Ирскиот ММА борец, Конор Мекгрегор на социјалните мрежи ја покажа неговата мајка Маргарет и ја воодушеви јавноста ширум светот. Малкумина би рекле дека оваа ...
сите 15 | | | веќе видена

Претседателот на Владата, Зоран Заев вчера вечер заедно со својата сопруга, Зорица Заева присуствуваше на Виенскиот бал, којшто традиционално секоја година се ...
сите 32 | | | веќе видена

Во текот на вчерашниот ден тим на ВМРО-ДПМНЕ предводен од членот на извршниот комитет, Цветан Трипуновски ги посети населените места Злеово, Калуѓерица и ...
сите 24 | | | веќе видена

Видео кое се појави пред само неколку минути во групата „ “ предизвика гнев и несигурност кај возачите и пешаците во сообраќајот. Имено на видео снимката која ...
сите 18 | | | веќе видена

Вицепремиерот за европски прашања, Бујар Османи и министерот за надворешни работи, Никола Димитров од утре ќе престојуваат во работна посета на Брисел. Османи ...
сите 152 | | | веќе видена

Граѓаните од малиот град во кој живеел напаѓачот Брентон Тарант, кој уби 49 луѓе во џамии во Нов Зеланд, велат дека не ни знаеле дека такво зло се крие во овој ...
сите 79 | | | веќе видена

Претседателот на Владата, Зоран Заев, придружуван од заменик претседателот на Владата за европски прашања, Бујар Османи, заменик претседателката на Владата и ...
сите 152 | | | веќе видена

Дека Лековски бил почитуван во друштвото, потврдил и неговиот пријател од Бор, велејќи дека бил еден од оние ненаметливите, безопасните и секогаш насмеани ...
сите 4 | | | веќе видена

Најмалку 50 лица го загубија животот, а 59 се повредени во поплавите кои ја погодија индонезиската провинција Папуа, соопштија денеска локалните власти. Силен ...
сите 45 | | | веќе видена

За Пендаровски и за Заев не постои ниту устав, ниту закон, ниту право, ниту правдина, ова стои во денешната реакција на ВМРО-ДПМНЕ во врска со соопштението ...
сите 153 | | | веќе видена

Пред 8 години свадбата на оваа Русинка беше главна тема, кога фотографија од венчавката протече во јавноста, а луѓето започнаа да ја навредуваат на лична ...
сите 4 | | | веќе видена

next