Припадниците на Министерството за внатрешни работи во Белград го уапси црногорскиот државјанин З. М. (43), кај кого беа најдени 34,3 килограми марихуана, а се ...
сите 45 | | | веќе видена

Во Секторот за внатрешни Скопје вчера во 11:30 часот било пријавено дека во село Арачиново, скопско на улица „1“ патничко моторно возило „Форд Ка“ со тетовски ...
сите 146 | | | веќе видена

Капитенот на ПСЖ, Тијаго Силва пред почетокот на натпреварот против Ливерпул во Лигата на шампионите, вели дека овие два тима имаат најдобри напаѓачи на ...
сите 70 | | | веќе видена

Заменик претседателот на Владата задолжен за европски прашања, Бујар Османи, денеска во просториите на Владата на Република Македонија, оствари средба со ...
сите 90 | | | веќе видена

Пратеничката на ВМРО-ДПМНЕ, Дафина Јовановска-Стојановска во гостувањето во емисијата „Референдум“ на МТВ телевизија рече дека прашањето за референдумот е ...
сите 222 | | | веќе видена

Во Кривичниот суд во Скопје, денеска продолжу рочиштето за предметот на СЈО, „Траекторија”, за провизиите за кинеските автопатишта. Пред почетокот на ...
сите 49 | | | веќе видена

На денешното рочиште на предметот Траекторија се слушаше разговор помеѓу тогашниот вицепремиер Владимир Пешевски и министерот Миле Јанакиевски поврзан со ...
сите 49 | | | веќе видена

Синоќа на булеварот Србија во скопската населба Ново Лисиче се случи тешка сообраќајка, кога комбе удри во три лица: мало дете, баба и дедо. Како што информира ...
сите 206 | | | веќе видена

Европската Унија сака да ја преземе одбраната на надворешните граници на одделни земји за да овозможи влез на мигранти, изјави унгарскиот премиер, Виктор ...
сите 56 | | | веќе видена

Денеска, министерот за надворешни работи на Република Македонија, Никола Димитров, оствари средба со новоименуваниот шеф на Мисијата на ОБСЕ во Скопје, ...
сите 83 | | | веќе видена

На 30 септември имате единствена можност да ја определите својата иднина. Тоа е можност што се нуди еднаш во животот. Одлуката ќе има влијание врз граѓаните, ...
сите 74 | | | веќе видена

next