Не е само перцепција ставот на граѓаните дека судството е корумпирано, рече во изјава за Детектор на Сител, Слаѓана Тасева од Транспаренси Интернешнл. “Мислам ...
сите 32 | | | веќе видена

Не може некој како Гордана Силјановска која по налог на Христијан Мицкоски го брани насилството, да се стави на страна на народот, реагираат од СДСМ. ...
сите 38 | | | веќе видена

Заврши увидот во Избирачкиот список за претстојните претседателски избори. ДИК најдоцна до 19 март го доставува избирачкиот список на увид до партиите, објави ...
сите 67 | | | веќе видена

Претседателот на Србија Александар Вуќиќ на својот Твитер профил сподели фотографија на која се гледа како игра шах со министерот за надворешни работи Небојша ...
сите 210 | | | веќе видена

Возачот на автобусот кој на пружниот премин Доња Митрова, се судри со воз не може да ги прежали патниците и секоја ноќ ги сонува настраданите. Милан ...
сите 4 | | | веќе видена

Стотици демонстранти направија жив синџир околу зградата на претседателството на Србија, со цел да го спречат претседателот Александар Вучиќ да излезе по ...
сите 210 | | | веќе видена

Адвокатите на обвинетите за настаните од 27. април реагираат на определувањето притвор за нивните клиенти, бидејќи, како што пишуваат, судот не ја зел предвид ...
сите 69 | | | веќе видена

Посебно задоволство ми е што сум денеска меѓу охриѓани и што се наоѓам во Охрид кој бил отсекогаш и денеска е духовен, цивилизациски и историски центар на ...
сите 83 | | | веќе видена

Петре Шилегов нема намера да се откаже од труењето на Скопјани. Бизнис интересите на Шилегов очигледно му се поважни, отколку здравјето на граѓаните на Скопје, ...
сите 26 | | | веќе видена

Драган Тевдовски потврди дека политиките на ВМРО-ДПМНЕ во економијата биле добри. Тоа што сега има странски инвестиции кои ја реинвестирале добивката е ...
сите 50 | | | веќе видена

next