Договорот меѓу Македонија и Грција има исклучително значење за демократската стабилност во регионот и за нашата заедничка евроатлантска перспектива. Затоа ...
сите 231 | | | веќе видена

Светиот архиерејски синод на Македонската православна црква-Охридска архиепископија смета дека граѓаните на Република Македонија се политички зрели и оти на ...
сите 16 | | | веќе видена

Тројца туристи се здобиле со полесни повреди кога претпладнево на популарната плажа „Навагио“ на грчкиот остров Закинтос од непознати причини почнале да паѓаат ...
сите 34 | | | веќе видена

Поранешниот пратеник Петар Арсовски енеска сведочеше во Кривичниот суд во Скопје за настаните на 27. април каде истакна дека 30 годишен маж му помогнал да ја ...
сите 96 | | | веќе видена

Претседателот на Собранието на Република Македонија, Талат Џафери, денеска го прими Дитмир Бушати, министер за Европа и надворешни работи на Република ...
сите 231 | | | веќе видена

Четирите стопански комори во државава испратија официјален допис до Министерството за финансии со што го поздравија одложувањето на најавената даночна реформа ...
сите 25 | | | веќе видена

Граѓаните на Р.епублика Македонија се наоѓаат пред историска шанса на 30. септември да излезат на гласање и да го искористат своето загарантирано уставно право ...
сите 111 | | | веќе видена

САД силно го поддржуваат Преспанскиот договор. Ова го гледаме како можност да ве пречекаме како 30. земја членка на НАТО, изјави американскиот помошник државен ...
сите 82 | | | веќе видена

Во загребската населба Вукомерац дошло до пукање во близина на основно училиште. „Се слушаа рафали, автомобилите се избушени како швајцарско сирење, а децата ...
сите 2 | | | веќе видена

Агенцијата за храна и ветеринарство (АХВ) од следниот месец ќе контролира дали на пазарите во државава има храна третирана со јонизирачко зрачење. Со опрема од ...
сите 51 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи на Република Албанија побара поддршка од македонските граѓани за договорот со Грција и претстојниот референдум, бидејќи, според ...
сите 231 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска имаше свое обраќање пред пратениците во Европскиот Парламент во Стразбур, каде зборуваше за Договорот со Грција и референдумот во ...
сите 77 | | | веќе видена

next