Имаме една пратеничка која што гласаше за отпочнување на Уставните измени, но така жестоко ги напаѓаше на Комисиската расправа што просто не можам да поверувам ...
сите 106 | | | веќе видена

Србија и Косово не успеаја во четвортокот во најновиот обид да се доближат до постигнување на договор за нормализирање на односот кој го бара Европската Унија. ...
сите 86 | | | веќе видена

Во вечерашното гостување во Отвореното студио на телевизија Алфа, претседателот на најголемата опозициска партија, ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски кога од него ...
сите 112 | | | веќе видена

Пратеникот Илија Димовски од редовите на ВМРО-ДПМНЕ денеска на собраниската расправа за ребалансот на буџетот кажа дека надолната корекција на проекцијата на ...
сите 20 | | | веќе видена

Мнозинството членови на Комисијата за уставни прашања одлучи Рамковниот договор да биде дел од преамбулата, а одлуките на АСНОМ да се заменат со прогласот. ...
сите 128 | | | веќе видена

Полицијата на американската држава Северна Каролина реагирала на извештајот за пукањето во едно средно училиште, објавиле локалните власти. Портпаролот на ...
сите 3 | | | веќе видена

Кривичниот совет при основниот суд Скопје 1 одлучи да го одбие барањето на Никола Груевски да му биде одложено извршувањето на казната за 2 години затвор за ...
сите 199 | | | веќе видена

Интерактивен училишен час се одржа денес (09.11.2018 година) во просториите на Фондот за иновации и технолошки развој (ФИТР). Часот го водеше професорот по ...
сите 21 | | | веќе видена

Петте осомничени лица кои се приведени денеска во новата истрага „Империја“ на Специјалното јавно обвинителство, попладнево со полициска придружба почнаа да се ...
сите 209 | | | веќе видена

Две маскирани лица утрово ограбиле 68-годишна жена одземајќи и 70 илјади денари. СВР-Велес информира дека утрово околу 07.30 часот, две маскирани лица влегле ...
сите 40 | | | веќе видена

Во критична состојба е 15-годишниот средношколец, кој утринава во 9 часот и 10 минути на големиот училишен одмор беше прегазен на пешачкиот премин на ...
сите 38 | | | веќе видена

next