на градот Гвадалахара, главниот град на државата Халиско ...
сите 6 | | | веќе видена

Шефот на германската дипломатија Хајко Мас пред денешната посета на Скопје потенцира дека на Македонија би требало да ѝсе даде вердоостојна европска ...
сите 74 | | | веќе видена

Класичен појадок добил еврокомесарот Хан во Клубот на пратениците денеска во Скопје. Од фотографиите кои ги испрати Владата, може да се забележи дека хан бил ...
сите 4 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи на Република Македонија, Никола Димитров, денес ги прими копиите од акредитивните писма на новоименуваниот амбасадор на ...
сите 93 | | | веќе видена

Жителите на скопската населба Ново Лисиче бараат надлежните да го решат проблемот со сообраќајот на булеварите околу населеното место. По вчерашната ...
сите 139 | | | веќе видена

Демократската Унија Интеграција средбите со граѓаните во текот на вчерашниот ден ги заокружи во село Дебреше, Општина Гостивар, каде на жителите на ова село им ...
сите 109 | | | веќе видена

-Ова е сериозно прашање, не е прашање на карти. Јас никого не сакам да исплашам, ниту еден граѓанин, но имам морална обврска да ја кажам вистината. Прашањето ...
сите 22 | | | веќе видена

next