Случај од болница во Врање ја потресе цела Србија, но и Балканот, а се разбира и медицинските сестри кои работат во болницата. Имено, 87 години стара пациентка ...
сите 47 | | | веќе видена

Во Кривичниот суд попладнево на распит пред судија во претходна постапка беа доведени петмината осомничени кои се приведени денеска во новата истрага ...
сите 300 | | | веќе видена

Имаме една пратеничка која што гласаше за отпочнување на Уставните измени, но така жестоко ги напаѓаше на Комисиската расправа што просто не можам да поверувам ...
сите 5 | | | веќе видена

Србија и Косово не успеаја во четвортокот во најновиот обид да се доближат до постигнување на договор за нормализирање на односот кој го бара Европската Унија. ...
сите 110 | | | веќе видена

Во вечерашното гостување во Отвореното студио на телевизија Алфа, претседателот на најголемата опозициска партија, ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски кога од него ...
сите 73 | | | веќе видена

Пратеникот Илија Димовски од редовите на ВМРО-ДПМНЕ денеска на собраниската расправа за ребалансот на буџетот кажа дека надолната корекција на проекцијата на ...
сите 41 | | | веќе видена

Мнозинството членови на Комисијата за уставни прашања одлучи Рамковниот договор да биде дел од преамбулата, а одлуките на АСНОМ да се заменат со прогласот. ...
сите 187 | | | веќе видена

Полицијата на американската држава Северна Каролина реагирала на извештајот за пукањето во едно средно училиште, објавиле локалните власти. Портпаролот на ...
сите 12 | | | веќе видена

Кривичниот совет при основниот суд Скопје 1 одлучи да го одбие барањето на Никола Груевски да му биде одложено извршувањето на казната за 2 години затвор за ...
сите 219 | | | веќе видена

Интерактивен училишен час се одржа денес (09.11.2018 година) во просториите на Фондот за иновации и технолошки развој (ФИТР). Часот го водеше професорот по ...
сите 43 | | | веќе видена

next