Автомобил удрил во авионот на германската канцеларка Ангела Меркел на аеродромот во Дортмунд, поради што шефицата на германската Влада морала да се врати во ...
сите 98 | | | веќе видена

Една девојка од Индија се самозапали откако нејзиниот татко ја продал за повеќе од 100 евра на човек кој ја силувал со своите пријатели. Според „Дејли мејл”, ...
сите 7 | | | веќе видена

Испливаа нови детали за ликвидацијата на двајца црногорски државјани во Германија. Дарко Мијовиќ од Цетиње и Никола Јовановиќ од Бар се убиени во понеделникот ...
сите 14 | | | веќе видена

Германската полиција бара редок спортски автомобил Ферари од 80-те години од минатиот век, за кој се верува дека е вреден повеќе од 2 милиони евра, откако маж ...
сите 19 | | | веќе видена

Москва верува дека може да постигне договор со Вашингтон, нагласи рускиот министер за надворешни работи, Сергеј Лавров, по разговорите со американскиот државен ...
сите 74 | | | веќе видена

Вонредна ситуација е прогласена во земјите во регионот, каде невремето направи хаос низ градовите. Искршени стебла, повредени лица, откорнати крово, поплавени ...
сите 254 | | | веќе видена

Со задоволство присуствував на отворањето литературната манифестација Илинден, што во наредните неколку дена ќе се одвива во Општината Илинден. Оваа општина е ...
сите 42 | | | веќе видена

На интернет се појави снимка од рускиот ловец-бомбардер Су-34 кој ја ифрли најмоќната авио-бомба која Русија ја има. Станува збор за 1.500 килограми тешката ...
сите 31 | | | веќе видена

Во првиот квартал од оваа година во Германија биле непополнети 1,38 милиони работни места, што е скоро 200.000 повеќе од минатата година, соопштила денеска ...
сите 18 | | | веќе видена

Почнувајќи од минатиот месец, 2.899 вработени во културата ќе имаат зголемување на платите, соопшти вечерва владината прес-служба по одржувањето на 135 седница ...
сите 48 | | | веќе видена

Поскапеа цигарите без претходна најава објавува „ Читател за „24 Инфо“ испратил фотографија од фискална сметка на која се гледа новата цена на цигарите ...
сите 25 | | | веќе видена

На седницата Владата на Стево Пендаровски, досегашен национален координатор за подготовка на Македонија за членство во НАТО, му утврди престанок на функцијата ...
сите 246 | | | веќе видена

Оваа вечер и ноќ особено северната и источната половина ја чека силно невреме проследено со интензивен пороен дожд, електрични празења, засилен ветер и град а ...
сите 254 | | | веќе видена

На предлог на Министерство за финансии Владата донесе одлука за формирање на Совет за борба против перење пари и финансирање на тероризам. Советот ќе се ...
сите 48 | | | веќе видена

Научниците пренесуваат дека Сонцето штотуку предизвикало супермагнетна бура на Земјата, која ќе трае 10 часа. Оваа појава може негативно да влијае врз хронично ...
сите 11 | | | веќе видена

next