Македонецот што ниже успеси во „Ѕвездите на Гранд“ со шокантно интервју Младиот и талентиран Филип Пецовски кој што во моментов се натпреварува во „Ѕвездите на ...
сите 34 | | | веќе видена

Гигантската руска подморница „Белгород“ која има неверојатна должина од дури 184 метри би требало да биде преместена од тајното бродоградилиште по завршувањето ...
сите 17 | | | веќе видена

Прелиминарната оценка на Граѓанската асоцијација МОСТ е дека првиот круг од изборите помина во фер и демократска атмосфера. Граѓаните повторно учествуваа во ...
сите 148 | | | веќе видена

Етичкиот кодекс и неговото доследно применување е процес што мораме да го водиме квалитетно и, не само ние од овој мандатен состав, туку и сите идни генерации. ...
сите 24 | | | веќе видена

Петмина од осудените за организираниот напад на Собранието на 27 април 2017 денеска до Апелациониот суд Скопје поднесоа жалба и побараа да им биде укинат ...
сите 30 | | | веќе видена

Новата реалност во Република Македонија е дека граѓаните одбраа правда токму за Македонија. Резултатите од изборите покажаа дека ВМРО-ДПМНЕ е политичката сила ...
сите 31 | | | веќе видена

Судијката од Основниот суд Скопје 2, Кети Германова заедно со двајца судии поротници, донесе пресуда со која утврди дека потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, ...
сите 24 | | | веќе видена

Во текот на минатите две недели, царинските службеници открија повеќе обиди за криумчарење разна стока, при што привремено се задржани цигари, инсектициди, ...
сите 49 | | | веќе видена

Осудените за организираниот напад на Собранието на 27 април 2017 бараат до правосилноста на пресудите да се бранат од слобода, пренесе Митко Чавков, кој беше ...
сите 30 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ денеска со реакција на прес-конференцијата на Пендаровски. Граѓаните вчера ги поразија антидржавните политики на Заев и Пендаровски. Граѓаните ...
сите 68 | | | веќе видена

Двајцата кандидати кои го поддржуваат Договорот од Преспа имаат 11 отсто повеќе гласови од кандидатката од националистичкиот блок, вели алтернативната ...
сите 10 | | | веќе видена

Фудбалерот Кристијано Роналдо заедно со неговата девојка Георгина Родригез слета на аеродромот „Ќилипи“ во Дубровник , а потоа се смести во вила во која ...
сите 79 | | | веќе видена

Очекувам убедлива победа во втор круг. Ги разбирам граѓаните кои решија да не излезат на гласање и да упатат порака, тоа е нивно право и верувам дека пораката ...
сите 141 | | | веќе видена

Германската и австиската централни банки банкнотата од 500 евра ќе ја издаваат само до овој петок (26. април). Меѓутоа, ова не ја зголеми побарувачката на ...
сите 13 | | | веќе видена

next