Зоран Заев сака да ја избрише Република Mакедонија, нејзината историја, традиција и култура. Зоран Заев сака да го поништи македонскиот идентитет. Затоа ги ...
сите 199 | | | веќе видена

Полицијата на мексиканската држава Сонор соопшти деа пронашла 6 отсечени глави во преносен фрижидер оставени покрај патот. Надлежните соопштиле дека случајот е ...
сите 2 | | | веќе видена

Зоран Заев кој зборот дебата не го вадеше од уста, сега бега од дебатата како ѓавол од темјан. Зоран Заев избега од дебатата на која го повика нашиот ...
сите 41 | | | веќе видена

Македонскиот народ не е непријател на државата Република Македонија, без разлика на одлуката КАКО ќе постапи. Непријател е оној што се колне во дедовината, во ...
сите 164 | | | веќе видена

Третата декада од септември месец поточно новата недела која што ни започнува веќе од задутре (понеделник) ќе ни донесе температури на воздухот кои ќе бидат ...
сите 200 | | | веќе видена

Правото на глас е најсвето демократско право. Секој граѓанин мора да биде слободен да ја изрази сопствената волја на избори или референдум. Дали ќе гласа или ...
сите 74 | | | веќе видена

Времената мерка за ослободување на царинската давачка за увоз на смрзнато свинско месо, даде позитивни резултати за развојот на домашната месна индустрија, ...
сите 13 | | | веќе видена

На крстосницата од булеварот „Крсте Мисирков“ со булеварот „Гоце Делчев“, вчера во 11:05 часот додека полициско возило на службена задача стоело на семафор, и ...
сите 94 | | | веќе видена

Расположението во корист на референдумот и за опцијата за европска Македонија расте од ден на ден и јас мислам дека бројот на оние што ќе гласаат „за” ќе биде ...
сите 66 | | | веќе видена

Вчера во 15:30 часот во Секторот за внатрешни работи Скопје 47-годишната Љ.К. пријавила дека истиот ден околу 14:00 часот во ЈУ Меѓуопштински центар за ...
сите 119 | | | веќе видена

Италијанската натпреварувачка во ритмичка гимнастика, Александра Агургукелезе се закити со бронзени медал на Светското првенство кое се одржува во соседна ...
сите 24 | | | веќе видена

Референдумот е највозвишена вредност, највисок и најмоќен облик на непосредна демократија што го имаат граѓаните. Затоа на 30 септември масовно да излезат на ...
сите 118 | | | веќе видена

next