Незапаметеното невреме во Грција завчера однесе седум животи, а најмалку уште сто се повредени. Грчките медиуми најавуват нови врнежи, како и можност за појава ...
сите 19 | | | веќе видена

Претседателот на Владата Зоран Заев денеска се обрати на пригодната свеченост по повод пуштањето во употреба на пречистителната станица за отпадни води во ...
сите 25 | | | веќе видена

Сијара, една од најпознатите американски пејачки привлече големо внимание од присутните за време на доделувањето на спортските награди. Се појави во долг црн ...
сите 8 | | | веќе видена

Според најновите истражувања, кои ги објави британскиот Гардијан, до 2050, 77 отсто од градовите ќе поминат низ драматични и потенцијално катастрофални ...
сите 12 | | | веќе видена

Актерот Андрија Милошевиќ неспорно има сјајна смисла за хумопр, а со своите објави на Инстаграм успева да ги насмее сите. Тој често ги развеселува фановите со ...
сите 4 | | | веќе видена

Ирина Шајк за потребите на едиторијалот за еден магазин се фотографирала топлес првпат после раскинувањето со Бредли Купер. На фотографиите изгледа ...
сите 30 | | | веќе видена

Претседателот на Владата на Македонија Зоран Заев денеска ја посети Општина Кочани и оствари куса средба со градоначалникот Николчо Илијев, со претседавачот на ...
сите 20 | | | веќе видена

Македонските студенти за време на летото остануваат без здравствено осигурување. Доколку се разболат или имаат потреба од хируршка интервенција мора да платат ...
сите 10 | | | веќе видена

Деа Ѓурѓевиќ гледачите ги поздравила со широка насмевка од уво до уво, па после долг период со својата харизма и позитивна енергија на сите им го разубавела ...
сите 6 | | | веќе видена

Претседателот на Владата на Македонија Зоран Заев, заедно со министерот за култура Хусни Исмаили и директорката на Управата за културно наследство Елеонора ...
сите 28 | | | веќе видена

Постепено забрзување на економскиот раст од 3,1 отсто годинава, 3,3 следната и 3,6 отсто во 2021 година очекуваат економските аналитичари учесници во најновата ...
сите 25 | | | веќе видена

Утринава на островот Вир во Далмација морско куче влегло во подрачјето заградено за капачи. Во околу 08:30 часот на плажата Бискуплјача на островот Вир се ...
сите 16 | | | веќе видена

Наместо да биде урната, дивоградбата кај охридскиот Чинар од сношти е новоотворена пицерија. Од вчера, Нефи Усеини освен советник од ДУИ во општина Охрид, ...
сите 67 | | | веќе видена

За време на ураганот кој вчера го погоди Халкидики загинаа 7 лица, вклучувајќи двајца Руси, еден рибар исчезна, додека 100 луѓе се повредени. Во тоа подрачје е ...
сите 95 | | | веќе видена

Целта на лажните вести и лажното претставување е дефокус и збрка. Колку повеќе зборуваме на таа тема толку повеќе помагаме на тие што чии што интерес е ...
сите 28 | | | веќе видена

Компаниите кои вршат откуп и преработка на пченица имаат објавено откупна цена за реколтата 2019 и таа се движи од девет до 10,5 денари за килограм во ...
сите 23 | | | веќе видена

next