Дизелот ќе се продава за 2 денари поскапо. Новата цена на бензините ќе биде поголема за 1 денар. Макпетрол ги објави цените на горивата по кои тие од полноќ ќе ...
сите 110 | | | веќе видена

На граничниот премин Табановце вчеравечер при преглед на товарно возило „Форд Транзит“ со бугарски национални ознаки, управувано од П.П. (47) од Република ...
сите 94 | | | веќе видена

Претседателот на Владата, Зоран Заев денеска, на маргините на Виенскиот економски форум се сретна со еврокомесарот за поширување и добрососедска политика, ...
сите 185 | | | веќе видена

До крајот на годината се очекува да се исплатат 8,3 милиони евра за проекти од ИПАРД Програмата. Ова го истакна директорот на Агенцијата за финансиска поддршка ...
сите 6 | | | веќе видена

Се уште тече седницата на собраниската Комисија за одбрана и безбедност на која од вкупно 91, досега беа разгледани 40 – тина амандмани поднесени за Предлог ...
сите 67 | | | веќе видена

Едно лице загина, а има и повредени лица во сообраќајна несреќа што попладнево се случи на магистралниот пат Кичево-Охрид. Во сообраќајката се судриле ...
сите 108 | | | веќе видена

Собранието денеска го изгласа Законот за ратификација на Договорот со Владата на Косово за реципрочно признавање на возачките дозволи и ја констатираше ...
сите 26 | | | веќе видена

next