Нема судир на интерес во изборот на Нури Бјрами за член на Државната комисија за спречување на корупцијата, кој е баџанак на претседателот на Собранието, Талат ...
сите 106 | | | веќе видена

Третиот квартал од 2018 година економијата покажа раст од три проценти што е подобро во однос на очекувањата на Народната банка на Република Македонија, а ...
сите 27 | | | веќе видена

Новиот закон за акцизи, што се подготвува заради усогласување со законодавството на ЕУ, треба да стапи на сила од јули годинава. Предлогот ја помина владината ...
сите 7 | | | веќе видена

Садмир Тариќ, вработен со „Сараево патишта“ кој работи на одржување на автопатот, тврди дека врз основа на неговата информација полицијата го најде и го ...
сите 42 | | | веќе видена

СВР Охрид поднесе кривична пријава против 42- годишниот С.Р од Охрид поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело ,,неовластено производство и ...
сите 30 | | | веќе видена

Замената на патните документи и регистарските таблички со новото име на државата ќе бидат на товар на граѓаните. Новите регистарски таблички се очекуваат да ...
сите 158 | | | веќе видена

Бугарската Влада го одобри Протоколот за НАТО, односно приклучувањето на Република Северна Македонија кон Алијансата, што беше потпишан од земјите членки на 6 ...
сите 37 | | | веќе видена

Наредниве денови ќе има нова средба меѓу Зоран Заев и Али Ахмети на која ќе се договора консензуалниот кандидат за претседател. Средба имало и минатата недела, ...
сите 67 | | | веќе видена

Вчера во 09 часот во СВР Скопје,44- годишниот Д.П од Скопје пријавил дека истиот ден околу 08 часот и 15 минути во основно училиште на улица „Антон Димитров“ ...
сите 51 | | | веќе видена

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Зоран Заев, имаше средба со претставници на филмските проекти, филмовите „Господ постои, името ѝ е ...
сите 77 | | | веќе видена

Немало конфликт на интереси што му е баџанак на Талат Џафери и е член на Антикорупциската комисија, одлучи денеска комисијата. За Нури Бајрами, роднината на ...
сите 106 | | | веќе видена

Осумнаесетгодишната тетовка Џ. М, вчера пријавила противправно лишување од слобода кое на 9-ти овој месец околу 23 часот го извршил 24-годишниот тетовец Б. Ш. ...
сите 6 | | | веќе видена

Тендерот за биолошка терапија ќе биде распишан најдоцна до почетокот на идната недела. Ова денеска го изјави министерот за здравство Венко Филипче. – ...
сите 28 | | | веќе видена

Македонија бележи напредок во енергетските реформи и транспонирањето на законодавството на Енергетската заедница по донесувањето на Законот за енергетика ...
сите 12 | | | веќе видена

Келнерка со потекло од Србија, 48- годишната Виолета Ј. се наоѓа во комаоткако поранешното момче Босанец Жељко Б и пукал во глава среде улица во Виена. Жената ...
сите 10 | | | веќе видена

И претседателот на СДСМ Гостивар, Зоран Ангелов доби работа во државната ЕЛЕМ, објави Тој од пред некој ден е вработен на неопределено време во ХЕЦ „Маврово“. ...
сите 72 | | | веќе видена

Скопското Обвинителство поднесе обвинителен предлог против четири лица, вработени како службени лица во Агенцијата за катастар на недвижности Скопје, за ...
сите 26 | | | веќе видена

Договорот од Преспа е пример за помирување и можност за зајакнување на добрососедските односи, пишува еврокомесарот за проширување, Јоханес Хан во писмениот ...
сите 45 | | | веќе видена

Новинарот Младен Мијатовиќ и доктор кој ја оперираше српската водителка Деа, Мако Бумбаширевиќ велат дека таа добро ја подела веста дека раката и била ...
сите 28 | | | веќе видена

next