Заев зошто ги малтретираш луѓето по сонцево, кога планираш да бегаш од референдум? Вака ли во ЕУ ќе одиме?, пишува политичкиот аналитичар Александар Пандов на ...
сите 7 | | | веќе видена

Министерството за внатрешни работи категорично ги отфрла сите невистини изречени на денешната прес конференција на политичката партија ВМРО-ДПМНЕ, околу ...
сите 175 | | | веќе видена

Ми велат никогаш не треба лидерот и претседателот, неговите следбеници и следбениците на идејата да го видат на колена, но јас имам еден одговор на тоа- ако ...
сите 321 | | | веќе видена

Ми велат никогаш не треба лидерот и претседателот следбениците да го видат на колена. Но, јас имам еден одговор на тоа – ако лидерот не клекне пред луѓето кои ...
сите 321 | | | веќе видена

На друштвените мрежи се појави снимка од тајфунот Мангкут, кој ги погоди Филипини, а кој потсетува на морничави сцени од хорор филмови. На снимката може да се ...
сите 120 | | | веќе видена

Нова мерка „Шанса за сите“ која опфаќа преквалификација на невработените лица во согласност со потребите на стопанството предложија денеска вицепремиерот за ...
сите 71 | | | веќе видена

“Штетниот договор за смена на името Димитров : Коѕијас е дотолку полош што предвидува ДВА кумулативни грчки УСЛОВИ без чие целосно исполнување од “втората ...
сите 27 | | | веќе видена

Поради постоење основи на сомнение за сторени казнени дела „неовластено производство и пуштање во промет наркотични дроги, психотропни супстанции и ...
сите 129 | | | веќе видена

На пазарот „Европа“ во насeлба Шуто Оризари, вчера околу 20 часот шест полициски службеници од Полициската станица Чаир преземале мерки и активности со цел ...
сите 136 | | | веќе видена

Министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски мора да понесе одговорност. Ова што и се случува во полицијата е дно дна. Вакво свирепо убиство ретко се гледа ...
сите 163 | | | веќе видена

Целосно нереална сцена е снимена на улиците на Америка која ја погоди стравичен ураган Флоренс, а станува збор за миење автомобил среде невреме. Снимката, ...
сите 219 | | | веќе видена

Земјотрес со интензитет од 5,3 степени според Рихтеровата скала е регистриран денеска во водите на едно езеро во близина на западноавстралискиот крајбрежен ...
сите 54 | | | веќе видена

next