Авионот на рускиот претседател Владимир Путин пред неколку дена едвај слетал на аеродромот во Бишкек поради густата магла, откриле пилотите на претседателскиот ...
сите 7 | | | веќе видена

Пратеникот Фадил Зендели од Беса, кој е член на Законодавно-правната комисија денеска изјави дека не може да каже официјален став за барањето на СДСМ за ...
сите 290 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска порача дека аферата „Кеш“ покажува дека пречка за правдата во Македонија е Зоран Заев. „Пред да се ...
сите 119 | | | веќе видена

Во едно училиште во Русија во градот Сивтивкар, маж без препрека поминал покрај училишниот чувар, а потоа злоставувал 12-годишно девојче. Инцидентот се случил ...
сите 6 | | | веќе видена

Во името на заштитата на правдата ги повикуваме сите пратеници, од сите парламентарни партии, пред се пратениците од ВМРО-ДПМНЕ, да го поддржат барањето на ...
сите 290 | | | веќе видена

Тројцата маскирани и вооружени кои во неделата рано наутро пукале кон петмина мажи кои седеле во ресторанот на хотелот „Александар Палас“, според „потписот“ ...
сите 136 | | | веќе видена

Независната Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ, преку соопштение го искритикува Христијан Мицкоски поради одлуката да поднесе иницијатива за ратификација на ...
сите 122 | | | веќе видена

Регулаторна комисија за енергетика вчера донесе одлука и ги соопшти новите цени на горивата кои ќе стапат на сила од полноќ. Малопродажните цени на бензините ...
сите 25 | | | веќе видена

Ципрас во завршното обраќање на централниот комитет за обнова на СИРИЗА, рече дека станува збор за став на поранешен премиер и „човек кој и сега има многу ...
сите 111 | | | веќе видена

Шведска сака да види континуирана соработка помеѓу ЕУ и Западен Балкан. Го поддржуваме процесот на пристапување на Македонија и реформската агенда. Ќе ...
сите 291 | | | веќе видена

Откако ја убил бремената сопруга и двете деца, Кристофер Вотс од Колорадо се осуден на пет доживотни казни, а на родителите на убиената жена е должен да им ...
сите 9 | | | веќе видена

Автентичното толкување за член 11 од законот за помилување што го бара СДСМ нема да се најде на седница пред 11 декември, брифира за собранискиот спикер Талат ...
сите 290 | | | веќе видена

Во Кривичниот суд во Скопје утре треба да се одржи првото рочиште за случајот „Рекет“ во кој се обвинети Бојан Јовановски – Боки 13, поранешната специјална ...
сите 480 | | | веќе видена

Секој обид за дискриминација на лицата со попреченост е нарушување на вроденото достоинство на човековата личност. Ако сакаме да ја изградиме нашата земја како ...
сите 74 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев ќе ја предводи делегацијата на нашата земја во чиј состав се и заменичката на претседателот во Владата и министерка за одбрана, Радмила ...
сите 306 | | | веќе видена

Македонскиот пејач Адам Лабунски, објави нова фотографија со својата девојка Џејлана Дачиќ, со која често на социјалните мрежи си искажуваат љубов и емоции. На ...
сите 47 | | | веќе видена

Судиите и јавните обвинители ќе бидат дел од Годишниот план за следење на имотната состојба и судирот на интереси за 2020 година, соопшти денеска Државната ...
сите 119 | | | веќе видена

next