Вчера околу 11:45 часот во Секторот за внатрешни работи Скопје било пријавено дека на патеката за тркање на потегот од Панорама до Средно Водно, додека траела ...
сите 27 | | | веќе видена

Додека францускиот претседател Емануел Макрон во Јелисејската палата приреди ручек за шефовите на државите и владите, повикани по повод 100 години од ...
сите 97 | | | веќе видена

Мицкоски во интервјуто за нагласува дека судството во државата е задушено со политика, обвинителството со притисоци, се менува името на државата, а криминалот ...
сите 76 | | | веќе видена

Партиското „Кацарска судство“ и аболицираниот Зоран Заев ја уништија демократијата и правдата во Република Македонија. Криминалниот картел на власт преку ...
сите 92 | | | веќе видена

Ставот дека Нова демократија нема да гласа за ратификација на Договорот од Преспа, ниту во овој, ниту во следниот парламент, го повтори Кирјакос Мицотакис, ...
сите 76 | | | веќе видена

Францускиот претседател Емануел Макрон, домаќин на церемонијата на која се обележуваат 100 години од крајот на Првата светска војна, држеше говор, кој изгледа ...
сите 133 | | | веќе видена

Изменетата државна каса викендот доби поддршка од пратениците.По тридневна расправа дополнетиот предлог ребаланс на Буџетот со 53 гласа „за“ беше прифатен од ...
сите 249 | | | веќе видена

Комисијата за уставни прашања работејќи викендот што измина со усвојување на четвртиот нацрт амандман ја заврши расправата по нацрт амандмани на Уставот и се ...
сите 136 | | | веќе видена

Времето во Македонија денеска е сончево со мала облачност, по одделни котлини со појава на утринска магла. Ќе дува слаб претежно источен ветер. До крајот на ...
сите 194 | | | веќе видена

И во текот на следните денови под влијание на висок воздушен притисок, односно aнтициклон кој опфаќа поголем дел од eвропскиот kонтинент, времето во државава ...
сите 194 | | | веќе видена

next